hakkımda

KÜNYE İLETİŞİM

HAKKIMDA MERAK ETTİKLERİNİZ... Uzak doğunun ilk mistik bilgisine ilgim 1988'de gezmeye gittiğim Endonezya'da Bali T...

23 Ocak 2017 Pazartesi

MAKARA ŞANKRANTİ 2017

GÜNEŞ OĞLAK BURCUNA GİRİŞİ ASTROLOGLAR VE MİSTİK KİŞİLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR
MAKARA ŞANKRANTİ !
14 OCAK 2017
"Makara" Oğlak burcunun Sanskrit dilde uğurlu ismidir. "Şankranti" Güneş'in bir burca ilk girişi anlamında kullanılır. Makara Şankranti oldukça uğurlu bir başlangıçtır .
Güneş Oğlak burcuna  girince değişim sinyalleri başlar. 
Beyinler uyanır, atalet biter bu dönem 6 ay sürer. Zihinde ışık çakar.  

Vedik astrolojisi Güneş bizi aydınlatırken konuşulur çünkü verdiği bilgiler yaşama ışık tutar bu yüzden de ışık astrolojisi olarak tanımlanır, buna verilen orjinal isim olan  Jyotişa'nın enerjisi bizi değişime ve dönüşüme götürür.
Jyotişa (vedik astroloji) her eve girsin ve aydınlanma başlasın. Jyotişa'nın verdiği bilgiler yıllarca saklı tutulmuştur. Bugün de bu bilginin aslı hala saklı tutulmaktadır. Hırs ve yozlaşma çağında özellikle bu bilgi bunu doğru kullanan kişilere aktarılmalıdır. 

Aşağıdaki Rasi haritasında Güneş'in sıfır derece Oğlak olduğunu görmekteyiz. Bu geçiş 14 Ocak sabaha karşı gerçekleşiyor. Cuma gününe denk gelen bu girişte Venüs'ün digbala oluşu bu yıl bu enlem ve boylama gelen yerler için bilginin yayılması anlamında güzel sonuçları doğuracak fakat tarım ve beslenme açısından ürünlerin telef olacağını gösteriyor. Bu yıl  tarım, çiftçilik için ekstra sektöründe önlemler alınmalıdır. 
Venüs -Ketu ve Mars bir arada; Vaitanika yoga ismini alan bu yoga orman yangılarının artacağını, baraj-ırmak taşkınlarının ve yangınların çiftçilere yine zarar vereceğini bildirmekte.
Bu yıl haritanın enlem ve boylamına denk gelen yerde yaşayan astrologlar sert etkiler alıyorlar, pisacca yoga etkisinde kalıyorlar, Venüs- Ketu-Mars birleşimi araç kazaları, yangın ve terörle ilgili sıkıntıları işaret ediyor. Bu  enlem ve boylamda yaşayan astrologların bu yıl dikkatli olmaları gerekiyor. Rasi Çakra, Akrep başından yükseldiği için hemen hemen Türkiye'nin uzak boylamlarına kadar Akrep yükselen harita etkisi olacaktır. Kazaların kaynağı araçlarla ilgili ve terör kaynaklı olabilir. Ketu 4. evde ölü durumda yani marana karaka stahana ve Ketu'nun dispositörü olan Şani de 1. evde ölü durumda marana karaka stahana etkisinde kalıyor. Üstüne üstelik her ikisi de parivartana etkisinde olduları için marana karaka etkisinden kaçınmak için tedbir şart görünüyor. Yoksa kendi başına sıkıntıdan kurtulmak zor görünüyor.  
Marana Karaka stahana yani ölme pozisyonu ancak graha memnun değilse oluşur, Graha memnunsa oluşmayabilir. Sonuçta bu bir yıllık bir harita olduğu için Ketu'yu ve Şani'yi memnun etmek gerekir. Bu yıl astrologların kendi ilimlerinde Ketu ve Şani'yi memnun etmeleri gerekir. Bu grahalar Spritüel bilginin doğru yollarla aktarılmasını,  Rişilere (üstad öğretmenlere)  saygılı olunmasını, bilgilerin korunmasını  ve egonun sönmesini sever, aksi halde  Tanrının görünmeyen tokatı  mistik bilgilerle oynanmasını sevmez.  Ketu kişisi aslen çok yalnızdır ve  kocası ölen  yaşı hayli geçkin  dul bir kadındır ismi DUMAVATİ 'dir. Dumavati , çok bilgilidir ve etrafındaki herkese hiddetlidir. Ketu 4. evde evsizdir, yeri yurdu belli değildir.   Ketu 4. evde evi, gayrimenkulü ve anneyi zedeler.Kişiyi yurt dışına da gönderebilir. Bu yıl bazı astrologların ve bilim adamları da dahil tabi yurtdışına taşındığını duyarsak şaşırmayalım.  4. evde Ketu, ego yükseldiğinde ters çalışarak beklenmedik olaylara sebep olacaktır. Ketu, aynen batı astrolojisindeki Uranüs gibidir. Beklenmeyeni bekle! Vedik astrolojide Satürn ötesi gezegenleri kullanmıyoruz bu arada aman yanlış anlaşılmasın. Okuyucu kitlem batı astrologları da olduğu için bir benzetme yaptım sadece. 
Şani,  ise yardımlaşmayı ve insanların acılarına ortak olunmasını ister. Şani yükselen burçta kişinin biri tarafından acı çekeceğini belirtir. Akrep Lagna için Şani, kardeşi ve anneyi, ana vatanı  simgeler. Akrep lagna için Şani 1ci evde yurtdışında yaşarsa MKS etkisi bitecektir. Çünkü o zaman Akrep lagnadan çıkıyor zaten.  Başka bir lagnaya geçiyor kişi yurtdışına gidince. 
Rasi kurulum haritası saat 4:38'de gerçekleşiyor; bu durum şahane bir Ay'a sahip çünkü Ay hem gece burcu olan Yengeç'te hem de dolunaydan sonraki 2. gündeyiz. Ay Şelaşa nakşatrasında . Bu yıl astrologların çoğaldığını göreceğiz. Birbirinden ışıltılı güzel yazılar yazan bir sürü yeni astrolog aramıza katılacak. Bu kişilerin genel özellikleri; Ay güçlü, bilgiyi dağıtan ve fayda odaklı olmaları olacak. Büyük seminerler ve organizasyonlar da yapılabilir Çünkü Vareşa , agni özelliği taşıdığı için Venüs ve 4. evde digbala olmuş durumda. 
Ay, 9. evde kendi burcu Yengeç'te badakstanada, mistik yurtdışı yolculuklarını artırır, özellikle bunlar şifa üstüne olur, yabancı kaynaklı bilgilerin de değerleneceğini ve mistik bilgilerin çok cazip olacağını belirtiyor. Haritanın gece etkisiyle oluşması Muhteşem Üstad Öğretmen Rişi Atri'nin bilgi anlamında yardımcı olacağını da belirtir.
Jüpiter Başak burcunda ve gündüz burcunda, Vedikte Başak lagna astrologlar oldukça güçlü etkilerle dolu dizgin şahlanacaklar ve bu yılı lehlerine çevirecekler. 
Vedik Yengeç lagna astrologlar Ay açısından şanslılar dedim ama Makara haritasının badak evinde kaldıkları için sıkıntılı durumlar oluşacaktır, dikkat etsinler.
Hadi baştan yazayım:
Bu aşağıdaki yükselenler astrologları, astroloji öğrencilerini ve her tip mistik konularla ilgili ciddi olan kişileri doğrudan ilgilendiriyor. Astroloji yorumlarını okuyan meraklı kişiler için bu yorumlar geçerli olmaz. Siz okumayın. Sadece bu konularla cidden ilgili olanları söylüyorum. Mesela arada sırada reiki uygıulayan biri bu yorumları okumasın . Ama hergün saatlerce düzenli reiki yapan biriyseniz okuyun tabi.  
Yoga yapan dostlarıma da yazayım eğer yogayı spritüel bir disiplin içinde uygulayan biriyseniz size de geçerlidir. Keza yoga öğretmenleri kesin bu kategoriye girer. Çünkü Yoga öğretmenelerinin agni tatwaları yüksektir.
Vedikte Koç lagna astrologlar-mistikler-vb : Bu önündeki 1 yıl haritanın 6. evinde kaldıkları için topluma hizmet etmeliler, çok çalışmak şart. Rahu etkisi alacaksınız, bu da sizi takip edenlerden memnunsuz yorumları artırabilir. 
Vedikte Boğa yükselen astrologlar-mistikler-vb :  Bu önündeki 1yıl Sarpa yoga etkisi geliyor, Kendrada nodlar ve Mangal-Şani var zira bunun anlamı şu:  geçmiş yıllarda yaptığın olumsuz karma var ise bu yıl sana geri patlaması olarak yorumlayabilirim. Bunun için  seni kurtaran tek benefik venüs'ü memnun etmen lazım yani hizmet et bol bol . Şani iyi yerleşmiş neyseki. Ama Şani de çok çalışmanı söylüyor. Bu yıl alman sana yasak vermen lazım hep vermelisin.
Vedikte İkizler yükselen astrologlar-mistikler-vb : Bu önündeki 1 yıl haritanın 6. evinde kaldıkları için topluma hizmet etmeliler, çok çalışmak şart. Rahu etkisi alacaksınız, bu da sizi takip edenlerden memnunsuz yorumları artırabilir. ; Bu önündeki 1yıl  Gayet güzel etkiler oluyor, mutluluk var , sadece Merkür 7. evde olması sıkıcı MKS, yani ticari, kaygın varsa kendi fikirlerin seni aşağı çeker ve işi bitirebilir. Bu yüzden tek başına bu şahane olacak diyip işlere atlama derim. Çünkü olmayabilir Merkür 7. evinde iyi değil!'
Vedikte Yengeç  yükselen astrologlar-mistikler-vb : Bu önündeki 1 yıl haritanın badak edinde kaldığın için yurtdışından bilgi alman şart, Yengeç lagna astrologlar Ay açısından şanslılar dedim ama Makara haritasının badak evinde kaldıkları için bazı sıkıntılı durumlar oluşacaktır.
Vedikte Aslan  yükselen astrologlar-mistikler-vb : Boğa yorumlarının aynısını okuyun üstüne de Mars MKS ekleyelim ve Şani iyi etki vermiyor. Yukarıda Boğa'da iyi etki veriyordu. Aslan yükselenler sıkıntı alacaklar. 
Vedikte Başak  yükselen astrologlar-mistikler-vb : yukarıda yazmıştım zaten , Jüpiter Başak burcunda ve gündüz burcunda, Vedikte Başak lagna astrologlar oldukça güçlü etkilerle dolu dizgin şahlanacaklar ve bu yılı lehlerine çevirecekler.

Vedikte Terazi yükselen astrologlar-mistikler-vb : Bu kişiler içinde maddi beklenti dışında gelişmeler yine güzel görünüyor. Başarı var ama para akmayabilir. 
Vedikte Akrep yükselen astrologlar-mistikler-vb :Aslında yukarıda en başta başladığım genel yorumlar zaten gördüğünüz haritanın yorumu olduğu için bütün bu yazıların tamamı direkt Akrep yükselen içindi. 4. evde Ketu MKS, Satürn 1. evde MKS, yurtdışı .. vesair yorumları r yukarıdan tekrar okuyabilirisniz.
Vedikte Yay  yükselen astrologlar-mistikler-vb : ruhsal konularda oldukça verimli bir yıl ve içlerindeki savaşçıyı uyandıracaklar. Ay 8. evde MKS ama olumsuz olmayacak. Kendilerine ait önemli bir konuda alanı yok etmek ve yeni kimlikle yendien doğmak diyebilirim.
Vedikte Oğlak yükselen astrologlar-mistikler-vb : Çok verimli yeni eğitimlere katılabirlirler, bir sürü yeni danışanları olacağı verimli bir yıl diyorum.
Vedikte Kova  yükselen astrologlar-mistikler-vb : Boğa yorumlarını okuyun lütfen ve Mars-Ketu yükselende kaldığı için hatalı , acele kararlara karşı dikkatli olmanızı öğütlerim Rahu digbala neyse ki nodlardan biri hiç olmazsa yanınızda, pek spriütüel bir yıl olmaz bu yıl, daha maddi beklentileri bol eylemler yaparsınız. 
Vedikte Balık yükselen astrologlar-mistikler-vb : Bu yıl astroloji konularıyla ilgili yeni başlangıçlar için uygun görünmüyor, size daha çok mistik konulara eğilin, yoga, meditasyonda daha fazla gelişirsiniz. 

Yorumları okuduğum rasi haritası aşağıda gördüğünüz haritadır. 

Merkür, gece burcunda ve zararlı konumda etkisiz kalmış, ama gündüz gezegeni Jüpiter ile parivartana yapıyor, yani çaba şart. 
Güneş'in dispozitörü Şani MKS, yukarıda belirmiştim.
Venüs, olumlu durumda yerleşmiş ama Mars ve Ketu ile birlikte ancak spritüellik için genişleme etkisi yaratır. Navamsada Venüs yücelimde olması da gayet avantajlı.  Yine navamsada Merkür de asaleti açısından iyi durumda. 
 Ay-Güneş dolunay etkisinde olması haritaya ışık veriyor ama Navamsada Güneş ve Ay birleştiği için yukarıda belirttiğim tehlikeli konuların oluşma riskini yine gözümüze sokuyor bu harita.   
Teknik olarak Güneş'e bakalım biraz da: Güneş bir ateş gezegeni, yani agni tatwayı temsil ediyor ve astrologlar için hayli önemli bir yıldız. Güneş battığında astroloji pek konuşmak istemeyiz, ışık olmadığı için görüş açısı daralmaktadır. Doğum haritasında parlak Güneş'e sahip kişilerin hisleri çok gelişmiştir. Bu kişilerin yaşamdan aldıkları haz ve biliş şaşırtıcıdır. Doğru yerde doğru zamanda olan kişilere bir bakın bu kişilerin Güneş'leri haritalarında güçlü olduğunu göreceksiniz. Şimdi haritaya sadece tek bir yerleşime göre karar vermemeliyiz. Güneş'in aldığı bütün görünümler bize daha sağlıklı fikir yansıtır. Ama genel olarak bazı Güneş burçlarının diğerlerine göre daha güçlü olduğunu  söyleyebiliriz.  Bu kişilerin yaşama karşı  güçlü bakış açıları olur. Gece ise hisleri ve zihni yöneten Ay hakimiyeti oluşur. Ve başka gezegenler hakim olur geceye, özellikle Mars ve Satürn! Kötülük oranının geceleri artması hem karanlıkta saklanma kolaylığından gelir hem de Malefik gezegenler baskın olduğu saatler suç oranı artmaktadır, çünkü vedaların açıklamalarında  kişinin iradesi güçlü olmadığı sürece sert etkiler baskın olmaktadır. Gece yarısından sonra mesela Satürn saatleri  zor saatlerdir. Satürn etkisini kolay karşılayan kişiler olsa olsa gece doğmuş parlak AY'a sahiptir. Güneş doğduğunda, karanlık güçler daha kontrol altındadır.

Güneş’in Oğlak burcuna girmesiyle kuzey yarım küreyi aydınlatan gün ışığı daha da çoğalmaya başlar, vedalara göre bunun anlamı ruhsal aydınlanmanın artması, kalp ışığımızın bollaşması, umudun artmasıdır, gün ışığı fiziksel olarak da artmaktadır. Kış geceleri saat 16:00 arasında Güneş batmasındaki ruh halinizi bir düşünün? bir de uzun günlerde  geçirdiğiniz ışıklı saatleri?

 Vedik astrolojide yeni bir işi başlatma zamanı çok önemlidir.  Tradisyonel Vedik astrolojide yeni faaliyetler eğitimler uğurlu olması açısından bu tarihte seçiliyor. Şu an yoga, meditasyon, karma astrolojisiyle ilgili yeni çalışmalar, workshop için güzel başlangıç yapabileceğiniz dönemdeyiz.  Başlangıçları ertelemeyelim, yılın 2.ci yarısında 6 ay sonra gün gece eşitlendikden sonra  kuzey yarım kürede ışık azalmaya başlıyor, o yüzden bu dönem daha bereketli kabul ediliyor.  
Bu arada önemli ticari başlangıçlar için kendi doğum haritanızın çok daha önemli olduğunu belirtmek isterim. Kendi doğum haritanız ilerleme veya nadas dönemlerinizi anlatır. Bütün bilgiler birleştirilir ve bir sentez oluşur. Genel yapılan yorumların sizin haritanızla uyumuna muhakkak bakılmalıdır.   
UMUTLARINIZ YÜKSEK,  JYOTİŞA IŞIĞI ÜZERİNİZDE OLSUN

Ek notlar: 


 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.

2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.

3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla


Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayınSevgilerimle 

Namaste


Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

KOÇ BURCU 2017

2017’YE GENEL BAKIŞ  VE KOÇ BURCU
Satürn, vedik astrolojiye göre 26 Ocak Perşembe günü 18:04’de  Yay burcuna giriyor. Bir devir kapanıyor ve yeni bir dönem açılıyor.
Satürn doğum haritamızda aktifleştiği zaman doğal enerjisi gereği bazı konularda kısıtlama getirir, bunlar sonucunda kendimizi daha çok sorgulamak durumunda kalıyoruz. Satürn bir burçta iki buçuk yıl kadar kalır. 2017’de retro hareketi yüzünden Satürn tüm yıl boyunca  Yay burcunda olmayacak.
Satürn Yay burcuna girdiğinde Yay burcunun doğasıyla ilgili alanlarda kısıtlamalar, yavaşlamalar oluşacaktır, bu alanlardan bazıları şöyle; genel  özgürlük teması, kanunlar, hukuk, avukatlar, savcılar, geziler, turizm, uzak diyarlar, yabancı felsefeler, yüksek eğitimler, üniversitelerle ilgili her konu diyebilirim. Satürn Yay burcunda bu alanlarda yeni ve kısıtlayıcı düzenlemeler getirecektir.   
6 AY sonra Transit Satürn geri harekete geçiyor ve 20 Haziran 2017’de Akrep burcuna geri gelecek.  Sonra bu etkinin tam bitmesi  yine Transit Satürn’ün 26 Ekim 2017’den sonra Akrep burcundan çıkmasıyla oluşuyor.

Her burç farklı yaşam alanlarında bunu deneyimler. Genel Satürn sorunları yerine bu sefer her burç için hem yıllık öngörü yazayım hem de Satürn’ün bize ne gibi karmik paket hediyeleri var be bir görelim.

HANGİ KONULARA ÖNEM VERİYORUM?
BU YIL KİMSE KENDİNE GÜVENMESİN: Neden böyle diyorum. Bu yıl önemli gezegenler gereğinden fazla dinamik hareket içindeler. Satürn-Rahu ve Jüpiter birbirinden bağımsız olarak hızlı bir burç değişimi yaratacaklar.
Özellikle 18 Ağustos’tan itibaren bunu çok bariz hissedeceğiz.
Transit Satürn bu hafta burç değiştiriyor ama sonra yine geri giderek Akrep burcunda olacak.
Tr Rahu 18 Ağustos’ta Yengeç’e – Ketu Oğlak burcunca giriyor.
Tr. Jüpiter 12 Eylül’de Terazi’ye giriyor
Sonra da
Tr. Satürn 26 Ekim’de yine yay burcuna giriyor.
Dünyadaki ve çevremizdeki köklü değişimler bu gezegenlerin hareketlerine endekslidir.
Gördüğünüz üzere gezegenlerin çok fazla değişim yapacağı bir yıldayız bunun net anlamı :  büyük köklü değişimler yılındayız. Bugün burçlara 2017 yorumları yazsam bile bu hareketler geldiği günde yeniden bunları revize etmem gerekecek. O ordan biryere girerken bu buradan başka bir etki yaparken bir bakacağız ki diğer ay başka  etki altına gireceğiz. Bu yüzden sadece transit Satürn’ün bulunduğu burç bizi etkilemeyebilir. Rahu-Ketu kader noktaları aksı bu yıl yaz sonunda , bizi korumaya çalışan transit Jüpiter ise , yazın yer değiştiriyor. Transit Satürn yıl içinde 2 kere burç değiştiriyor. Bütün bunların hareketliliği bizim başımızı döndürecektir. Tam bir işimiz olurken elimizden kaçabilir, tam düşüşe geçmişken birden yükselişe de geçebiliriz. 2017 çok hareketli, dinamik ve değişik bir yıl olacak.
ÜLKE POLİTİKALARI HARİTAMIZIN ÖNÜNE GEÇER: Evet bir doğum haritamız var ve şüphesiz gezegenlerin burç değiştirmeleri bize tek başına iyi gibi gözükebilir ama    bir yatırımcıysak, bir iş adamıysak, toplumu ilgilendiren işlerde isek ( bu bir sürü sektörü içine alır)  dünya ve ülkemizdeki politik liderlerinin kararlarından  etkileniriz. Ülkemize ait bir dönem haritası var, bunların da incelenmesi gerekir. Dünya bu yıl rahat bir nefes alıyor mu yoksa kaos ortamında mıyız? (12 burç bitince bu konu da gündemim arasında)
ÜLKE ASTROLOGLAR 2017’DE NE YAPACAKLAR: Bu da güzel bir konu, ülkemiz  astrologlarından kimler bu yıl başarılı öngörü yapabilirler, bunlara da ilerleyen günlerde  değinmek isterim. Gerek batı gerek vedik astrolojiyle ilgilenen kişiler bu yıl ne yapmalılar? Burada kimsenin kişisel haritasına bakmadan farklı tekniklerle sizi bilgilendireceğim. (12 burç ve ülke haritaları bölümü bitince … bu konu da gündemim arasında)

VEDİK ASTROLOJİYE GÖRE KOÇ BURCU YORUMLARIM

Bu yorumu Ay burcu Koç, Yükselen burcu Koç  olanlar okuyabilir. Hiçbir astroloji bilgisi olmayan okuyucum elbette doğduğu günü baz alarak da Koç burcunu okursa kendine uyan bazı bölümler bulacağını düşünmekteyim. Vediğe göre  Ay burcunu veya yükselen burcunu bilmiyorsan ve  14 Nisan- 15 Mayıs arasında doğduysanız Koç yorumlarımı okuyabilirsiniz. Ay burcunuz başka, yükselen burcunuz başka da olabiliyor o zaman 2 ayrı burç yorumu sizi ilgilendirebilir. Vedik astrolojinin çok katmanlı bir sistemi var ve  Ay için duyguları gösterir bunu oku duygularını anla gibi basit bir yorum yapamayız. Çünkü bunun ötesinde çok geniş çaplı gelişmemizi anlatan 27 adet Ay Nakşatraları da mevcut.  Vedik astrolojide üstadlar her zaman öncelikle Ay burcunu esas alın diyor. Bunun yanı sıra  yaşamında kendi isteklerini yapabilen biriysen yükselen burcuna ait yorumları da okumalısın.AY - YÜKSELEN KOÇ BURÇLARITransit Satürn’ün, 6 ay süreyle  8. eviniz Akrep’ten çıkmasıyla üstünüzdeki baskı ve zorunlu değişimler azalmaya başlayacak, beklenmedik bitişlerin yorgunluğunu bırakıyorsunuz.  
26 Ocak- 20 Haziran dönemi
Koçlar için İyi haber Aştami (aştami 8 demektir)  Şani dönemi bitiyor: Satürn 8. Evinizi terk edecek.
 Çabalama ve gayretiniz çok olmasına rağmen sizi  tökezleyen olaylar bir türlü bitmemişti bunlar bitiyor. Bazen insan gayreti yüksek olsa da başaramaz ve bu kendine olan güveni sarsar , moral çöker, çöken moral yaşamı  depresyona veya kaosa sürükler. Bu durum bitiyor.  Hayatın direksiyonu tekrar  ellerinize alıyor, yaşamınızda bir yükselme grafiğine giriyorsunuz.  Önünüzde yapıcı, faydalı  altı aylık dönem açılıyor, son 3 yıldır oluşan talihsiz olaylar sizi beklediğinizden de geri bırakmış olabilir.  Bu dönemde güzel konular evet var ama desteklemeyen bir alanız da olacak bunu söylemeden edemem;  hukuk hadiseleri!  Mahkemeler ve kanunlar alanında şansınız zayıf olacak, Satürn Yay burcundan geçerken siz muhakkak bu konuya dikkat edin. Ayrıca tr. Satürn Yay’dan geçerken uzak yolculuklar ve özellikle  dağlardan gelen tehlikelere herkesten daha fazla açıksınız. Turizm işiyle uğraşanlar da bu geçiş dönemince sıkıntılara, gecikmelere karşı tedbir almalılar.
Koçlar ,   Satürn peşimizi bıraktı ohh ne rahat diyip hemen büyük değişimlere  atılmamalısınız çünkü transit Satürn   20 Haziran’da - Akrep burcuna geri dönüyor.  20 Haziran’dan sonrasında  bekleme, yeni bir gerileme, durma veya beklenmedik hadiselerle  karşılaşmalar olabilir. Örneğin acil nakite ihtiyaç duyma ve kredi çekme zorunluluğu,  sevdiğiniz birinin yaşamınızdan çıkması , eş veya ortaklarınızın altından kalkamayacağı miktarlarda para sıkıntısı çekmesi, kredi ve borçlarınızda tuhaflıklar sizi yine rahatsız edebilir.  Satürn çok ilginç ki 8. Evde parayı miras yoluyla da getirebiliyor. Miras tabi bir kişinin hayatının sonlanması dolayısıyla geliyor.  Satürn, sizi bir mirastan faydalandırabilir.  Tr. Satürn 26 Ekim’de Akrepten çıkacak,  nereden baksanız bu 5 ay uzunca bir süre sayılabilir. Koçlara tavsiyem, bu yılın üçte ikilik döneminde yine de miras yoksa, ihtiyat içinde minik adımlarla ilerlemeniz gerekiyor. .  
Özetlersem bu 21 Haziran-26 Ekim dönemi; Bitirilmemiş bazı işleriniz olduğunu fark edebilir ,  yılın başında planladığınız yeni konulara bakış açısında eksiklikler olduğunu görebilirsiniz. Koç yapısı gereği acelecidir, hemen oldurmak ve  yapmak ister. Hızlı hareket edenler evet bazı konularda ataklıklarından dolayı daha başarılı olabilirler, ama söz konusu Satürn’ün 8. Evinizden geçmesi olunca, sen istediğin kadar atak ol, etrafın atak mı acaba onu önce bir düşün bakalım diyorum. Bitirilmemiş işler çok uzunca bir süre bir daha açılmamak üzere sonlanabilir. Bu sonlanış 18 Ağustos-26 Ekim arasına denk gelirse canınızı acıtabilir. Çünkü 18 Ağustos’ta burç değiştiren Rahu Yengeç’e geçtiğinde sizin mutluluk evinizi gölgelemeye başlayacak.  

KADER AKSLARININ GETİRECEKLERİ NELER?
18 Ağustos sonrası Rahu Yengeç burcunda 1,5 yıllık hareketine başlıyor;  sizin yaşamdan tad almak için farklı alanlara konsantre edecek.  Bulunduğunuz  mekandan memnun olmamaya başlayabilirsiniz. Gayrimenkulde bir kusur oluşabilir, genelde banyoda patlayan borular veya su tesisatlarında ciddi hasarlar olasıdır. Rahu, Yengeç burcu geçişi (1,5 yıl) yeni bir banyo değişimi için iyi bir dönem değildir. Ama tamiratlarınızı tabi muhakkak yaptırın. Genel olarak gayrimenkulde satma arzusu artar, kiracılar için çıkma zorunluluğu oluşabilir. Yeni, büyük bir  gayrimenkule geçişin yolu açılır ama bu gayrimenkule gereğinden fazla  ödeyeceksiniz.  Süre uzun Rahu Yengeç’te 1,5 yıl kalacağı için bekle de sonra ev al diyemiyorum. Şahsi haritanızda gayrimenkul bölümü (D4 varga) muhakkak Koçlar için analiz edilmeli. Rasi haritanızdaki bu değişimden dolayı gayrimenkul veya kiralamalara fazla ödemeler  yapacağınızı  belirtmek isterim. Rahu-Yengeç  geçişi annenize iyi gelmeyecektir, annenizi de ihmal etmeyin, onun sağlığı bozulabilir veya sizinle olan ilişkileri zedelenebilir. Rahu’dan demek ki neyi anlıyoruz? 18 Ağustos’tan sonraki dönem Koçlar için  gayrimenkul konusu gündemde ve anne ilişkilerine dikkat edilecek.   
Rahu yer değiştirince otomatikman 18 Ağustos’tan sonra Ketu da 10. Eviniz olan Oğlak burcunca giriyor; Ketu’nun yıllık geçişleri geçmiş karmanın temizleneceği yaşam alanlarımızı gösteriyor. En azından iş yaşamında bir süpürme yapıyor olacaksın. Bu tabi başlangıçta hoşuna gitmeyebilir de. Senin bu yaşamda iş arkadaşlarına ve topluma bir borcun var bunu şimdi Ketu buradan geçerken bir güzel bu alanda kendini feda etmen istenebilir.  Direnmeden ve iş  konusunda başına gelenlere aldırış etmeden yüksek moralli olmalısın, doğuştan rasi doğum haritanda eğer 10. Evinde bazı pozitif gezegenler varsa, Ketu Oğlak burcundan geçerken (1,5 yıl)   iş yoğunluğu arttırıcıdır, sert gezegenlerle doğduysan işi sonlandırıcı olabilir de.
10. Ev doğum haritamızın cennet bölgesidir;  10. Ev bir rasi doğum haritadasında son derece özel bir ev. O evden daha önemli bir ev varsa sonra yükselen burç lagna gelebilir.  Ketu, 10. Eve girince, ne olur? Zorunlu iş değişimi, araştırıcı işlere dalmak, parası az işler, terfinin zorlanması veya durması, araştırıcı işlere merakın artması, daha düşük pozisyonlarda çalışma zorunluluğu oluşturur. Eksik donanımın  yüzünden işten çıkarılma bile olabilir. Ketu 10. Evde özellikle güvenlik sektöründe ve IT sektöründe  çalışanlar için tehlikeli bir geçiş dönemini anlatıyor, Koç burçlarından bu işlerde çalışanlar varsa, büyük sıkıntılar bekliyor.  Beklediklerinin altına fit olmalı, bu dönemde gözün yükseklerde olmamalı, “kendimi geliştiriyorum  bu da bir deneyimdir bu dönem geçecek” demelisin ancak o zaman bu 1,5 yıllık dönemi daha rahat  geçirebilirsin.

KOÇLARA MUTLULUK EVLİLİK ALANINDA…
İnsan mutlu oldu mu her işin üstesinden gelir, mesela  iş ki hayırlı bir eşi olsun. 12 Eylül’de transit Jüpiter Koç burcunun ilişkiler alanı olan 7ci eve Terazi’ye girecek. Evlilik, ortaklık alanında gelişmeler sevinç ve mutluluk verici, umut getiricidir. Mutluluğu eşinizden veya ortağınızdan yana tadabilir, diğer gezegenlerin oluşturacağı sıkıntıları hissetmez ve gözünüz görmez.
Ayrıca Eylülden itibaren, yeni ve pozitif arkadaşlıklar edinecek, sosyal çevrenizde olumlu değişimlere, iletişiminizin genişlediğine şahit olacaksınız. Yeni, uzun kontratlar için yine Eylülden sonrasını tercih etmenizi öneriyorum.

Koçlara esenlikler diliyorum, her şey gönlünüzce olsun. Sevgilerimle. Namaste <3

  
Notlar, burçlarınızı okurken dikkat etmeniz gerekenler  :


 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin, yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar sadece AY burcuna göre yorum okumalılar. Sizin için yaptığım Ay hesaplatıcı program. Programın uzay-zaman hesaplatıcı kodları için Hindistan’dan dostlarımıza da buradan tekrar selam ediyorum.


2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun. Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen ve sonucunda olumlu değişimler oluşturan bir kişiysen yükselen burcun güçlüdür. Birşeylere çaba gösterdin ama sonuçlar olumsuzsa ya Ay burcun zayıf  ya da kendin zannettiğin kadar güçlü olmayabilirsin. Bu durumda  yükselen burcun seni yanıltıyordur o zaman yükselen yorumlarına  gitme . Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.

3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.

Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla


Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için sizin için yaptığım videoya tıklayın


Sevgilerimle 

Namaste


Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.