RAHU-KETU 2017-2019Biz Panditler ve vedik astrolojide ilerlemek isteyenler gökyüzünde kapıların açıldığı  özel günlerde saf bir beslenme uyguluyoruz. Böylece iradeyi güçlendirebiliriz.  İrade çeşitli yollarla güçlenebilir. Saf düşünmek, özel besinler tüketmek, meditasyon yapmak, pozitif düşünmek ve bizim lisanı konuşan daha bilgi dolu insanlarla sohpet ederek onlardan feyz alarak gerçekleri öğrenerek gelişir. İnsan önündeki gerçeği bilirse önü açılır çünkü o zaman hayal kurmaya gerek yoktur, hakikati anlamaya başlar ve varacağı yolu kestirme  alarak hızla ulaşır yorulmaz, üzülmez ve kendi  hakikatinin anladığı ve gördüğü yol olduğunu bildiği için de emindir endişesi hiç olmaz. Çünkü onun yolu zaten budur. Bunu anlamak için ve oraya buraya yalpalanmamak için irade güçlü olmalı yoksa sizi etkileyen bir sürü insanın peşinden giderek yorulacaksınız. Bu detoks çalışmasının gerçek anlamında Jivaatamanın korunması yatar. Jiva yaşayan varlıktır, Atma ruhun kendisidir. Jivaatma yaşayan varlığın içsel özüdür. İçsel öz ne isterse o olur. En tehlikeli hastalıklar bile ruh güçlü ise bizi terk eder. Zaman zaman olaylar ve negatif insanlar yüzünden insanın özü zayıflar ve bir şeye dokunmak istemez canımız. Yaşam anlamsız ve saçma olmaya başlar, bize neşe veren konular gündemini kaybedebilir ve gerçek hayat amacımızı yapamaz duruma geliriz. Bu tip olaylar ne zaman gelecek bunları olumsuz daşalardan takip edebiliyoruz. Bu zamanlarda bizi  rahatsız edecektir konular olacak. Buna kaderin okunması diyoruz. Varsayılan kader, olası bir kader ve kesin bir kader de var. Bu konu oldukça fazla olasılık ve aynı zamanda da bozulması mümkün olmayan değişik kader tiplerini barındırıyor. Önemli olan bizim güçlenmemizdir. Çünkü öyle ya da böyle bir yarın var ve onu yaşayacağız. Zeka ve irade kötü kaderi görmemizi kolaylaştırır. Karşıdan karşıya geçerken yola bakıyoruz ve araba varsa üstüne atlayıp karşıya geçmeye çalışmıyoruz değil mi? Bazı olaylar da işaret ederek size geliyorum der; görünmez olan olaylar zaten görüş açımızda olmadığı için çok derin vedik astroloji bilmiyorsanız bunları teşhis etmeniz imkansızdır.   
Özü güçlendirmek aslında zor değil. Bunun teknikleri var. Ve en kolayı işte bu detoks programıdır. Yetkin bir  Jyotişinin ilk görevleri arasında bilgiyi korumak kadar Jiva atmayı yani yaşayan varlığın özünü korumak gelir. Çeşitli teknikler kullanılır. En meşhuru dolunay ve yeniaydan 11. Ay gününe gelen günde özel bir tarzda beslenme şeklidir. Mangal açısından oldukça negatif enerjili olan bu günlerde irade bu şekilde güçlendirilmektedir. Ünlü savaşçı Kadim Vaişnava Üstadı Sri Krişna, bunun bu günde yapılmasını tavsiye etmiştir. Herkesin doğum haritası farklıdır ve yaşadığı olaylar da başkadır. Şifa teknikleri de başka başkadır. En güzel uygulama olan genel şifa remedisi bu detox uygulamasıdır. Bu yüzden Jivaatmayı koruma adına her ay günleri burada belirtmekteyim.  Ağustos için Mangal enerjisi taşıyan günlere bakalım; 
DETOKS GÜNLERİNİN JYOTİŞA VİDYA AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ: 


*3 AĞUSTOS 2017


MANGAL (Mars) Yengeç burcunda 14 derecede bulunuyor, SURYA (Güneş) ile birleştiği için yanık ve etkisi oldukça olumsuz, enerji sıkışması ve ruhsal hiddette artış göstergesidir. Dispozitörü olan CHANDRA (Ay) Akrep burcunda düşmekte; Bu yüzden Mangal'ı sakinleştirecek olan iyilik ve ferahlık prensiplerinde büyük bir yetersizlik oluşuyor. İyilik bazen bir komşudan bazen bir iş arkadaşından bazen de patronumuzdan bir destek olarak gelebilir. Bunlar bu ay eksik olacak, güvenlik açıkları çoğalacak. Sigorta sektörü, güvenlik elemanları, polis ve asker için önemli sorunlar oluşabilir. 
Diğer detoks gününe de bakalım 18 Ağustos Mangal da olumsuz mu? * 18 AĞUSTOS 2017


Karanlık ay dönemine denk gelen 2ci detoks günümüz 18 Ağustos; Mangal yine Yengeç burcunda debil -düşük durumda,her ne kadar Güneş'ten uzaklaşmış ve yanık olmaması dolayısıyla daha rahat gibi gözükse de dispozitörü olan Chandra-Ay İkizler burcunda Vareşa -gün lordu Venüs ile Rudra yoga birleşimde olduğu için enerji zayıflıyor. Rudra yoga, Mangal'dan 12. evde kaldığı için güvenliği tehtid edicidir. Bu tehlike en çok ; havaalanları- plazalar , bankalar, futbol sahaları için büyük risk göstergesidir.  Vareşa'nın Mangal'dan 12. evde kalması enerji sorunlarını yükseltir ve korumayı yine sıfırlar. 

KADER AKSLARI DA 18 AĞUSTOS GÜNÜ YER DEĞİŞTİRİYOR
RAHU ASLAN BURCUNU TERK EDİYOR YENGEÇ BURCUNA GEÇİYOR- KETU KOVA BURCUNU TERK EDİYOR OĞLAK BURCUNA GEÇİYORRahu-Ketu aksının burç değişimi 18 Ağustos gününe denk gelecek. Yeri gelmişken bu değişimden de bahsedeyim. Detoks gününe denk gelen bu değişimde detosk yapanlar bu ay otomatik bir koruma oluşacaktır. Olaylardan yine etkileniriz ama teğet bir geçiş şeklindedir. 
Gandanda olan 00 derece Rahu 21 Ağustos'ta Tam Güneş tutulmasına eşlik edecek olması hoş olmayacak. Zira bu tam Güneş tutulması dünya ekonomisinde büyük söz sahibi olan Amerika üstünden geçiyor ve  için hayırsız etkiler taşıyor . Aslan burcunda 2. pada Magha nakşatrası krallıkların ve hanedanlıkların çöküşünü gösterir, toprak kaybı etkisi verecektir.  Bunun günümüzdeki karşılığı masa- mevki kavgası ve gücün bunun yitirilmesidir, sınırlar için savaşların artması ve toprak kaybı yani ülke topraklarının yeniden çizilmesi ve ülkelerin kaybıdır. 
Güneş tutulmasının Aslan Magha nakşatrasında gerçekleşmesi tetik alan bazı ülkelerde  devlet makamlarında şansız değişimlerin olacağını ve sancılı bir dönemi işaret ediyor. Bu etkileri ülke haritalarında incelemek gerekir. Türkiye Cumhuriyeti doğum anı Rasi haritamızın 3. evinde gerçekleşen bu tutulma komşularla ilgili önemli husumetler ve anlaşmazlıkları işaret ediyor olacak.    Tutulma Amerika birleşik devletleri başkanı Donald Trump'ın Lagnasında gerçekleşecek ve bu tam tutulmanın USA den geçmesi yakın gelecekte Sayın Trump ile ilgili hiddetli kararlar ve öfke şeklinde hadiseleri de tetikleyebilir. Bu tutulma dünya devi olan USAyı etkileyeceği için global kriz tarzında dalgalanmalar bizleri de 2018'de etkileyebilecek.  
Rahu - Mangal birleşimi özetle Ağustos için tüm dünyada  bombalı patlamalar için tehlike sayılır  ve önemli  terör hadiselerini tetikleyicidir ve tehlikeli doğa olaylarında artış verebilir de ; Örneğin : orman yangınları ve nükleer sızıntı yüzünden,  petrol tankeri devrilmesi yüzünden denizlerde ciddi kirlenmelere dikkat etmeliyiz. 

ŞANİ-RAHU DRİŞTİSİ:
Şani -Rahu driştisi, uzay araçları için tehlikelidir. Göktaşı hadiseleri ve uzaya fırlatılacak uydularda önemli hasarlar ve pilotlar için tedbir almalılar. 

Rahu Yengeç burcunda neler yapar ayrıca yazarım.Özetle buradaki detoks programına sadık kalınması Mangal ve Rahu'dan korunmak için önemli bir adım olacak.  Rahu, Mangal'ı sevmez ve yutar. Ağustos ayının 2ci yarısının sıkıntılı olaylara gebe olabileceğini öngörebiliriz. Özellikle Futbolseverler ve takımlar için Ağustos ayında tedbir almalarını söylemek isterim.


Özellikle 2. detoks günü olan 18 Ağustos'ta mümkünse tam oruç (hiçbirşey yemeden ve içmeden)  tutulmalıdır, hastalığı olanlar yine elbette 4. seçenek olarak belirli yiyecekleri tutarak hiç olmazsa bu arınmaya ve korunmaya katılabilirler.

ayda 2 gün olan Ağustos için detoks nasıl yapılır tıkla 


  KUZEY VE GÜNEY DÜĞÜMÜ TEMSİL EDEN RAHU-KETU  YENGEÇ  VE OĞLAK BURÇLARINA GEÇİNCE NASIL ETKİLENECEĞİZ ? 18 AĞUSTOS 2017 - 7 MART 2019. 

AY BURCUNUZA GÖRE OKURSANIZ  YORUMLARIM DAHA TUTARLI ÇIKACAKTIR.


KOÇLAR  
Rahu 4. eve, Ketu 10. evinize hoşgeldi! 
Rahu 4.evinizden Yengeç burcundan geçiyor; Kapata yoga oluşuyor.  İçsel benliğinizi veya bulunduğunuz yurdu terk ediş ve bir kabuk değiştirme dönemine girdiniz. Kapata yoga devamlı hoşnut olmayan bir arayışı gösterir. Mutluluk paraya bağlı zannedilir. Ben çok mutsuzum, patronum beni mutsuz ediyor, maaşım az çok mutsuzum, şunu alamadım yine mutsuzum, bu araba beni mutsuz ediyor, bu adam beni mutsuz ediyor.... Bu tarz şikayetleri arttıran bu harekette yaşamdan aldığımız keyif azalıyor. Ev değişimi ve mekan değişimi gündeme gelecektir. Devamlı değişim yapmak mutluluk sağlamaz oysa ki bol masraf ve gereksiz bir yorgunluk getirir. 4. evde Rahu büyük bir değişimi tetikler. Şehir değiştirmek ve ülke değiştirme boyutunda önemli bir hadiseden bahsediyorum. Değerli  bir mülkü değerlenmeden önce satma riski vardır. İnsan mecbursa tabi yapılacak bir şey yoktur ve mülk satılabilir. Daha iyisini alacağınızı düşünerek yapıyorsanız önce daha iyisini bulup değişimi o şekilde yapmalısınız. Alacağınız  yeni mülkte ise Rahu enerjisi olacaktır. Büyük, fazla konforlu olması arzulanır. Kusurları sonradan çıkmaması için  tapusunun durumunu , arazisini, suyunu, toprağını iyice kendiniz inceleyin derim. Kimseye güvenmeyin bu konuda. Vatandan ayrılış, anneden kopuş getiren Rahu Yengeç burcunda Ay'ın temsilcisi olarak bazı sağlık sorunları oluşturabilir. Özellikle sulardan gelecek hastalıklara karşı hijyen beslenmelisiniz. Böcekler ve bakterilere, toza ve pis yemeklere karşı dikkatli olun. İlaçlar aşırı toksin madde içerebilir. Bu dönemde sizin için önemli olan liderlerden, öğretmenlerinizden ve anne ve babanızdan da  kopuş getirebilir

Ketu 10.evinizden Oğlak burcundan geçiyor; bu geçişte kariyerde araştırmacı olmalısınız, ilerlemeden ziyade araştırmaya ve kendinizi geliştirmeye vakit harcamalısınız, şu dönem sizi anlayacak insnalar ortadan kaybolacaklar veya takdir göremeyebilirsiniz. Bu etkinin farkında olarak bunu beklemeyin diyorum ben de beklenti sizi mutsuz kılar. İşiniz yoksa iş bulmak için daha çok çaba göstermelisiniz. Ailenizle yaşıyorsanız  babanızın gelirinde de azalma oluşur. Kayınvalideniz varsa nedeni bilinmeyen rahatsızlıklar uğraşabilir.  Spritüel konularla alakasız bir eş varsa büyük mutsuzluklar sonucu bir arayışa girer ve eşinizin spritüel dünyaya ilgisinin arttığını görebilirsiniz. Veya bu konulara meraklıysa mutsuzluk yaşamadan kendi isteği ile bu konuya daha sıcak bakacağı bir dönemdir. Eşiniz bu dönem gayrimenkul konusunda sizden daha şanslıdır. Bırakın evi araziyi o seçsin. Erkek Koç kişisi , çocuklarını yalnız sokağa bırakılmamalı, daha korumacı olmalı. Çocuklarınız için yurtdışına gitme fırsatı artar, onlar da olaylar vasıtasıyla hızlı olgunlaşacakları bir dönemdir. 


BOĞALAR
Rahu 3. eve, Ketu 9. evinize hoşgeldi! 
Rahu 3.evinizden Yengeç burcundan geçiyor; Raja yoga oluşuyor, bu tabi doğum haritanızda da varsa ciddi güzel bir yoga, güç elinize geçecek, tuttuğunuzu koparabileceksiniz. Bir mevkiye gelmeyi kolaylaştırır, yüksek motivasyon elde edeceksiniz. Doğum haritanızda güç elde etme etkisi yoksa bile yeni başlangıçlar için fırsatlar oluşur. Siz yükseldikçe veya güzellikler elde ettikçe etrafınızdan tepkilerin arttığını görebilirsiniz. Gerçek dostların sayısı bir elin parmaklarını pek geçmez. Hele ki başarılı olun, gözler üzerinizde oluşur. 3. evinizden geçen Rahu, genel olarak komşu ve kardeşlerin bu dönem sizi desteklemediğini gösteriyor. Anlamsız atışmalar, çekememezlikler, sivri dilleri çoğalabilir. Ama eninde sonunda olaylar lehinize gelişir. Kendinize olan güven artar, birden bire bakarsınız beklediğinizden güzel gelişmeler de oluveriyor , güven öyle artar ki biraz da kendinizi yukarıda görme meyli oluşabilir o zaman fazla cesaretten dolayı yanlış girişimler oluşabilir. Bu geçişin bu yönüne karşı dikkatli olun, bu sadece 1,5 yıl sürüyor çünkü, herşeyi güzel gibi görüp büyük adımlar atabilirsiniz tabi ama doğum haritanız ya güçsüz ise bu transit bitince yine yaşam durgunlaşabilir çünkü. Bu geçiş genel olarak doğum haritası güçlü ama bir türlü bir başlama rüzgarını yakalayamayanlar için çok çok iyi etkiler verecektir.  Hergün gittiğiniz yollarda araçla veya yay olanlardan veya siz yürüyorsanız tehlikeler biraz daha fazlalaşabilir. Hıza dikkat edin.  Bu dönem antlaşmalarda kandırılabilirsiniz. Kontrat veya imzalı kağıtlarla işiniz varsa küçük yazıları daha dikkatli yazın. Bankacılık işlemlerinde de dikkatli olun fazla sıfır veya eksik sıfır veya rakam hatası başınızı sonradan ağrıtabilir. 

Ketu 9. evinizden Oğlak burcundan geçiyor; Bu geçiş babayı olumsuz etkileyebilir. Ailenin büyüklerinden özellikle babaanne ve anneanneden ise hayırlar artar. Onları daha sık ziyaret edin, dualrını alın. 9. ev dualarla ilgilidir. Kendi bilincinizin de daha fazla açılmasını gösterir. Ketu, Oğlak'ta bazı olaylar vasıtasıyla size ruhsal anlamda güçlenme getirecek . Bu geçişte eğlenmek  amaçlı olarak yurtdışına çıkmak keyif vermeyebilir. Uzak yerlere geziye giderseniz, tarihsel şehirleri , kültürel gezileri  tercih edin, orada yaşanmışlıkları hissedebilirsiniz. Eğlence amaçlı giderseniz Ketu bunu kısıtlar, eğlence eksilir, birşeylerin eksik kalması gibi bir his ve duygu baskın olur. Ketu 9'dan geçerken, hacca -kutsal mekanlara gidilirse ruhsal amacınıza ve mutluluğunuzu destekler . Kutsal yerleri ziyaret etmek bu dönem çok olumludur ve bereketi arttırır. Tanrı ile ilgili sorularınız artacaktır,  dinleri araştırmak isteyebilirsiniz. Bayan Boğa kişisi , çocuklarınızla daha fazla ilgilenmeniz gerekir, sevgisel veya psikolojik olarak destek onları bu dönem daha güvenli yapar.  Eşinizin şansında beklenmedik daralmalar , zorluklar, ayak oyunları  oluşacaktır. Bu geçiş eşin şansını azaltıyor ve kariyerini ters etkiliyor. 

İKİZLER
Rahu 2. eve, Ketu 8. evinize hoşgeldi! 
Rahu 2.evinizden Yengeç burcundan geçiyor;  Bu dönem nasıl para kazanılır ? en çok bu konuya odaklanacaksınız. Çünkü maddi konularda fırsatlar önünüze geliyor. Ama durun bir dakika ve hemen kanmayın; enerjiniz buraya odaklanacağı için yatırım araçları sizin gözünüze hoş görünür. Kazanırken ise bu dönemde insanlar size yaptığınız emek için yeterli hak edilen parayı ödemek pek istemezler. Bu yüzden orjinal olmak ve herkesten faklı bir şekil bulmanız gerektiğini düşünürsünüz. Rahu genelde akıl çelen - hırs yaratan bir enerjide olduğu için bu yöntemlerde dikkatli olmalısınız. Bu geçişi iki ayrı yönden incelemek gerekir; eğer Yengeç burcunda doğum haritasında zaten bir pozitif gezegen varsa ; Venüs-Merkür- Jüpiter gibi; Rahu bunlarla birleşme yaptığında maddi kaynakların artırılması için çalışmalar kısa sürede verimli hale gelir. Fakat bu gelen parayı biriktirmek ve yatırımlara döndürmek de zorlaşır. Çünkü Rahu aslında 2. evden geçerken sizin haricinizdeki herkes bu paraya ortak olmak için göz dikmiştir. Bu, her gece reklamlarda sizin gönlünüzü feth eden yeni bir cep telefonu markası olabileceği gibi, kazançlarınızın arttığını gözlemleyen bir kişi veya yatırım danışmanınız bile olabilir. Evet bu risklerden biraz uzak durmanız gerekir, örneğin hızlı ve çok kazandıran fonlarla ilgili bir yatırım aracındaysa daha risksiz modelde fonlara girilmeli. Daha önce borsada çok para kazanmış ve detayları çok iyi bilen bir kişi olsanız bile ki; Ay İkizler kişisi  iş dünyasında  paranın nasıl akacağını pek çok kişiden daha iyi bilebilir; bu geçişte risklerde kaybetmeniz çok yüksek ihtimaldir. Üç kere kazanırsın , dördüncüde güvenin artmıştır daha büyük yatırırsın ama bu Rahu yüzünden hepsini kaybedebilirsin. Çünkü Rahu gölge enerjisine sahip, bir yerden seni gölgeleyecek. Bu dönem, Jüpiter'i güçlü  finans uzmanlarından fikir almalısınız. Bir danışanım geçtiğimiz yıllarda buna benzer bir geçişte bir finans uzmanından fikir aldı gerçekten, fakat Rahu işte kolay izin vermiyor, danıştığı kişinin doğum haritasında Rahu etkisi çok yoğun kalasarpa yoga doğumlu ve onun da bu dönemi gölgeliydi, böylece tabi bilmeden üç kat daha fazla Rahu etkisinde kalarak zarara uğradı. Oysaki bu kişi sayesinde geçmişte güzel kazançlar elde etmiş ama işte gökyüzünün değişkenliğini de takip etmek gerekiyor.  Finanscının haritasına sonra bakınca anladık ama iş işten geçmiş oldu, kızcağız 2 yıl bu kişinin direktifleri doğrultusunda yatırımlar yaptı ama sonuca bakarsak pek de yol alamadı, parası batmadı neyse ki ama ileri de pek gitmedi. Ama tabi değerlenmeyen nakiti reel olarak bir kayıp oldu.  Yengeç burcunda sert gezegenler varsa Rahu da burada olduğu için para biriktirmekte zorlanacaksınız. Ailevi konular da bu dönem biraz fazla sıkıntı verebilir. 

Ketu, 8.evinizden Oğlak' burcundan geçiyor; Kader akslarını birbirinden ayrı düşünemeyiz, yukarıda para konusundaki olaylar gelişirken bazen çok gelecek sonra hepsi gidebilecek bir risk varsa veya para gelmiyorsa borçlar nasıl ödenecek? Aslen 8. ev kredi borçlarına giriyor. Ketu 8. evden geçerken yüksek miktarda banka kredisi çekilmemeli. Sonra ben bunu nasıl görmedim diyebileceğiniz beklenmedik ödeme zorlukları oluşur. Miras yoluyla gelebilecek para varsa Ketu tarafından heba olabilir veya bölünür. Piyasadan toplanacak borçlar örneğin 5 parçada mı toplanacak bu 10 takside çıkabilir ve hatta aşırı gecikebilir. Ketu 8. evinizde ; Eşin kazançlarını azaltır. Çocuklarınızın içsel mutluluğu kısıtlanır, okullarında ders çalışma sorunu varsa özellikle Oğlak beylerinin çocuklarıyla masa başında oturup ders çalışmaları çocuklarınızı motive eder. Bayan Oğlaklar ise çocuklarınızı gece uykuya yatırırken onlara  kitap okumalısınız , hatta ilgiliyseniz onlarla oyun oynamalı , çocuk yogası yapmanızı da tavsiye ediyorum. 

YENGEÇLER
Rahu 1. eve, Ketu 7. evinize hoşgeldi! 
Rahu 1.evinizden Yengeç burcundan geçiyor; Geldik bu geçişi en hassas yaşayacak Yengeç burcuna. Rahu Ay ile hiç anlaşamaz. Rahu ve Ay birbiriyle düşmancadır.  42 yaşını geçtiyseniz pek endişe etmeyin.  Eğer doğum haritanızda Rahu 1.-4. -6.-9. evde değilse , kalasarpa yoganız yok ise  (gezegenler Ketu'dan başlayarak dizilim içindedir ve Rahu'da başa çıkmak kolaydır. 42 yaşından genç iseniz Rahu sizinle akıl oyunları oynayacak. Neler oluyor? Rahu her  bir buçuk yılda bir burçtan geçiyor ama geçtiği burcun yapısı da çok önemli. Oniki burç arasında Yengeç, Rahu'nun çok kolaylıkla zedeleyebileceği bir burç.  Rahu bizden ne isteyecek? Biz onunla başa çıkabilir miyiz?. Öncelikle Ay burcunuz Yengeç olduğu için sizi tebrik ediyorum. Çünkü Ay burucnuz çok güçlü kendi burcunda olan Ay ne olursa olsun mücadelenin kazanılacağına işaret eder ama yaşam gereğinden fazla duygusallaşacaktır. Rahu çünkü umarsızca almayı seven karakterken Yengeç kolayca vermeyi seviyor. Bu geçişte alma-verme dengemizdeki açıklara dikkat etmeliyiz. Birileri bizden daha fazla birşeyler isteyecek bu dönemde ve biz bunları verirken kandırılıabiliriz de işte burada ipler kopar ve sıkıntılar gelişebilir. Bu yüzden verme dengesi 1,5 yıl boyunca gözden geçirilmeli. Yengeç Rahu yapısı itibarıyla korku vericidir, bu bir kişi olabileceği gibi bir zor hastalık da olabilir. Yengeç su burcu ve duygusaldır, hassastır. Rahu, Vayu tatwayı yani rüzgarı temsil ediyor. Ay burcunun üstünden geçtiği için vücut enerjimizde değişmeler olacak, çünkü Ay sağlığı temsil eder. Rahu'nun Ay üzerinden geçişinde kendine bakanlar için az zorlanma verirken, bedenine hoyrat davranmış kişilerde sağlık sıkıntıları görülecek. Ayrıca bulaşıcı hastalıklara karşı önlem almalıyız. Özellikle kan temiz tutulmalıdır. Kanı temiz tutmak için; vücuda toksin yaratacak yiyeceklerden uzak durmalıyız. Rahu rüzgar yoluyla bize kolayca ulaşır, hava yoluyla gelen çok tehlikeli virüslere karşı olabildiğince tedbir alınmalı. Rüzgara maruz kalınmamalı, bu dönemde vata hastalıkları artar, mesela romatizma- ağrılı bir sürü hastalık artabilir, çay-kahve, gazlı yiyeceklerden uzak durulmalı, kan hastalığı taşıyan kişilerle ilişkiden kaçınılmalı özellikle öpüşme yolu - özel ilişkilerle bulaşabilen risklere karşı hep tetikte olmalı, uçuk virüsü- hepatitler gibi gözle görmediğimiz hastalıklar bu dönemde bizi bulabilir. Rahu'nun yaklaştığını anlamak zordur, çok güzel bir mekanda bizimle buluşmayı çok sever mesela, dışarıdan fazla kibardır, asıl amacı kendinde saklıdır, ne istediğini hiç söylemez, asıl amacı farklıdır. Her sonbahardan kışa girişte nasıl bir zorlanma yaşıyorsak bu geçiş de hayatımızın döngüsünde bazı enerjilerde değişimi gösteriyor. Yengeç burcuna göre Rahu, 8.ve 3. evlerin yöneticisidir. Rahu şimdi sizin evinize ziyarete geldi. Bu bir kişiyi temsil edebilir;  örneğin gülüşü ve konuşması çok tatlı, politik konuşuyor, sizin istediklerinizi size verecek gibi açık gönüllü gözüküyor, genelde siyah renkler giyiniyor, mor, doğal tabiat renkleri tabalara bayılır.  Dudakları belirgin, bayansa rujları elit, pahalı kokular sürüyor, erkek ise seni övüyor, senin için dua ettiğini sık sık söylüyor. Bir kere söylemesi oysa yeterli ama bunu abartıyorsa soru işareti koyun. Aslında içinden dua pek etmiyor. Çok güzel ruhu okşayıcı laflar ediyor, asıl amacı 8. evinizi veya 3. evinizi çalmaktır. 8. ev yaşam enerjiniz ve sizin hayatınızda çok önemli olan yaşam uzunluğunuzdur yani immum sisteminizi etkileyecektir. Onun için ödeme yapmanızı sağlayacaktır 8. ev , eşinizin borçlarıdır çünkü. Karma yüküyle geliyor sizin evinize.  3. ev ise cesaretiniz, yaşam gücünüz, netametiniz, iletişim gücünüzdür, aynı zamanda kardeşleriniz ve komşulardır da . Bu dönem kardeşlerinizle - komşularla ilgili olaylar artabilir, yük yaratabilirler. Sizden talep ettikleri ve istedikleri konularda mücadeleye sürüklenebilirsiniz. Şık, elit, size tatlı bakan, devamlı siyah giyinen kişiler bu kategoridedir diyebilirim. Sizinle aynı dinden olmayan uzaktaki insanlar ve  yabancılar size bu dönemde akıl karışıklığı oluştururlar, Eğer Rahu AK gezegen değilse veya zaten Rahu doğum anında Yengeç burcunda değilse bu geçiş duygusal olarak sizi daha fazla yoracaktır, uzak yollarla ilgili şansınızı azaltacaktır. O halde onlardan uzak kalırsanız şansı sizden almaya gelen de olmayacak. Rahu etkisi üzüntü ve endişe verici etkisini onunla karşılaşmadan da atlatmak mümkün olur. Rahu , 2018 Nisan'a kadar Aşleşa  nakşatrasında kalacak; derin konulara odaklanmak iyidir, araştırcı ruhumuz yeni konuları hızlı öğrenir, new age- spritüel- reiki- kuantum enerjiler gibi çalışmalarda başarı verir özel yaşamdaki duygusal stres kontrol altına alınmalı, ve sizi etkilemezse çok başarılı olursunuz Rahu Aşleşa nakşatrasındayken doğada da zorlanma oluşur;  su ile ilgili doğa olaylarında ve kazalarında  toksik etkiler artar, tehlikeli yapay hastalıklar artabilir, uzun süredir ortada olmayan bulaşıcı hastalıklar yeniden dünyayı tehtid edebilir, gazlar ve kimyasallar vasıtasıyla ölümlerde artış oluşabilir.  Özetle tavsiyem bu dönemde insanları tanımak için çok emek harcayın ve ne istediklerinden emin olursanız bazı tatsız konular olsa bile bu etki size teğet geçer. 

Ketu 7. evde Oğlak burcunda: Bu dönemde evlilik ve ortaklık ilişkileriniz son derece belirsiz olabilir. Genelde karşı cins mutluluk vermiyor gibi bir duyguda artış oluşabilir. Karşı taraf istekli olsa da sizin isteğinizde yavaşlama veya vazgeçme varsa bunu Ketu yapıyor. Aklınızı çelen başka insanlar ortaya çıkabilir. Tam evlenecekken araya giren başka biri ve garip hadiseler yüzünden motivasyon kaybı vericidir.  Evliyseniz de evlilik bir yük gibi hissedilebilir. Bu dönemde eşinize yüklenmeyin, kendinizi keşfetmek için güzel bir zaman, yeni bir hobi edinmelisiniz. Fazla inatçı davranışlarınız yüzünden eşinizi küstürme riski vardır. Ortaklar sizinle iş ilişkisine girmekten son anda vazgeçebilirler. Ticari yaşam zayıflar, müşteriler ne istediğini bilmez tarzda ya vaktinizi çalarlar veya emeğinizi. Bu dönem mal satıyorsanız müşterilere bağımlı olmayacağınız bir tarzda işler geliştirmeye özen gösterin. Ay burcu Yengeç olan doktorlar, psikologlar ve avukatlar için ise durum değişik, daha elverişli olabilir çünkü müşteriniz mutsuzdur , ya daha çok hastalar ya da ilişkileri bozuktur ve bu size kazanç oluşturur; boşanma arifesindeler veya iş ortağından ayrılan müşterilerinizde artış beklenebilir. Çünkü müşteriler ilişkilerinde veya sağlığında mutsuz kişiler olacaklar. 


ASLANLAR   
Rahu 12. eve, Ketu 6. evinize hoşgeldi! 
Rahu 12.evinizden Yengeç burcundan geçiyor; 17 Ağustos'ta Rahu, tam üstünüzdeki etkiyi bitiriyor ve yaşamınıza Rahu-Ketu için bir kademe ferahlık olabilir. Bu çok iyi bir durum. 21 Ağustos'ta Aslan burcunda olacak Tam Güneş tutulmasını yoruma katayım; Özellikle Güneş tutulmasını yaşayan burç mensuplarında yaşamda çok büyük değişimler oluşur. Sizin vizyonunuzu daraltan Rahu sizden gittiği için bu değişimleri cesaretle karşılayabilir ve engelleri kolayca aşabilirsiniz. İkinci kademe ferahlık 26 Ekim 2017'de Satürn 4. evinizden çıktığında oluşuyor. Baskılar, huzursuzluklar, akıl dağınıkları, yavaşlama, içsel mutsuzluk yavaşça yaşamınızı terkedecek. Yeni kararlar alırken kendinizi ferah ve mutlu hissedebileceksiniz. Ama tabi 21 Ağustos'taki Güneş tutulması etkilerini unutmayalım ; Bu önemli bir tutulma ve bu yıl dakika olarak uzun sürüyor hepimizi bir şekilde etkileyecek. Özellikle Amerika kıtasında yaşıyorsanız Tutulma hattı buradan geçtiği için sizi daha çok etkileyebilir. 
Tutulma etkisini hafif atlatmak için Satürn Yay burcuna girene kadar en azından önemli kararlar verilmese iyi olur.   

GÜNEŞ TUTULMASINA ÇOK KISACA BAKALIM 
AY ASLAN İSE: Güneş tutulması Ay Aslan'da oluyorsa, sağlığınıza, yediklerinize ve genel mutluluğunuza daha fazla önem vermelisiniz.
YÜKSELEN BURÇ ASLAN İSE: Aslan yükselenli kişilerde genellikle ben bu konuyu biliyorum düşüncesi daha çok olur. Kararlarınızda çok dikkatli olmalısınız, hatalar içerebilir. Özellikle "ben haklıyım..." cümlesini kenara koyun, çünkü sonradan ortaya çıkabilecek beklemediğiniz hatalar sizi yorabilir. 
DOĞUM GÜNÜ BURCUNUZ ASLAN İSE: Vedik astrolojiye göre 17 Ağustos-17 Eylül arasında doğduysanız bu kategoridesiniz; bu tutulma sizi maddi anlamda zorlayabilir. 
ASLAN BURCU 6-8-12. EVE DENK GELİYORSA = BALIK-OĞLAK-BAŞAK BURÇLARI : Tutulma sizi dolaylı yoldan etkiler kayıplarınızı azaltır. Kaybedenler yüzünden bile siz kazanabilirsiniz. 
ASLAN BURCU 4-5-7-9-10. EVE DENK GELİYORSA= BOĞA- KOÇ- KOVA- YAY- AKREP BURÇLARI: Tutulma sizin bereketinizi, mutluluğunuzu, şansınızı ve kariyerinizi dolaylı yoldan etkileyecektir.
ASLAN BURCU 2. EVE DENK GELİYORSA= YENGEÇ; Para kazanırken zorluk getirecektir.
ASLAN BURCU 3. EVE DENK GELİYORSA= İKİZLER; iletişim sorunları kayıplar verebilir, anlatırken veya yazarken çok detaylı cümleler kullanın ve çok düşünerek konuşun lütfen.  
ASLAN BURCU 11. EVE DENK GELİYORSA= TERAZİ ; Bilmediğiniz ve hiç beklemediğiniz bir alandan gelen bir  blokaj olur, genel olarak arkadaş ve sosyal çevrenizden zarar oluşabilir.Transit Jüpiter de 11 Eylül'de Terazi burcuna girecek, bu geçiş Aslanlar için maddi anlamda iniş ve çıkışlar şeklinde karışık bir etki verecek, şöyle ki; bir yerden bereket akarken başka bir yerden yakınlarınızın sıkıntıları ve kayıplar oluşabilir. Özellikle Erkek Aslanlar, çok daha dikkat etmeliler. 
ASLAN ÖZET:  Transit Satürn Yay'da - transit Jüpiter Terazi'deyken Aslanlar  12. ev Rahu etkisinde kafa karışıklığı ve baskı bitiyor ama evlilik sıkıntıları yükseltici, maddi problemler ve harcamalarda artış getirici, gereksiz harcamaların çoğalması, hastane ziyaretlerinde artış, yurtdışı fırsatlarının çoğalması, macera isteğinde yoğunlaşma, size verilen sözlerin tutulmaması, lafınız ve hükmünüzde zorlanmalar,  ifade zorlukları diyebilirim. Bu etkileri bilerek daha sabırlı olmalısınız.  

Ketu 6. evde Oğlak burcunda: Özellikle eşinizin ve ortaklarınızın sıkıntılarında artış göstergesidir bu. Dertleri sizi gerebilir. Etrafınızın negatif enerjisi sizi bloke edebilir, devamlı dert anlatan insanlar enerjinizi emebilir. Ve genel olarak yorgunluklar artar. Kısaca enerji sorunu verecektir. Bu etkide sağlıkla ilgili nedeni bulunamayan veya yanlış teşhisler için defalarca doktora gittiğimi bilirim.  Ketu'nun günü salı günü, doğum haritanızda Ketu zaten güçsüzse özellikle salı günleri genel olarak hastanelerde sıkıntı oluşabilir veya ihmal edilebilirsiniz, etrafınızda dertli insanlar da çoğalır. Ketu Oğlak burcundayken Mahkemelere girmek risklidir. Hatalar yüzünden kaybedilebilir. Davalar dikkatle ve ehemmiyetle takip edilmelidir.


BAŞAKLAR
Rahu 11. eve, Ketu 5. evinize hoşgeldi! Rahu'nun Yengeç burcunda olması şu dönem sizin için dünya nimetleri açısından güzel etkilere sahip. 11. Evde Rahu yerleşimi 1,5 yıl boyunca isteklerinizde artış, dileklerinizde genişleme sağlayacak. Daha önce sorun yaşadığınız kişiler yaşamınızı terk ediyorlar, onların kaybettiklerine şahit olacaksınız. Sizi  haketmediğiniz halde üzen kişiler varsa haksızlıklar yok olacak. 
Güç, mevki ve gelirlerde artış için fırsatların farkına varırsınız, teklifler artar, bereket anlamında ektiğinizi biçeceğiniz bir dönemdir. Dünya nimetleri ilgili konular daha fazla ön plana çıkar. Mevkide artış oluşur ve hırs çoğalır. Burada dikkat edilmesi gereken husus bu hırsın nasıl kullanılacağı? Mevkide yukarı tırmanırken uzun süredir beklediğiniz bir durum ve emeğiniz varsa Rahu bunu hızlandıracak. Emek yok - eğitim yok , kısa vadede yaptım benim de olsun gibi bir istek varsa ve hırs gelirse etrafınızın üzerine basa basa tırmanacaksınız ama bu sefer olumsuz bir kader planına merhaba diyeceksiniz ve bunun ceremesini Rahu 9. evden geçerken 3 yıl sonra göreceksiniz.  Şu an yine tırmanırsınız. Rahu 11. evde, arzularınızda isteklerinizde çoğalma ve hırsınızdan dolayı kendinizi çok ön planda çalıştığınız için başarılı yapar, başka sebepler neler ? : başkalarının üzüntüleri , problemleri, yönetimin düşmesi ve yeni yönetimin adamalarını (yani sizi) koyması vasıtasıyla veya birinin ölümü - kaybı vasıtasıyla yine yukarıya tırmanırsınız. Çok örnek görüyorum doğum anında da Rahu 11. ev doğumlular inanılmaz hırslı oluyorlar. Hep başarı odaklılar.   
Transit Rahu 11. evde başarıya odaklanmayı kolaylaştırıyor, eğer aradığınız bu enerji ise bu geçişten şahane etkiler gelir. Bu etki altındayken çevre değişikliği oluşur; örneğin Başak için 11. ev Yengeç oluyor; transit Rahu, Yengeçten geçerken, toplum figürü olmuş kişilerle arkadaşlıklar artar. Yabancı ülkelerden yeni öğretmenler- değişik şimdiye kadar uğraşmadığınız konularda eğitmenler yaşamınıza dokunmaya başlar. Doğum haritasında Rahu çok güçlü bir kişi size rehperlik etmek için önünüze çıkar. 
Rahu kimlerde güçlüdür? İkizler ve Başak burcunda oldukça güçlüdür. Bu yüzden Başak yükselen için aslında pivot bir nokta bu Rahu, olumlu yönleri çoktur. 
Rahu Yay ve Akrep burcunda gücünü yitirir. Rahu, maya yani dünya planında fırsatları getiren enerjidir. Önemli olan bu karşılaştığınız kişilerin manupülatif etkilerinden olumsuz etkilenmemeniz. Akıl-ruh ve şuur üçgeninizden çıkmadan fırsatları da lehinize çevirin derim.  Eğer doğum haritanız güçsüz ise bu yeni arkadaşlar veya eğitimciler sizi manupule eder, kendi söylediklerine kolaylıkla inandırırlar, işin sonunda güzel bir yükseliş vaadediliyor, o halde bu işin sonu hayırlı mı? acaba diye araştırmanızı muhakkak yapın. İstediklerini yaptırtmak için  aklınıza gelmeyen yöntemlerde olaylar gelişeceği için kendinizi bir rüzgara kapılmış gibi hissetmemek için duygusal ve ani kararlar vermemelisiniz. Özetle 1,5 yıl bu geçişte dünya nimetleri açısından faydalar görebileceksiniz. Bu etkiler size olurken eşinizle ilgili bazı blokajlar oluşabilir. Evin yükü daha çok sizin üzerinize kalabilir. Kardeşlerinize kol kanat germelisiniz, yaşamlarında bazı şanssızlıklarla yüzleşecekleri dönemdir.  

Ketu 5. evde Oğlak burcunda: Bu dönemde mevkisel bir yükseliş oluşurken en çok ihmal edilen aile bireyleri çocuklarınız olabilir. Onlarla daha fazla vakit geçirmelisiniz. Ketu burada romantik ilişkilerde de sıkıntılar belirebilir. Tutkulu aşk beklentilerini fazla karşılamayan bir dönemdir. Spritüel konularda araştırıcı yönünüz daha fazla ortaya çıkar, ve bu ortamlara gidiyorsanız maneviyatla ilgili kişilerle duygusal ilişki belli bir seviyede mutluluk ve anlayış getirir. Bu dönemde spekülatif işler hatalar yüzünden kayıplar oluşturacağı için bu alanda işlerde çalışanlar işlemlerinde daha dikkatli olmalılar. Eğer işiniz bu değilse ve sadece yatırımcı iseniz Ketu 5. evinizden geçerken spekülatif işler- yatırım borsa gibi işlemlerde kendi bildiğinize yatırım yapmak bazen büyük kayıplar verebileceği için işi gerçekten uzmanına sormalısınız. 


* BİR ÖRNEK TOM CRUISE BAŞAK LAGNA - AY YENGEÇ 

Dün surf yaparken sevdiğim bir aktör olan Tom Cruise'un bileğini kırdığı haberi önümde belirdi. Görevimiz Tehlike 6. filminde bir aksiyon sahnesinde duvara çok kötü çarptı ve film böylece ertelenmiş oldu. 
Rasi Çakra doğum haritasına vedik yöntemle baktığımızda Başak yükselen olduğunu görüyoruz


Olayın olma günü haftasonu  13 Ağustos 2017- Transit Rahu sıfır derece  ve Lagnasına göre 12. evinden 11. evine geçmeye hazırlanıyor. Bu günde Ay Koç burcu hareketli ve aksiyon burcunda ve 8. evinde MKS- Aştami Chandra diyoruz. Ay 8. evimizen geçerken her zaman uyanık olmalıyız, Her zaman birşey olamz ama kötü daşalarımız varsa sevimsiz bir konu bizi bekliyor olabilir.  
O gün 13 Ağustos'ta Güneş Yengeç burcunda ve Aşleşa 4. padada sıkıcı bir nakşatrada yakıcı olaylar verebilir anlamında. Tom Ay burcu Yengeç olduğu için bunu sağlıkla ilgilidir diyebiliriz. Zihnini ateş yakıyor, filmin çekim sahnesindeki sette iplere bgağlı ama  iki bina arasından sonuçta atlayacak, yere düşmesi mümkün değil ama duvara çarparak bacağında 2 kırık oluştu , cesaret yüksek çünkü Güneş- Ay burcunda ona kör bir heves getiriyor ve atlıyor, videosundan da izledim iple bağlı olsanız bile iki bina arasından atladığınız mesafe belki de 55 yaşında biri için biraz riskli bir mesafede kalıyor. Ben bunu yapabilirim neden olmasın ki diyor ama aslen bugünde bunu yapmaması gerekiyor.
Ay dolunaydan sonraki 6. ay gününden geçişinde ve Aileşa Güneş olması, şsatralara göre tehlike verir, genel olarak olumsuz bir muhurtadır, sağlık sıkıntısı daralmışlık kasıntılı olaylar bazı lagnada doğmuş kişilere o gün olabilir.  Başak için Ay'ın 6. gününde küçülmesi Venüs'ü çalıştırır ve bu Başak için 2. ev tehlike bölgesini gösteriyor: 
 Transit Rahu  Ay burcuna göre 2. evinde Lagnasına göre 12. evden geçişte, henüz Rahu Yengeç burcuna girmemiş yani hala lagnasına göre 12. evinde. Fiziksel sorun lagnasına göre vücut bölgesini gösteriyor ve kaza ayaklarını etkiliyor yani 12. ev ayaklar bölgesidir. Olayın sonucu Ay burcuna göre 2. evini etkiliyor yani parasal durumunu ve film şu an ertelenmek durumunda kaldı.
Çok ilginçtir ki aynı saatlerde İstanbul'da elektrik kesintisi oluştu, trafik lambaları söndü ve trafik bir kaos  haline geldi ve biz tam asansöre bineceğimiz saniyede elektirikler kesildiği için binememiştik, bizim daşamız daracık bir asansörde kalmaya o gün yeterli değildi çok şükür. Pazar günü kime haber vereceksin de seni asansörden seni kurtaracak? Bu tazr aksilikler işte böyle olumsuz enerjili günlerde oluşuyor ve kişinin de doğum haritası bu etkiyle örtüşüyorsa onun başına gelebiliyor. 


Aşağıdaki harita Tom Cruise kariyer D10 Dasamsa haritasıdır


Dasamsada daşalarına yani gezegen dönemlerine bakalım bu dönemde niye bu kaza oluşuyor acaba? 
Kariyer haraitasında İkizler burcu yükselmiş , lordu Merkür 4. evde MKS (marana araka stahana yani ölen pozisyonlar). Başak'ta Merkür çok güçlü sonucu öldürmüyor, ama bize etkisi ölüyormuş gibi heyecan dorukta rollerde üstad olacak. Badra Mahapuruş yoga yapmış.

Lagneşa neyse kişi iş hayatında o yönde işlere yönelir ; İkizler yöneticisi olarak Merkür tiyotro kariyeri verecektir. Merkür güçlü ise kişi oyuncudur, konuşmayı çok sever ve ruhsal olarak da bundan aşırı keyif alır çünkü Atma Karakası da Merkür ,  rol kabiliyeti verecek, roller ölüme yakın roller Merkür 4. evde ve tehlikeli konularda roller olacak Merkür MKS , mahapuruş yoga olduğu için sonucunda kahraman olacak. 

Kahraman rolleri için sadece 1 gezegen yetmez, filmlerde ekstrem atlayışlar ve sahnelerde onu gözü pek yapan - gözü kara yapan nedir?
İşte cevabı:
Dasamsa iş kariyer haritasında Merkür haricinde 3. evde Jüpiter ve 6. evde Venüs'ün de MKS marana karaka stahana yani ölen pozisyonda olduğunu görüyoruz. Bu gerçekten tehlikeli bir durumdur ve günün birinde bu rolleri sırasında  -dünkü kırılma kazasından öte daha ölümcül tehlikelere maruz kalabilir de.

Olay anında daşa periyodu

Venüs -Merkür- Satürn

Maha daşa Venüs : 6. evde Akrep burcunda zararlı durumda  -MKS ölen pozisyonda Marana Karana Stahana: Venüs tehlikeli roller devresidir. 

Antardaşa Merkür : 4. evde Başak burcunda  MKS ölen pozisyonda Marana Karana Stahana: Merkür daha da  tehlikeli roller devresidir. 

Pratyantardaşa Satürn: 9. evde; 9. ev şans bölgemizdir Satürn dönemi şanslı bir dönem değildir, yani şansını  bhagyasını bozmuştur. Satürn Kova burcunda kendi burcunda; şansızlık oluştu ama kendi burcundaki Kova Satürn'ü yine de öldürmedi korudu ve kaza olarak bir talihsizlik olarak durum gelişti. 


Tom Cruise'un Yengeç Ayı var: transit Rahu Yengeç burcuna geçtiğinde Ay üstüne gelmiş oluyor. Başak burcu yükselenine göre Rahu'dan iyi etkiler alacak görünüyor, mevkisinde artış ve yükseliş oluşacak. Hırsı yükselecek, arkadaş çevresi ve politikacılardan destek görecek. Ay burcuna göre ise Rahu  tam üzerine gelecek; hayran kitlesinden olumsuz tepkiler gelebilir ,sağlığı bu geçiş sırasında daha da sıkıntılı etkilere maruz kalabilir.  Başak için olumlu Yengeç için stresli bir Rahu geçişi. Bu doğum haritasında Ay burcu- yükselen burca göre daha fazla güçlü bu yüzden fiziksel sağlığı için daha dikkatli olmalı ve hırs savaşına girmemeli. 

TERAZİLER 
Rahu 10. eve, Ketu 4. evinize hoşgeldi!  yazısı da yolda öptüm :) DİĞER BURÇLARIN DEVAMINI YAVAŞ YAVAŞ YAZIYORUM....
SEVGİLERİMLE

Namaste

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com
Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz.   

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR