hakkımda

KÜNYE İLETİŞİM

HAKKIMDA MERAK ETTİKLERİNİZ... Uzak doğunun ilk mistik bilgisine ilgim 1988'de gezmeye gittiğim Endonezya'da Bali T...

1 Şubat 2017 Çarşamba

MADONNA

Bir Nakşatra Çalışması MADONNA İÇİN SAHNE DÜNYASINA İLGİ- ÜNLENMEK VENÜS

Ay burcu Aslan ve Venüs yönetimindeki Poorvaphalguni nakşatrasında doğan MADONNA.
Madonna , Yükselen burcu Lagna- Aslan
Doğduğu gün 16 Ağustos , vedik astrolojide Güneş Yengeç burcunda
Ay burcu- Aslan, 1ci ev şöhret bölgesi  
Nakşatrası Poorva Phalguni- Venüs yönetiminde
İsmi, annesiyle aynı ismi takmışlar başka isimleri de var "Madonna Louise Veronica Ciccone", ama o Madonna'yı kullanarak çok akıllık etti.  Çünkü Merkür yükselende kendisine ne iyi geliyor ne gelmiyor akıl edebilecek bir kapasite verir. Madonna derken ilk hece "Ma" harfi vedik nakşatra skalasında Aslan burcuna yükselen burç- lagnaya denk gelmesi ve üstüne de Ay burada olması bu isimle büyük şöhret verir.  


Madonna Natal Chart / Doğum Bilgileri ve Pancanga


Date:          August 16, 1958

Time:          7:05:00
Time Zone:     5:00:00 (West of GMT)
Place:         83 W 54' 14", 43 N 36' 23"
               Bay City, Florida, USA

Lunar Yr-Mo:   Vilamba - Nija Sravana
Tithi:         Sukla Dwitiya (Mo) (46.45% left)
Vedic Weekday: Saturday (Sa)
Nakshatra:     Poorva Phalguni (Ve) (62.91% left)
Yoga:          Siva (Me) (64.02% left)
Karana:        Kaulava (Ma) (92.90% left)
Hora Lord:     Jupiter (5 min sign: Cn)
Mahakala Hora: Saturn (5 min sign: Cn)
Kaala Lord:    Saturn (Mahakala: Saturn)

Sunrise:       5:40:58

Sunset:        19:38:02
Janma Ghatis:  3.5013

Ayanamsa:      23-15-50.06

Sidereal Time: 4:06:54Nakşatrası Venüs yönetiminde bu yüzden Venüs yaşama baskın olacak: güzellik baş temadır, ilişkiler-karşı cins-  ile ilgili konular aklında.
Venüs sahne dünyası ve karşı cins-ilişkileri destekleyen bir numaralı gezegendir.
Venüs doğum anında 12. evinde: yatak odası ve seks yaşamına ilgi akıl orada!  Şarkılarında müstehcen konular bolcadır. Seksi giyinir.
Ay-Merkür 1. evde Aslan burcunda yaşam amacı çok ünlü olmak. Aslan sahne dünyasının burcudur. 
Merkür+Ay: ya ünlü bir  doktor olacaktı ya da ünlü bir şarkıcı! Ama aslen aklında ne var? tıp mı okuyacak- şarkı mı söyleyecek?  10. evi Boğa-Venüs ile ilgili  tıbba ilgi pek vermez.  Tıp için oturacaksın araştırıcı olacaksın hayat kurtarmak isteyeceksin gibi gibi... Nakşatra Venüs ile ilgili olduğu için sahne ve eğlence dünyası aklında olacak.
Arudha Lagna AL İkizler burcunda; müzik alanında ünlenmek isteyecek. AL arudha lordu Merkür yükselen burcunda Ay ile , çok keskin bir zeka ve taktikleri de olacak. 
Merkür 1. evde Kubera yoga: para yogasıdır, bu kişinin nihayi amacı ise ünlenmek ve yanında da  ticari kazançtır.  Merkür 1. evde tüccar zihniyeti derim veya Merkür 1. evde laf ebesidir, hitabeti iyidir.  Az bilgiyle çok şey satar misali.. Retro Merkür ise bunu abartıyor demektir , sivri zeka oyunları demektir. 

Ay, Navamsa D9- talih haritasında Venüs ile birlikte Başak burcunda. Talihli olacağı alan yine Venüs ile ilgili olacağını burada da görüyoruz.


Venüs, Dasamsa D10- kariyer haritasında kendi burcu Boğa'da, Venüs işleri yaparsa iş yaşamında başarılı olur diyebiliriz.


Kısaca önemli Yogaları var mı?


*Ay-Güneş yer değiştirme yogasında parivartana: Atma karaka gezegen olan Güneş ortaya daha fazla çıkıyor, ben kraliçeyim-en büyük benim diye iddiası yüksek.


*Guru Mangala: Mars-Jüpiter görünümü; aşırı enerji verir; ki yaş oldu kaç hala sahnede deliler gibi dansediyor.


*Yogakaraka: gezegeni Mars Koç burcunda kendi burcunda çok güçlü ama Ketu ile birlikte, bazen konuşan kendisi midir? obsesyonel varlık saldırılarına  maruz kalabilir.


*Jüpiter MKS- 3. evde Jüpiter asaletini öldürüyor, pek çok koca ( Jüpiter Darakaraka) verir. 


*Guru Çandala Yoga:  Jüpiter-Rahu ile birleşim,  Jüpiter güçsüz olduğu için Rahu Jüpiter'i öldürüyor, dinsel ögelere karşı gelmek, otoriteye kafa tutmak etkisi artırıcı, geçende de Trump karşıtı gösterilerin en önde geleniydi ve hatta sahnede Başkana küfür etti.


*Kubera yoga: Merkür 1.evde, laf sokar, tartışır, para için herşeyi yapabilir, ticaret-iş dünyası sever.

*Güneş 12. evde MKS: sağlığa zararlıdır.  


*Rajayoga Venüs-Güneş 12. evde yurt dışında büyük otoriter duruş ve başarı verir.

*Rajayoga Mars-Jüpiter 3-9.evde: büyük yaşam savaşı sonucunda büyük başarı verir ama kişi devamlı bir arbede içindedir ve savaş halindedir. 

Bu örnekte dikkat ettiyseniz  Nakşatrasına-lorduna ve hangi evi yönettiğine, etkisi altında olan burçlara ve ilaveten de yükselen burcuna lagnaya ve Aruhasına imajına baktım.  Yani kestirmeden yol aldım. Doğum haritası tam analiz edilirken daha detaylı başka teknikler de muhakkak kullanıyoruz. 


Nakşatra örneklerine devam edeceğim... Öptüm
#nandihimalaya #vedikastroloji #jyotish #jyotiş #jyotisapandita #nakşatra #aslanburcu #sahnedünyası #ün #şöhret #şarkı #madonna #pozitif #burçlar #gününenerjisi


nakşatra nedir ek bilgi al facebook yazılarım:


https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theater
Ek notlar: 

 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/

2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.

3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla

http://www.vedicastrologer.org/jh/

Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın

https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs

Sevgilerimle 

Namaste


Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya


Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş...

UTTARA BHADRAPADA NAKŞATRASI

VEDİK ASTROLOJİDE ZİHİN OKUMA VARDIR,  VEDİK ASTROLOJİDE HİSSİ VUKU İLE SONUCA DA GİDİLMEZ. TEKNİKLERİ UZUN YILLAR BOYUNCA YÜZLERCE İLGİLİSİ TARAFINDAN TEST EDİLEREK SONUÇLARI GÖRÜLMÜŞTÜR.Vedik astrolojide zihin okuma AY BURCU ile yapılır. Her Ay burcunun içindeki değişik frekanslara sahip alanlar var; bunlara NAKŞATRA DİYORUZ. Nakşatra bizim düşündüğümüz konular üzerinde baskındır. Niye bir kişi çok hızlı düşünürken diğer kişi yavaş düşünebiliyor? Neden herkesin zevkleri birbiriyle örtüşmüyor. 

Bu konularda uzman olan bir kişi kişinin nakşatrasını, nakşatra yöneticisi ve ev yerleşimlerine bakarak kişinin zihninden neler geçiyor harita üstünden okuyabilir. Hatta yaşamı boyunca nelere merak saracağını, hangi dönemlerde neleri arzulayacağını söyleyebilir. 20 yaşında başka bir şey arzuluyoruz da 40'da bu geçmiştekinin zıddı olabiliyor? Niye böyle oluyor? 

Baklava sevenler arasında bile sütlü nuriye seveni ayrı, havuç dilimi meraklısı farklı... Neden göz görmeden de bazı şeyleri çok isteyebiliyoruz? İstekler beynimizin içinde birden bire düşünce olarak geliyor. Bunların astrolojik karşılığını işte Nakşatralarla çözebiliyoruz. 
Nakşatraları sıklıkla anlatıyorum zaten. Zaman zaman günün enerjisini ve o günün nakşatrasını paylaşmaktayım. 
Günün enerjisi hem bu nakşatrada doğanların genel özellikledir,   hem de o günün genel havasının oluşmasında üstünlük oluşturur. Mesela terörde had safhada olaylar yaşadığımız günleri inceledim tek tek; bu günlerin nakşatraları veya nakşatraları yöneten grahalara (gezegenlerin) son derece sert  durumlarda konumlanmışlardı. 

Nakşatra enerjisi gezegenler tarafından yönetilir ve karma üstüne baskındır. Herkesin bu dünyaya gelme amacı vardır bu amaçları neleri gerçekleştireceğimiz nakşatraların enerjisi ile baskınlaşır.   
Gezegenlerin enerjisi ise her zaman karmik olmayabilir. Nakşatralar tamamıyla karmiktir. 

Ben bu yaşamda müzisyen olmak istedim diyelim o zaman bu kaderi oluşturmak için benim aklıma müziğin bir yaşam tarzı olmasını getiren, notaları anlayabileceğim yetenklerimi  destekleyen bir enerjiyle doğmam gerekir ki bunu sağlayan da işte nakşatradır. 
Keza politikacı olmak gibi bir kaderim varsa; dünya üstünde politik olayları merak etmemi sağlayan bir düşünce sistemine ilgi duymalıyım ki bu alana gireyim de başarılı olayım. İşte o zaman da politikayla ilgili zihnimi aktif tutan bir nakşatrada doğmalıyım ki aklım ona ersin!
Örneğin bir vedik astroloğun son derece titiz çalışması ve çok araştırması gerekir, öyle bir nakşatrada doğmalı ki bilgi ona araştırma yaptığı sürece aksın. Ticari nakşatrada doğanların ise para kazanma peşinde koşan yüzeysel bilgiyle işlerini icra ettiklerini hep görüyoruz. Veya amacı ünlü olmak isteyen birinin de gezegenleri ona göre oluşmuş oluyor.
Aslında böyle baktığımızda herşey son derece doğal akışında ve herkes kendi kaderininin peşinden koşuyor değil mi? Güçlü doğum haritası olan daha başarılı oluyor tabi!

Mesela sabah yataktan kalkarkan nedensiz mutlu veya mutsuz kalkmak yine nakşatranıza bağlıdır. Mutsuzluk uzun sürüyorsa tabi bunun sebebi nakşatraya bağlı olmayabilir, başka gezegenlerin durumlarını kontrol etmeli. 

Arşivimden tekrar..."Bu güne kadar batı astroloji yorumlarında burcunuzu okuduğunuzda büyük bir ihtimalle Güneş burcunu okumuştunuz.  Batı sisteminden bakarken hata yapmadınız ama sadece açısı başka bir mercekten bakıyorsunuz. Vedik Astrolojiyle doğum haritalarımıza bulunduğumuz sistemin daha tepesinde yıldızıl sistem olan Nakşatralardan , Güneş sisteminin de üstünde olan başka bir kattan daha büyütülmüş bir mercekle bakarız. Nakşatralar vedik astrolojinin incileridir. Doğduğunuz andaki Ay burcunuz olan nakşatra sizin kişiliğinizi ifade eder.  Kendinizden sorumluyuz yaşamdaki yeteneklerimizi ve zayıflıklarımızı derinlikte keşfedelim, böylece yaşam bize zırhını kuşatır.  Önemli detayları doğduğumuz güne bakarak  bulduğumuz burçlardan ziyade nakşatralar verir. Burç ayrıdır, nakşatra ayrıdır. Vedik astroloji nakşatra konusu içinde  çok ince ayar detaylar vardır. Nakşatralar Güneş sisteminin daha uzağındadır ve sizin haritanızı asıl onlar idare ederler. Onlar istemezse hiçbir şey olamayız. Nakşatralar haritayı bir kağıt üzerindeki çizim olmaktan çıkartarak 3 boyutlu  hale getiriler ve haritamız artık elle tutulan 3 boyutlu canlı bir koruyucu makina hale gelir. Vedik astrolojinin asıl mistik yönü bu nakşatraları anladığımızda gerçekleşmeye başlıyor.  Bu yüzden sık sık Ay şu nakşatrada falanca burçta diye belirtiyorum. Her ruh değerlidir. Her nakşatranın bir değeri bir güzelliği vardır. Nakşatranızın özelliği hangi inci tanesine dokunduğunuzu gösterecektir.  Zedeli sınıfa giren nakşatralar bile o ruhun gelişimi için önemi büyüktür. Vedik astrolojinin 27 burçluk özel sistematiği derinleşir ve nakşatralarla anlatılır. Nakşatralar yıldız kümelerindeki oluşumlarla ilgilidir. Güneş Sistemin üst bölgesine aittirler. Ruh doğarken nakşatra bölgesinden geçerek Güneş sistemine giriş yapar.   Yükselen burç derecesi ve diğer gezegenlerin bulunduğu  nakşatralar da gerçek oluşumları gösterecektir.  Zodyaktaki  12 burcu,  daha küçük parçalara ayırır;   herbiri   13:20 dereceye böldüğümüzde bir nakşatra oluşmaktadır. Her nakşatra da 3:20 derecelik 4 bölüme   daraltılabilir. Her 3:20 derecelik parçaya pada denir. Her padanın ayrı bir açıklaması vardır. Buna nakşatra astrolojisi denir. Böylece doğum haritanız oldukça detaylandırılır.  Toplamda 27  Nakşatra vardır, bazı analizler için 28. nakşatra ilave edilir; bu Oğlak burcuna gelen “Abhijit” nakşatrasıdır. AY dışında Grahalar belirli nakşatradaysa sadece daşalarında enerji vermektedirler.  "

GÜNÜN ENERJİSİ 26 UTTARABHADRAPADA

AY BALIK BURCUNDA 1 Şubat 2017

Şubat ayımıza vedik astrolojiye göre Ay Balık burcunda etkileriyle  başladık. Bugün Nakşatramızın enerjisi 26 Uttarabhadrapada'dır. Ay, Venüs ve Mars ile aynı nakşatrada birleşiyor, yıldız gücü mega yüksek ama ben bu 3lü birleşimi pek sevmiyorum. Rudra gücü olan bu yıldızda zor işleri başarabiliriz ama tehlikelere de açığız. Rudra, zorlu bir  testi gösterir. Balık'ta yücelmiş Venüs sayesinde bu testin hafif atlatılacağını işaret eder. Kazalara karşı dikkatli olunmalıdır.  Yarın da bu enerji etkisi altındayız.  

Sevgilerimle <3 

namaste
Jyotişa Pandita
NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com

Ek notlar: 

 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/

2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.

3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla

http://www.vedicastrologer.org/jh/

Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın

https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
Sevgilerimle 

Namaste


Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş...