hakkımda

KÜNYE İLETİŞİM

HAKKIMDA MERAK ETTİKLERİNİZ... Uzak doğunun ilk mistik bilgisine ilgim 1988'de gezmeye gittiğim Endonezya'da Bali T...

2 Ağustos 2017 Çarşamba

RAHU-KETU 2017-2019Biz Panditler ve vedik astrolojide ilerlemek isteyenler gökyüzünde kapıların açıldığı  özel günlerde saf bir beslenme uyguluyoruz. Böylece iradeyi güçlendirebiliriz.  İrade çeşitli yollarla güçlenebilir. Saf düşünmek, özel besinler tüketmek, meditasyon yapmak, pozitif düşünmek ve bizim lisanı konuşan daha bilgi dolu insanlarla sohpet ederek onlardan feyz alarak gerçekleri öğrenerek gelişir. İnsan önündeki gerçeği bilirse önü açılır çünkü o zaman hayal kurmaya gerek yoktur, hakikati anlamaya başlar ve varacağı yolu kestirme  alarak hızla ulaşır yorulmaz, üzülmez ve kendi  hakikatinin anladığı ve gördüğü yol olduğunu bildiği için de emindir endişesi hiç olmaz. Çünkü onun yolu zaten budur. Bunu anlamak için ve oraya buraya yalpalanmamak için irade güçlü olmalı yoksa sizi etkileyen bir sürü insanın peşinden giderek yorulacaksınız. Bu detoks çalışmasının gerçek anlamında Jivaatamanın korunması yatar. Jiva yaşayan varlıktır, Atma ruhun kendisidir. Jivaatma yaşayan varlığın içsel özüdür. İçsel öz ne isterse o olur. En tehlikeli hastalıklar bile ruh güçlü ise bizi terk eder. Zaman zaman olaylar ve negatif insanlar yüzünden insanın özü zayıflar ve bir şeye dokunmak istemez canımız. Yaşam anlamsız ve saçma olmaya başlar, bize neşe veren konular gündemini kaybedebilir ve gerçek hayat amacımızı yapamaz duruma geliriz. Bu tip olaylar ne zaman gelecek bunları olumsuz daşalardan takip edebiliyoruz. Bu zamanlarda bizi  rahatsız edecektir konular olacak. Buna kaderin okunması diyoruz. Varsayılan kader, olası bir kader ve kesin bir kader de var. Bu konu oldukça fazla olasılık ve aynı zamanda da bozulması mümkün olmayan değişik kader tiplerini barındırıyor. Önemli olan bizim güçlenmemizdir. Çünkü öyle ya da böyle bir yarın var ve onu yaşayacağız. Zeka ve irade kötü kaderi görmemizi kolaylaştırır. Karşıdan karşıya geçerken yola bakıyoruz ve araba varsa üstüne atlayıp karşıya geçmeye çalışmıyoruz değil mi? Bazı olaylar da işaret ederek size geliyorum der; görünmez olan olaylar zaten görüş açımızda olmadığı için çok derin vedik astroloji bilmiyorsanız bunları teşhis etmeniz imkansızdır.   
Özü güçlendirmek aslında zor değil. Bunun teknikleri var. Ve en kolayı işte bu detoks programıdır. Yetkin bir  Jyotişinin ilk görevleri arasında bilgiyi korumak kadar Jiva atmayı yani yaşayan varlığın özünü korumak gelir. Çeşitli teknikler kullanılır. En meşhuru dolunay ve yeniaydan 11. Ay gününe gelen günde özel bir tarzda beslenme şeklidir. Mangal açısından oldukça negatif enerjili olan bu günlerde irade bu şekilde güçlendirilmektedir. Ünlü savaşçı Kadim Vaişnava Üstadı Sri Krişna, bunun bu günde yapılmasını tavsiye etmiştir. Herkesin doğum haritası farklıdır ve yaşadığı olaylar da başkadır. Şifa teknikleri de başka başkadır. En güzel uygulama olan genel şifa remedisi bu detox uygulamasıdır. Bu yüzden Jivaatmayı koruma adına her ay günleri burada belirtmekteyim.  Ağustos için Mangal enerjisi taşıyan günlere bakalım; 
DETOKS GÜNLERİNİN JYOTİŞA VİDYA AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ: 


*3 AĞUSTOS 2017


MANGAL (Mars) Yengeç burcunda 14 derecede bulunuyor, SURYA (Güneş) ile birleştiği için yanık ve etkisi oldukça olumsuz, enerji sıkışması ve ruhsal hiddette artış göstergesidir. Dispozitörü olan CHANDRA (Ay) Akrep burcunda düşmekte; Bu yüzden Mangal'ı sakinleştirecek olan iyilik ve ferahlık prensiplerinde büyük bir yetersizlik oluşuyor. İyilik bazen bir komşudan bazen bir iş arkadaşından bazen de patronumuzdan bir destek olarak gelebilir. Bunlar bu ay eksik olacak, güvenlik açıkları çoğalacak. Sigorta sektörü, güvenlik elemanları, polis ve asker için önemli sorunlar oluşabilir. 
Diğer detoks gününe de bakalım 18 Ağustos Mangal da olumsuz mu? * 18 AĞUSTOS 2017


Karanlık ay dönemine denk gelen 2ci detoks günümüz 18 Ağustos; Mangal yine Yengeç burcunda debil -düşük durumda,her ne kadar Güneş'ten uzaklaşmış ve yanık olmaması dolayısıyla daha rahat gibi gözükse de dispozitörü olan Chandra-Ay İkizler burcunda Vareşa -gün lordu Venüs ile Rudra yoga birleşimde olduğu için enerji zayıflıyor. Rudra yoga, Mangal'dan 12. evde kaldığı için güvenliği tehtid edicidir. Bu tehlike en çok ; havaalanları- plazalar , bankalar, futbol sahaları için büyük risk göstergesidir.  Vareşa'nın Mangal'dan 12. evde kalması enerji sorunlarını yükseltir ve korumayı yine sıfırlar. 

KADER AKSLARI DA 18 AĞUSTOS GÜNÜ YER DEĞİŞTİRİYOR
RAHU ASLAN BURCUNU TERK EDİYOR YENGEÇ BURCUNA GEÇİYOR- KETU KOVA BURCUNU TERK EDİYOR OĞLAK BURCUNA GEÇİYORRahu-Ketu aksının burç değişimi 18 Ağustos gününe denk gelecek. Yeri gelmişken bu değişimden de bahsedeyim. Detoks gününe denk gelen bu değişimde detosk yapanlar bu ay otomatik bir koruma oluşacaktır. Olaylardan yine etkileniriz ama teğet bir geçiş şeklindedir. 
Gandanda olan 29 derece Rahu 21 Ağustos'ta Tam Güneş tutulmasına eşlik edecek olması hoş olmayacak. Zira bu tam Güneş tutulması dünya ekonomisinde büyük söz sahibi olan Amerika üstünden geçiyor ve  için hayırsız etkiler taşıyor . Aslan burcunda 2. pada Magha nakşatrası krallıkların ve hanedanlıkların çöküşünü gösterir, toprak kaybı etkisi verecektir.  Bunun günümüzdeki karşılığı masa- mevki kavgası ve gücün bunun yitirilmesidir, sınırlar için savaşların artması ve toprak kaybı yani ülke topraklarının yeniden çizilmesi ve ülkelerin kaybıdır. 
Güneş tutulmasının Aslan Magha nakşatrasında gerçekleşmesi tetik alan bazı ülkelerde  devlet makamlarında şansız değişimlerin olacağını ve sancılı bir dönemi işaret ediyor. Bu etkileri ülke haritalarında incelemek gerekir. Türkiye Cumhuriyeti doğum anı Rasi haritamızın 3. evinde gerçekleşen bu tutulma komşularla ilgili önemli husumetler ve anlaşmazlıkları işaret ediyor olacak.    Tutulma Amerika birleşik devletleri başkanı Donald Trump'ın Lagnasında gerçekleşecek ve bu tam tutulmanın USA den geçmesi yakın gelecekte Sayın Trump ile ilgili hiddetli kararlar ve öfke şeklinde hadiseleri de tetikleyebilir. Bu tutulma dünya devi olan USAyı etkileyeceği için global kriz tarzında dalgalanmalar bizleri de 2018'de etkileyebilecek.  
Rahu - Mangal birleşimi özetle Ağustos için tüm dünyada  bombalı patlamalar için tehlike sayılır  ve önemli  terör hadiselerini tetikleyicidir ve tehlikeli doğa olaylarında artış verebilir de ; Örneğin : orman yangınları ve nükleer sızıntı yüzünden,  petrol tankeri devrilmesi yüzünden denizlerde ciddi kirlenmelere dikkat etmeliyiz. 

ŞANİ-RAHU DRİŞTİSİ:
Şani -Rahu driştisi, uzay araçları için tehlikelidir. Göktaşı hadiseleri ve uzaya fırlatılacak uydularda önemli hasarlar ve pilotlar için tedbir almalılar. 

Rahu Yengeç burcunda neler yapar ayrıca yazarım.Özetle buradaki detoks programına sadık kalınması Mangal ve Rahu'dan korunmak için önemli bir adım olacak.  Rahu, Mangal'ı sevmez ve yutar. Ağustos ayının 2ci yarısının sıkıntılı olaylara gebe olabileceğini öngörebiliriz. Özellikle Futbolseverler ve takımlar için Ağustos ayında tedbir almalarını söylemek isterim.


Özellikle 2. detoks günü olan 18 Ağustos'ta mümkünse tam oruç (hiçbirşey yemeden ve içmeden)  tutulmalıdır, hastalığı olanlar yine elbette 4. seçenek olarak belirli yiyecekleri tutarak hiç olmazsa bu arınmaya ve korunmaya katılabilirler.

ayda 2 gün olan Ağustos için detoks nasıl yapılır tıkla 


  KUZEY VE GÜNEY DÜĞÜMÜ TEMSİL EDEN RAHU-KETU  YENGEÇ  VE OĞLAK BURÇLARINA GEÇİNCE NASIL ETKİLENECEĞİZ ? 18 AĞUSTOS 2017 - 7 MART 2019. 

AY BURCUNUZA GÖRE OKURSANIZ  YORUMLARIM DAHA TUTARLI ÇIKACAKTIR.


KOÇLAR  
Rahu 4. eve, Ketu 10. evinize hoşgeldi! 
Rahu 4.evinizden Yengeç burcundan geçiyor; Kapata yoga oluşuyor.  İçsel benliğinizi veya bulunduğunuz yurdu terk ediş ve bir kabuk değiştirme dönemine girdiniz. Kapata yoga devamlı hoşnut olmayan bir arayışı gösterir. Mutluluk paraya bağlı zannedilir. Ben çok mutsuzum, patronum beni mutsuz ediyor, maaşım az çok mutsuzum, şunu alamadım yine mutsuzum, bu araba beni mutsuz ediyor, bu adam beni mutsuz ediyor.... Bu tarz şikayetleri arttıran bu harekette yaşamdan aldığımız keyif azalıyor. Ev değişimi ve mekan değişimi gündeme gelecektir. Devamlı değişim yapmak mutluluk sağlamaz oysa ki bol masraf ve gereksiz bir yorgunluk getirir. 4. evde Rahu büyük bir değişimi tetikler. Şehir değiştirmek ve ülke değiştirme boyutunda önemli bir hadiseden bahsediyorum. Değerli  bir mülkü değerlenmeden önce satma riski vardır. İnsan mecbursa tabi yapılacak bir şey yoktur ve mülk satılabilir. Daha iyisini alacağınızı düşünerek yapıyorsanız önce daha iyisini bulup değişimi o şekilde yapmalısınız. Alacağınız  yeni mülkte ise Rahu enerjisi olacaktır. Büyük, fazla konforlu olması arzulanır. Kusurları sonradan çıkmaması için  tapusunun durumunu , arazisini, suyunu, toprağını iyice kendiniz inceleyin derim. Kimseye güvenmeyin bu konuda. Vatandan ayrılış, anneden kopuş getiren Rahu Yengeç burcunda Ay'ın temsilcisi olarak bazı sağlık sorunları oluşturabilir. Özellikle sulardan gelecek hastalıklara karşı hijyen beslenmelisiniz. Böcekler ve bakterilere, toza ve pis yemeklere karşı dikkatli olun. İlaçlar aşırı toksin madde içerebilir. Bu dönemde sizin için önemli olan liderlerden, öğretmenlerinizden ve anne ve babanızdan da  kopuş getirebilir

Ketu 10.evinizden Oğlak burcundan geçiyor; bu geçişte kariyerde araştırmacı olmalısınız, ilerlemeden ziyade araştırmaya ve kendinizi geliştirmeye vakit harcamalısınız, şu dönem sizi anlayacak insnalar ortadan kaybolacaklar veya takdir göremeyebilirsiniz. Bu etkinin farkında olarak bunu beklemeyin diyorum ben de beklenti sizi mutsuz kılar. İşiniz yoksa iş bulmak için daha çok çaba göstermelisiniz. Ailenizle yaşıyorsanız  babanızın gelirinde de azalma oluşur. Kayınvalideniz varsa nedeni bilinmeyen rahatsızlıklar uğraşabilir.  Spritüel konularla alakasız bir eş varsa büyük mutsuzluklar sonucu bir arayışa girer ve eşinizin spritüel dünyaya ilgisinin arttığını görebilirsiniz. Veya bu konulara meraklıysa mutsuzluk yaşamadan kendi isteği ile bu konuya daha sıcak bakacağı bir dönemdir. Eşiniz bu dönem gayrimenkul konusunda sizden daha şanslıdır. Bırakın evi araziyi o seçsin. Erkek Koç kişisi , çocuklarını yalnız sokağa bırakılmamalı, daha korumacı olmalı. Çocuklarınız için yurtdışına gitme fırsatı artar, onlar da olaylar vasıtasıyla hızlı olgunlaşacakları bir dönemdir. 


BOĞALAR
Rahu 3. eve, Ketu 9. evinize hoşgeldi! 
Rahu 3.evinizden Yengeç burcundan geçiyor; Raja yoga oluşuyor, bu tabi doğum haritanızda da varsa ciddi güzel bir yoga, güç elinize geçecek, tuttuğunuzu koparabileceksiniz. Bir mevkiye gelmeyi kolaylaştırır, yüksek motivasyon elde edeceksiniz. Doğum haritanızda güç elde etme etkisi yoksa bile yeni başlangıçlar için fırsatlar oluşur. Siz yükseldikçe veya güzellikler elde ettikçe etrafınızdan tepkilerin arttığını görebilirsiniz. Gerçek dostların sayısı bir elin parmaklarını pek geçmez. Hele ki başarılı olun, gözler üzerinizde oluşur. 3. evinizden geçen Rahu, genel olarak komşu ve kardeşlerin bu dönem sizi desteklemediğini gösteriyor. Anlamsız atışmalar, çekememezlikler, sivri dilleri çoğalabilir. Ama eninde sonunda olaylar lehinize gelişir. Kendinize olan güven artar, birden bire bakarsınız beklediğinizden güzel gelişmeler de oluveriyor , güven öyle artar ki biraz da kendinizi yukarıda görme meyli oluşabilir o zaman fazla cesaretten dolayı yanlış girişimler oluşabilir. Bu geçişin bu yönüne karşı dikkatli olun, bu sadece 1,5 yıl sürüyor çünkü, herşeyi güzel gibi görüp büyük adımlar atabilirsiniz tabi ama doğum haritanız ya güçsüz ise bu transit bitince yine yaşam durgunlaşabilir çünkü. Bu geçiş genel olarak doğum haritası güçlü ama bir türlü bir başlama rüzgarını yakalayamayanlar için çok çok iyi etkiler verecektir.  Hergün gittiğiniz yollarda araçla veya yay olanlardan veya siz yürüyorsanız tehlikeler biraz daha fazlalaşabilir. Hıza dikkat edin.  Bu dönem antlaşmalarda kandırılabilirsiniz. Kontrat veya imzalı kağıtlarla işiniz varsa küçük yazıları daha dikkatli yazın. Bankacılık işlemlerinde de dikkatli olun fazla sıfır veya eksik sıfır veya rakam hatası başınızı sonradan ağrıtabilir. 

Ketu 9. evinizden Oğlak burcundan geçiyor; Bu geçiş babayı olumsuz etkileyebilir. Ailenin büyüklerinden özellikle babaanne ve anneanneden ise hayırlar artar. Onları daha sık ziyaret edin, dualrını alın. 9. ev dualarla ilgilidir. Kendi bilincinizin de daha fazla açılmasını gösterir. Ketu, Oğlak'ta bazı olaylar vasıtasıyla size ruhsal anlamda güçlenme getirecek . Bu geçişte eğlenmek  amaçlı olarak yurtdışına çıkmak keyif vermeyebilir. Uzak yerlere geziye giderseniz, tarihsel şehirleri , kültürel gezileri  tercih edin, orada yaşanmışlıkları hissedebilirsiniz. Eğlence amaçlı giderseniz Ketu bunu kısıtlar, eğlence eksilir, birşeylerin eksik kalması gibi bir his ve duygu baskın olur. Ketu 9'dan geçerken, hacca -kutsal mekanlara gidilirse ruhsal amacınıza ve mutluluğunuzu destekler . Kutsal yerleri ziyaret etmek bu dönem çok olumludur ve bereketi arttırır. Tanrı ile ilgili sorularınız artacaktır,  dinleri araştırmak isteyebilirsiniz. Bayan Boğa kişisi , çocuklarınızla daha fazla ilgilenmeniz gerekir, sevgisel veya psikolojik olarak destek onları bu dönem daha güvenli yapar.  Eşinizin şansında beklenmedik daralmalar , zorluklar, ayak oyunları  oluşacaktır. Bu geçiş eşin şansını azaltıyor ve kariyerini ters etkiliyor. 

İKİZLER
Rahu 2. eve, Ketu 8. evinize hoşgeldi! 
Rahu 2.evinizden Yengeç burcundan geçiyor;  Bu dönem nasıl para kazanılır ? en çok bu konuya odaklanacaksınız. Çünkü maddi konularda fırsatlar önünüze geliyor. Ama durun bir dakika ve hemen kanmayın; enerjiniz buraya odaklanacağı için yatırım araçları sizin gözünüze hoş görünür. Kazanırken ise bu dönemde insanlar size yaptığınız emek için yeterli hak edilen parayı ödemek pek istemezler. Bu yüzden orjinal olmak ve herkesten faklı bir şekil bulmanız gerektiğini düşünürsünüz. Rahu genelde akıl çelen - hırs yaratan bir enerjide olduğu için bu yöntemlerde dikkatli olmalısınız. Bu geçişi iki ayrı yönden incelemek gerekir; eğer Yengeç burcunda doğum haritasında zaten bir pozitif gezegen varsa ; Venüs-Merkür- Jüpiter gibi; Rahu bunlarla birleşme yaptığında maddi kaynakların artırılması için çalışmalar kısa sürede verimli hale gelir. Fakat bu gelen parayı biriktirmek ve yatırımlara döndürmek de zorlaşır. Çünkü Rahu aslında 2. evden geçerken sizin haricinizdeki herkes bu paraya ortak olmak için göz dikmiştir. Bu, her gece reklamlarda sizin gönlünüzü feth eden yeni bir cep telefonu markası olabileceği gibi, kazançlarınızın arttığını gözlemleyen bir kişi veya yatırım danışmanınız bile olabilir. Evet bu risklerden biraz uzak durmanız gerekir, örneğin hızlı ve çok kazandıran fonlarla ilgili bir yatırım aracındaysa daha risksiz modelde fonlara girilmeli. Daha önce borsada çok para kazanmış ve detayları çok iyi bilen bir kişi olsanız bile ki; Ay İkizler kişisi  iş dünyasında  paranın nasıl akacağını pek çok kişiden daha iyi bilebilir; bu geçişte risklerde kaybetmeniz çok yüksek ihtimaldir. Üç kere kazanırsın , dördüncüde güvenin artmıştır daha büyük yatırırsın ama bu Rahu yüzünden hepsini kaybedebilirsin. Çünkü Rahu gölge enerjisine sahip, bir yerden seni gölgeleyecek. Bu dönem, Jüpiter'i güçlü  finans uzmanlarından fikir almalısınız. Bir danışanım geçtiğimiz yıllarda buna benzer bir geçişte bir finans uzmanından fikir aldı gerçekten, fakat Rahu işte kolay izin vermiyor, danıştığı kişinin doğum haritasında Rahu etkisi çok yoğun kalasarpa yoga doğumlu ve onun da bu dönemi gölgeliydi, böylece tabi bilmeden üç kat daha fazla Rahu etkisinde kalarak zarara uğradı. Oysaki bu kişi sayesinde geçmişte güzel kazançlar elde etmiş ama işte gökyüzünün değişkenliğini de takip etmek gerekiyor.  Finanscının haritasına sonra bakınca anladık ama iş işten geçmiş oldu, kızcağız 2 yıl bu kişinin direktifleri doğrultusunda yatırımlar yaptı ama sonuca bakarsak pek de yol alamadı, parası batmadı neyse ki ama ileri de pek gitmedi. Ama tabi değerlenmeyen nakiti reel olarak bir kayıp oldu.  Yengeç burcunda sert gezegenler varsa Rahu da burada olduğu için para biriktirmekte zorlanacaksınız. Ailevi konular da bu dönem biraz fazla sıkıntı verebilir. 

Ketu, 8.evinizden Oğlak' burcundan geçiyor; Kader akslarını birbirinden ayrı düşünemeyiz, yukarıda para konusundaki olaylar gelişirken bazen çok gelecek sonra hepsi gidebilecek bir risk varsa veya para gelmiyorsa borçlar nasıl ödenecek? Aslen 8. ev kredi borçlarına giriyor. Ketu 8. evden geçerken yüksek miktarda banka kredisi çekilmemeli. Sonra ben bunu nasıl görmedim diyebileceğiniz beklenmedik ödeme zorlukları oluşur. Miras yoluyla gelebilecek para varsa Ketu tarafından heba olabilir veya bölünür. Piyasadan toplanacak borçlar örneğin 5 parçada mı toplanacak bu 10 takside çıkabilir ve hatta aşırı gecikebilir. Ketu 8. evinizde ; Eşin kazançlarını azaltır. Çocuklarınızın içsel mutluluğu kısıtlanır, okullarında ders çalışma sorunu varsa özellikle Oğlak beylerinin çocuklarıyla masa başında oturup ders çalışmaları çocuklarınızı motive eder. Bayan Oğlaklar ise çocuklarınızı gece uykuya yatırırken onlara  kitap okumalısınız , hatta ilgiliyseniz onlarla oyun oynamalı , çocuk yogası yapmanızı da tavsiye ediyorum. 

YENGEÇLER
Rahu 1. eve, Ketu 7. evinize hoşgeldi! 
Rahu 1.evinizden Yengeç burcundan geçiyor; Geldik bu geçişi en hassas yaşayacak Yengeç burcuna. Rahu Ay ile hiç anlaşamaz. Rahu ve Ay birbiriyle düşmancadır.  42 yaşını geçtiyseniz pek endişe etmeyin.  Eğer doğum haritanızda Rahu 1.-4. -6.-9. evde değilse , kalasarpa yoganız yok ise  (gezegenler Ketu'dan başlayarak dizilim içindedir ve Rahu'da başa çıkmak kolaydır. 42 yaşından genç iseniz Rahu sizinle akıl oyunları oynayacak. Neler oluyor? Rahu her  bir buçuk yılda bir burçtan geçiyor ama geçtiği burcun yapısı da çok önemli. Oniki burç arasında Yengeç, Rahu'nun çok kolaylıkla zedeleyebileceği bir burç.  Rahu bizden ne isteyecek? Biz onunla başa çıkabilir miyiz?. Öncelikle Ay burcunuz Yengeç olduğu için sizi tebrik ediyorum. Çünkü Ay burucnuz çok güçlü kendi burcunda olan Ay ne olursa olsun mücadelenin kazanılacağına işaret eder ama yaşam gereğinden fazla duygusallaşacaktır. Rahu çünkü umarsızca almayı seven karakterken Yengeç kolayca vermeyi seviyor. Bu geçişte alma-verme dengemizdeki açıklara dikkat etmeliyiz. Birileri bizden daha fazla birşeyler isteyecek bu dönemde ve biz bunları verirken kandırılıabiliriz de işte burada ipler kopar ve sıkıntılar gelişebilir. Bu yüzden verme dengesi 1,5 yıl boyunca gözden geçirilmeli. Yengeç Rahu yapısı itibarıyla korku vericidir, bu bir kişi olabileceği gibi bir zor hastalık da olabilir. Yengeç su burcu ve duygusaldır, hassastır. Rahu, Vayu tatwayı yani rüzgarı temsil ediyor. Ay burcunun üstünden geçtiği için vücut enerjimizde değişmeler olacak, çünkü Ay sağlığı temsil eder. Rahu'nun Ay üzerinden geçişinde kendine bakanlar için az zorlanma verirken, bedenine hoyrat davranmış kişilerde sağlık sıkıntıları görülecek. Ayrıca bulaşıcı hastalıklara karşı önlem almalıyız. Özellikle kan temiz tutulmalıdır. Kanı temiz tutmak için; vücuda toksin yaratacak yiyeceklerden uzak durmalıyız. Rahu rüzgar yoluyla bize kolayca ulaşır, hava yoluyla gelen çok tehlikeli virüslere karşı olabildiğince tedbir alınmalı. Rüzgara maruz kalınmamalı, bu dönemde vata hastalıkları artar, mesela romatizma- ağrılı bir sürü hastalık artabilir, çay-kahve, gazlı yiyeceklerden uzak durulmalı, kan hastalığı taşıyan kişilerle ilişkiden kaçınılmalı özellikle öpüşme yolu - özel ilişkilerle bulaşabilen risklere karşı hep tetikte olmalı, uçuk virüsü- hepatitler gibi gözle görmediğimiz hastalıklar bu dönemde bizi bulabilir. Rahu'nun yaklaştığını anlamak zordur, çok güzel bir mekanda bizimle buluşmayı çok sever mesela, dışarıdan fazla kibardır, asıl amacı kendinde saklıdır, ne istediğini hiç söylemez, asıl amacı farklıdır. Her sonbahardan kışa girişte nasıl bir zorlanma yaşıyorsak bu geçiş de hayatımızın döngüsünde bazı enerjilerde değişimi gösteriyor. Yengeç burcuna göre Rahu, 8.ve 3. evlerin yöneticisidir. Rahu şimdi sizin evinize ziyarete geldi. Bu bir kişiyi temsil edebilir;  örneğin gülüşü ve konuşması çok tatlı, politik konuşuyor, sizin istediklerinizi size verecek gibi açık gönüllü gözüküyor, genelde siyah renkler giyiniyor, mor, doğal tabiat renkleri tabalara bayılır.  Dudakları belirgin, bayansa rujları elit, pahalı kokular sürüyor, erkek ise seni övüyor, senin için dua ettiğini sık sık söylüyor. Bir kere söylemesi oysa yeterli ama bunu abartıyorsa soru işareti koyun. Aslında içinden dua pek etmiyor. Çok güzel ruhu okşayıcı laflar ediyor, asıl amacı 8. evinizi veya 3. evinizi çalmaktır. 8. ev yaşam enerjiniz ve sizin hayatınızda çok önemli olan yaşam uzunluğunuzdur yani immum sisteminizi etkileyecektir. Onun için ödeme yapmanızı sağlayacaktır 8. ev , eşinizin borçlarıdır çünkü. Karma yüküyle geliyor sizin evinize.  3. ev ise cesaretiniz, yaşam gücünüz, netametiniz, iletişim gücünüzdür, aynı zamanda kardeşleriniz ve komşulardır da . Bu dönem kardeşlerinizle - komşularla ilgili olaylar artabilir, yük yaratabilirler. Sizden talep ettikleri ve istedikleri konularda mücadeleye sürüklenebilirsiniz. Şık, elit, size tatlı bakan, devamlı siyah giyinen kişiler bu kategoridedir diyebilirim. Sizinle aynı dinden olmayan uzaktaki insanlar ve  yabancılar size bu dönemde akıl karışıklığı oluştururlar, Eğer Rahu AK gezegen değilse veya zaten Rahu doğum anında Yengeç burcunda değilse bu geçiş duygusal olarak sizi daha fazla yoracaktır, uzak yollarla ilgili şansınızı azaltacaktır. O halde onlardan uzak kalırsanız şansı sizden almaya gelen de olmayacak. Rahu etkisi üzüntü ve endişe verici etkisini onunla karşılaşmadan da atlatmak mümkün olur. Rahu , 2018 Nisan'a kadar Aşleşa  nakşatrasında kalacak; derin konulara odaklanmak iyidir, araştırcı ruhumuz yeni konuları hızlı öğrenir, new age- spritüel- reiki- kuantum enerjiler gibi çalışmalarda başarı verir özel yaşamdaki duygusal stres kontrol altına alınmalı, ve sizi etkilemezse çok başarılı olursunuz Rahu Aşleşa nakşatrasındayken doğada da zorlanma oluşur;  su ile ilgili doğa olaylarında ve kazalarında  toksik etkiler artar, tehlikeli yapay hastalıklar artabilir, uzun süredir ortada olmayan bulaşıcı hastalıklar yeniden dünyayı tehtid edebilir, gazlar ve kimyasallar vasıtasıyla ölümlerde artış oluşabilir.  Özetle tavsiyem bu dönemde insanları tanımak için çok emek harcayın ve ne istediklerinden emin olursanız bazı tatsız konular olsa bile bu etki size teğet geçer. 

Ketu 7. evde Oğlak burcunda: Bu dönemde evlilik ve ortaklık ilişkileriniz son derece belirsiz olabilir. Genelde karşı cins mutluluk vermiyor gibi bir duyguda artış oluşabilir. Karşı taraf istekli olsa da sizin isteğinizde yavaşlama veya vazgeçme varsa bunu Ketu yapıyor. Aklınızı çelen başka insanlar ortaya çıkabilir. Tam evlenecekken araya giren başka biri ve garip hadiseler yüzünden motivasyon kaybı vericidir.  Evliyseniz de evlilik bir yük gibi hissedilebilir. Bu dönemde eşinize yüklenmeyin, kendinizi keşfetmek için güzel bir zaman, yeni bir hobi edinmelisiniz. Fazla inatçı davranışlarınız yüzünden eşinizi küstürme riski vardır. Ortaklar sizinle iş ilişkisine girmekten son anda vazgeçebilirler. Ticari yaşam zayıflar, müşteriler ne istediğini bilmez tarzda ya vaktinizi çalarlar veya emeğinizi. Bu dönem mal satıyorsanız müşterilere bağımlı olmayacağınız bir tarzda işler geliştirmeye özen gösterin. Ay burcu Yengeç olan doktorlar, psikologlar ve avukatlar için ise durum değişik, daha elverişli olabilir çünkü müşteriniz mutsuzdur , ya daha çok hastalar ya da ilişkileri bozuktur ve bu size kazanç oluşturur; boşanma arifesindeler veya iş ortağından ayrılan müşterilerinizde artış beklenebilir. Çünkü müşteriler ilişkilerinde veya sağlığında mutsuz kişiler olacaklar. 


ASLANLAR   
Rahu 12. eve, Ketu 6. evinize hoşgeldi! 
Rahu 12.evinizden Yengeç burcundan geçiyor; 17 Ağustos'ta Rahu, tam üstünüzdeki etkiyi bitiriyor ve yaşamınıza Rahu-Ketu için bir kademe ferahlık olabilir. Bu çok iyi bir durum. 21 Ağustos'ta Aslan burcunda olacak Tam Güneş tutulmasını yoruma katayım; Özellikle Güneş tutulmasını yaşayan burç mensuplarında yaşamda çok büyük değişimler oluşur. Sizin vizyonunuzu daraltan Rahu sizden gittiği için bu değişimleri cesaretle karşılayabilir ve engelleri kolayca aşabilirsiniz. İkinci kademe ferahlık 26 Ekim 2017'de Satürn 4. evinizden çıktığında oluşuyor. Baskılar, huzursuzluklar, akıl dağınıkları, yavaşlama, içsel mutsuzluk yavaşça yaşamınızı terkedecek. Yeni kararlar alırken kendinizi ferah ve mutlu hissedebileceksiniz. Ama tabi 21 Ağustos'taki Güneş tutulması etkilerini unutmayalım ; Bu önemli bir tutulma ve bu yıl dakika olarak uzun sürüyor hepimizi bir şekilde etkileyecek. Özellikle Amerika kıtasında yaşıyorsanız Tutulma hattı buradan geçtiği için sizi daha çok etkileyebilir. 
Tutulma etkisini hafif atlatmak için Satürn Yay burcuna girene kadar en azından önemli kararlar verilmese iyi olur.   

GÜNEŞ TUTULMASINA ÇOK KISACA BAKALIM 
AY ASLAN İSE: Güneş tutulması Ay Aslan'da oluyorsa, sağlığınıza, yediklerinize ve genel mutluluğunuza daha fazla önem vermelisiniz.
YÜKSELEN BURÇ ASLAN İSE: Aslan yükselenli kişilerde genellikle ben bu konuyu biliyorum düşüncesi daha çok olur. Kararlarınızda çok dikkatli olmalısınız, hatalar içerebilir. Özellikle "ben haklıyım..." cümlesini kenara koyun, çünkü sonradan ortaya çıkabilecek beklemediğiniz hatalar sizi yorabilir. 
DOĞUM GÜNÜ BURCUNUZ ASLAN İSE: Vedik astrolojiye göre 17 Ağustos-17 Eylül arasında doğduysanız bu kategoridesiniz; bu tutulma sizi maddi anlamda zorlayabilir. 
ASLAN BURCU 6-8-12. EVE DENK GELİYORSA = BALIK-OĞLAK-BAŞAK BURÇLARI : Tutulma sizi dolaylı yoldan etkiler kayıplarınızı azaltır. Kaybedenler yüzünden bile siz kazanabilirsiniz. 
ASLAN BURCU 4-5-7-9-10. EVE DENK GELİYORSA= BOĞA- KOÇ- KOVA- YAY- AKREP BURÇLARI: Tutulma sizin bereketinizi, mutluluğunuzu, şansınızı ve kariyerinizi dolaylı yoldan etkileyecektir.
ASLAN BURCU 2. EVE DENK GELİYORSA= YENGEÇ; Para kazanırken zorluk getirecektir.
ASLAN BURCU 3. EVE DENK GELİYORSA= İKİZLER; iletişim sorunları kayıplar verebilir, anlatırken veya yazarken çok detaylı cümleler kullanın ve çok düşünerek konuşun lütfen.  
ASLAN BURCU 11. EVE DENK GELİYORSA= TERAZİ ; Bilmediğiniz ve hiç beklemediğiniz bir alandan gelen bir  blokaj olur, genel olarak arkadaş ve sosyal çevrenizden zarar oluşabilir.Transit Jüpiter de 11 Eylül'de Terazi burcuna girecek, bu geçiş Aslanlar için maddi anlamda iniş ve çıkışlar şeklinde karışık bir etki verecek, şöyle ki; bir yerden bereket akarken başka bir yerden yakınlarınızın sıkıntıları ve kayıplar oluşabilir. Özellikle Erkek Aslanlar, çok daha dikkat etmeliler. 
ASLAN ÖZET:  Transit Satürn Yay'da - transit Jüpiter Terazi'deyken Aslanlar  12. ev Rahu etkisinde kafa karışıklığı ve baskı bitiyor ama evlilik sıkıntıları yükseltici, maddi problemler ve harcamalarda artış getirici, gereksiz harcamaların çoğalması, hastane ziyaretlerinde artış, yurtdışı fırsatlarının çoğalması, macera isteğinde yoğunlaşma, size verilen sözlerin tutulmaması, lafınız ve hükmünüzde zorlanmalar,  ifade zorlukları diyebilirim. Bu etkileri bilerek daha sabırlı olmalısınız.  

Ketu 6. evde Oğlak burcunda: Özellikle eşinizin ve ortaklarınızın sıkıntılarında artış göstergesidir bu. Dertleri sizi gerebilir. Etrafınızın negatif enerjisi sizi bloke edebilir, devamlı dert anlatan insanlar enerjinizi emebilir. Ve genel olarak yorgunluklar artar. Kısaca enerji sorunu verecektir. Bu etkide sağlıkla ilgili nedeni bulunamayan veya yanlış teşhisler için defalarca doktora gittiğimi bilirim.  Ketu'nun günü salı günü, doğum haritanızda Ketu zaten güçsüzse özellikle salı günleri genel olarak hastanelerde sıkıntı oluşabilir veya ihmal edilebilirsiniz, etrafınızda dertli insanlar da çoğalır. Ketu Oğlak burcundayken Mahkemelere girmek risklidir. Hatalar yüzünden kaybedilebilir. Davalar dikkatle ve ehemmiyetle takip edilmelidir.

DİĞER BURÇLARIN DEVAMINI YAVAŞ YAVAŞ YAZIYORUM....
SEVGİLERİMLE

Namaste

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com
Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz.   

DETOX AĞUSTOS 2017

3 AĞUSTOS

 VE

18 AĞUSTOS

VEDİC DETOX GÜNLERİMİZ

Amaç:  ARINMA- KORUNMA SAĞLAYAN 1 GÜNLÜK  ÖZEL BESLENME PROGRAMIDIR

BU AĞUSTOS AYI İÇİN DETOX GÜNLERİ  3 AĞUSTOS VE 18 AĞUSTOS OLACAK
* Güneş doğuşunda başlanır ve ertesi gün Güneş doğuşundan sonra biter. 


NASIL UYGULUYORUZ? NELER YENİYOR NELER YENMİYOR? SU İÇİLİR Mİ?
 İLLA AÇ MI KALINMALI?

Arzu eden herkes 24 saatlik bu  DETOX PROGRAMINI istediği yerde yapabilir. Özel bir yetenek veya eğitime gerek yoktur. Özellikle kavga -fakirlik-öfke sorunları-ne yapacağını bilememe hali için mutlak bir iyileştirme yöntemi olarak da vedik astrolojide bir remedi olarak önerilmektedir. Aşağıda bazı harita örnekleri paylaşacağım. Amaç  doğum haritamızdaki öfke gezegeni Mangal’ın düzeltilmesidir. Mangal (Mars), önemli bir blokaj gezegenidir. Serttir, kestirip atar, ara bulucu değildir, kafasına estiğini söyler, saygısızdır, onun dediği olur, insanları korkutur. Dünyada iyi veya zararlı Mangal konumuyla doğmuş pek çok kişi vardır. Dünyadaki şiddet, savaşlar ve zalimlik bu kötü yerleşimli Mangal ile doğmuş insanlar yüzünden başlatılmaktadır. Korku İnsanlığın en büyük düşmandır. Bu yüzden zararlı Mangal’ın edepli hale gelmesi şarttır ki bize huzur ve ferahlık sağlasın.  

NASIL YAPILACAK:
1. Seçenek: 24 saat tam oruç tutulur
2. Seçenek 24 saat sadece su içilerek oruç tutulur
3. Seçenek öğlene kadar tam oruç tutulur (saat 13:00) sonrasında su içilir veya listedeki besinler tüketilebilir.
4. Seçenek 24 saat listedeki belirli yiyecekler tüketilerek beslenme sağlanır,  yediğimiz miktarlarda nefsimizi tutmalıyız ve miktarları abartmamalıyız.

Yukarıdaki 4 seçenekten 1den başlayarak 4 e kadar etki seviyesi 1 de en yüksektir, ama dayanamayanlar tabi 4 nolu reçeteyi yapmalılar.


tiyo: Bu orucu 1 yıl yapanlar muhteşem sonuç almışlardır yani ayda minumum 1 kere yılda 12 kez.

HEM RUHSAL HEM DE BEDENSEL ARINMA ORUCU OLAN BU DETOX PROGRAMI NE İŞE YARAR?
BİR GÜNDE GERÇEKTEN NELER KAZANACAĞIZ?
Ayda iki kere Dolunay ve Yeniay zamanında, Ay en büyük ve en küçük haliyle büyüyüp küçüldüğü için enerjisel bir değişime uğruyoruz. Nasıl bu zamanlarda denizlerde kabarma ve cezir oluyorsa aynı şekilde bedenimizdeki suda da aynı doğal oluşum etki gösterir. Bu günlerde tahıl, buğday ve unlu yiyeceklerden uzak durmak bedendeki su oranını dengeye getirir. Bunun sonucu da hem bedensel sağlık hem de ruhsal arınmadır. Hazım için harcanmayan enerji kalp çakrasında yoğunlaşır ve bize ruhsal derinlik getirir. Zihin sakinleşir ve düşünce durur. Tüm stresler unutulup içsel huzur ve sakinlik deneyimlenir. Kalp çakrasında ruhsal enerjinin toplanması sonucu kalpteki Üstün Ruh ila irtibata geçme çok kolaylaştır: tefekkür ruh hali içine kolayca girilir.
 Tüm dikkatin ruhsallığa verilmesi önemlidir, alış veriş, temizlik, vs. gibi günlük işlerden uzaklaşmak rahatlama verir. Spritüel konulara önem verilmelidir. Dış dünyaya değil içinize kendinize odaklanın. Mümkün olduğu kadar içe dönüp meditasyon ve tefekkür yapılabilir. 5000 yıl önce bağlayan yozlaşma çağı içindeyiz, beklemediğimiz kötülüklerle karşılaşmak her zaman artık olasıdır, bu yüzden bunlara maruz kalmamak için vedik astroloji bazı şifa yöntemleri sunuyor, bunlardan birini şu an okumaktasınız. Bu yozlaşma çağı olan Kali çağında negatif enerji tahıl ve buğdaylar vasıtasıyla bedene giriş yaptığı vedalarda belirtilmiştir. Yeniay ve dolunaydan sonraki 11. Gün Güneş ve Ay arasındaki açılanma kalıbı Mars açısından negatif enerjili bir gün oluşturur. 


Başlangıç: Güneş doğmadan 96 dakika önce oruç başlar
Niyet: Sadece arınmaktır, başka bir dilek tutulmaz. 
Bitiş: Bir sonraki gün Güneş doğduğundan itibaren 3 saat içinde kahvaltı ediniz. 


Mayıs ayı başlangıç bitiş zamanları Türkiye içindir, çok uzak şehirler için bu arınma bazen 1 gün öncesine (Türkiye’nin doğusunda kalan ülkelerde, Örnek Çin) veya 1 gün sonrasına gelebilir (Türkiye’nin batısında kalan yerler mesela Amerika) . Bazen Ay’ın özel pozisyonundan dolayı Londra gibi yakın batı şehirleri de gün fark edebilir. Böyle bir durum varsa bana sorabilirsiniz. Türkiye’nin her şehri için gün değişmeyecektir, aynı gündür.
Kendiniz hesaplamak isterseniz: Başlangıç saati yerel saatinize göre güneş doğuş saatinden 96dakika çıkartın, bulduğunuz saat sizin oruca başlangıç saatinizdir. Bu saate kadar bir şey yiyip içebilirsiniz. Yukarıda verilen saat sadece İstanbul için geçerlidir. Bitiş saati de ertesi gün güneş doğduktan sonra yaklaşık 4 saat içerisinde arınma orucu bitirilmelidir.

Oruç Tutmanın Önemi
Vedik metinlerde manevi hayatı derinleştirme ve ilerletme açısından tavsiye edilen en önemli tedavi; oruç tutulması ve beslenmenin düzeltilmesidir. Genelde bu detox çok basit veya gereksiz görülüyor mesela “Bu Detox evlenmeyenlerin kısmeti açacak ...” yazsaydim katılım oranı 10binleri bulurdu. Ama işte buna gidilecek yolda senin belki de bir blokajın var, ve mutluluk sana gelmiyor, onun yerine öfkeli eşler geliyor, veya öfkeli sana bağıran bir patron veya ebeveynler bile bu sorundan kaynaklanabilir. Paranın elektronik ortamda çalınması, gasp edilerek paranın çalınması, para kayıplarının bazen sebebi Mangal’dır yine.   Bu yüzden bu arınmada dilek dilemiyoruz . Tek dileğimiz olumsuz geçmiş karmadan arınmak olabilir.  Karma temizliği yıllar sürüyor o da doğru yöntemi bulduysan anca.... 
Hap çözüm yoktur.  Çözüm kendinsin . Parlak arınmış zihin ancak mutlu olur. + extra Çözüm kendine uygun remedi yi uygulamaktir ki bunun için doğum haritasına bakılarak çözüm üretilir.
Arınma günlerinde spritüel aktivite yapmak sizin için çok faydalıdır. Bu günlerde  mümkün olduğunca uzun süre oruçlu kalmaya gayret edin. Hastaysanız tabi su için ve az yemek tüketin aç kalmayın. Tahıllardan uzak durduğunuzda bile büyük fayda göreceksiniz. Oluyorsa eEn azından saat 13:00'e kadar tam oruç tutmaya gayret ediniz. Başaramıyorsanız çok hafif yiyecekleri tercih etmelisiniz. Tam orucu tutamıyorsanız su ve taze meyvelerle güne devam edebilirsiniz.

Arınma günü  yenilmeyecek Yiyeceklerin Listesi:
- Et-Tavuk-Balık-Yumurta gibi hayvansal ürün yenmez.  
-Domates, patlıcan, karnabahar, soğan, sarımsak, brokoli, dolmalık biber, pancar, acı kavun, zeytin- havuç -Bezelye, nohut ve tüm baklagiller (fasulye, bakla, soya, mercimek vb.), buna baklagillerden yapılmış bütün ürünler de dahildir (tofu ve diğer soya ürünleri gibi)
-Tahıllar (buğday, çavdar, yulaf, mısır, pirinç) ve tahıllar ile baklagillerden üretilmiş her türlü un (buğday unu, nohut unu, çavdar unu, irmik gibi)
-Mısır veya tahıllardan imal edilmiş nişastalar ve bu nişastalardan yapılmış veya karıştırılmış ürünler (kabartma tozu, karbonat, mısır şurubu içeren içecekler ve yiyecekler)
-Tahıllardan üretilen bütün yağlar (mısır yağı, hardal yağı, susam yağı, zeytin yağı, margarin gibi) ve bu yağlarda kızartılan bütün yiyecekler (kızartılmış kuruyemişler, patates cipsleri ve diğer atıştırmalık kızarmış yiyecekler)
-Ayçiçek çekirdeği, kabak çekirdeği gibi kuruyemişler tüketilmez
-Bal ve nişastadan yapılmış tatlılar yoktur
- Tütün- çaylar- neskafe ve kahve içilmez.
Özetle : Ekadasi orucu vejeteryandır ve tahıllardan yapılmış yiyecekler yenmez: buğday ürünleri, ekmek, börek, çörek, kek, müsli, makarna.
NELER YENEBİLİR?
 Su, süt, ayran, bütün meyveler (taze ve kuru), patates, kereviz gibi kök sebzeler (havuç hariç) , hıyar, limon, hindistan cevizi, şeker, tüm süt  ürünleri;  peynir, yoğurt, tereyağı, fındık, fıstık tüketilir.

Bir öneri: Patates ince dilimlenerek üzerine yoğurt sürülerek tuz ve karabiber ile tatlandırılıp fırında pişirilebilir. Başka baharat kullanmayınız.

ÖNEMLİ: BAHARATLAR KESİNLİKLE DİĞER GÜNLERDE KULLANDIĞINIZ BAHARATLAR OLMAMALI. LÜTFEN EKADASİ İÇİN AYRICA KARABİBER VE KAYA TUZU BULUNDURUNUZ. TUZ, ÖĞÜTÜLMELİK KAYA TUZU OLMALI, KARABİBER TANE OLURSA EKADASİ YEMEĞİNİN ÜSTÜNE O ANDA EL DEĞİRMENİNDE ÖĞÜTÜLÜP EKİLMELİDİR. VE SADECE EKADASİ İÇİN KULLANILACAK ŞEKİLDE AYRI BİR KAPTA SAKLANMALIDIR.


EKADASİ GÜNÜNDEKİ KURALLARA ÇOK İYİ UYULMALIDIR. AKSİ HALDE EKADASİ SAYILMAZ. LÜTFEN YUKARIDAKİ KURALLARA DİKKAT EDİNİZ.


Oruç ertesi gün Güneş doğumundan sonra buğday ürünleri, ekmek, vb. gibi hayvan ürünleri içermeyen vejetaryen bir menüyle bozulur.

ÖRNEK MENÜ:
Hindistan cevizi yaginda Patatesi soteleyecegim. Üstüne dil peyniri eriteceğim. Yanına ayran salatalık çok güzel gidiyor. Ara öğün için tuzsuz badem -az şekerli bir meyva veya muz da güzel gider .ZİHNİN DENGELENMESİ İÇİN GECE MEDİTASYONU  
Meditasyonu bedensel arınma ile birleştiriyoruz ve amacımız zihnimizi de arındırmak, zihni güçlendirmek , korkulardan arınmak. Korku blokajdır.
Zihin de arındırılmalıdır ;  dışarıdan-karmamızdan - hatalarımızdan gelen her korkunun giderilmesini sağlıyoruz  .
Gece  21:30-23:30 arasında Meditasyonla da bunu pekiştirmeliyiz.
Meditasyon çeşitleri var ama bugün konumuz bu değil
Müzik eşliğinde yapabilirsiniz.
Sessiz bir yerde dik bağdaş kurarak otur.
Mum güzel bir koku yakabilirsin
İstersen önce mantra-dua yapabilirsin

Meditasyon bilmeyenlere bir öneri:
Minimum 30 dakika sessiz kal
40 Dakika yaparsanız daha iyi olur
Düşüncelerin gelip senden çıkmasına izin ver
Hiçbir düşünceye karşı koyma
Yaşanmış bir sürü anı sana gelecektir
Ne gelirse gelsin senin parçan
Bu parçanı severek ona bak 
Sonra onları yavaşça suya - havaya bırak gitsinler (hayalinde)
Müzik yardımcı olabilir dinleyebilirsin
Süre geçtikçe boşluk oluşabilir bu da iyidir
Olayı deneyimle...
Sessiz olarak 40 dakika bile  otursan başlangıç için iyidir

Bunu bir disipline edip her gece veya haftanın belli günleri yapabilirsen zamanla yol alırsın ve yaşamda güçlenirsin, zihni güçlü olan korku tanımaz ve başarılı olur, iyi karma uygular, ailesi de bundan faydalanır, çevresi de.

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com
Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz.