MAYIS AYI ETKİLERİ

MAYIS AYI ETKİLERİNE BAKIŞ
Bugün vedik astrolojiye göre denge frekansımızda ciddi bir değişim oluşturacak dolunay oluşuyor. Ayarlarımız bozulduysa dengeye çok ihtiyacımız var. Duygularda bir ileri bir geri salınma hissedebiliriz, bu bir yalpalanma, iniş -çıkış, isyan, terk ediş veya terk ediliş şeklinde tezahür edebilir. Dolunay enerjileri olayları şak diye yüzüne yapıştıran önemli enerjilerden biridir. Bunun etkisini ay boyunca hissedeceğiz. Çünkü dolunyın Güneş tarafı yücelimde , etkiyi diğer dolunaylara göre daha fazlalaştırıyor ve Mayıs sonuna kadar bizi kapsıyor.
Dolunay neler gösteriyor bize?
- Bugün Dolunay’a etki eden hiçbir sert gezegen yok. Bu dolunaydan pozitif faydalanabiliriz; ne oluyorsa sonuçların güzele gitmesini destekleyecek.
- Dolunay, Merkür ile karşıt açıda belirecek, mantık devrede ve büyük zihinsel gelgitler oluşturabilir, sonucunda çok önemli kararlar alabiliriz. Çünkü Merkür, yücelmiş Güneş ile birlikte olduğu için normal bir Merkür halinde olmayacak, kendimizi aşma durumu oluşturur. Özellikle yazarlar, öğretmenler, iş adamları, oyuncular, gazeteciler için çok önemli sonuçları olabilir. Bu işleri yapmıyorsanız bile bu hafta kendi konunuzda daha aktif olan, kendinizden daha bilgili uzman kişilerle yapacağınız fikir alışverişi çok önemlidir. Bu etkiyi kaçırdığında Güneş’in yücelimi tekrar 1 sene sonra oluyor, o yüzden kaçırmayın.
- Egolarımız parlıyor ve bizi patlatabilir de (Güneş Koç burcunda yücelim haliyle egolar tavan!) bu yüzden bu duygusal bir yorulma yaratabilir . Zannettiğin ve kurguladığın kendinin aslında yetersiz, cahil, sevilmeyen, eksik donanımlı olduğunu fark edebilirsin de. Terazi’nin kefesine neleri daha fazla koyduğunu fark edeceksin. Hangi yüzden yaşamında denge oluşmadı? Bununla yüzleşiyoruz. Bir konuya fazla değer verdin ama diğer alanlarda birşeyler eksik kaldı, yapamadın. Bu olaylar gün yüzüne çıkacak. İstediğimiz ama ulaşamadığımız alanlarla yüzleşmeler önce şok edici, acı vericidir. Ama olsun sonucu güzel olacak demiştim. Eksiklerimizin başkaları tarafından söylemesi bizi kolayca uyandırmayabilir, bazen önemli olayları bizzat yaşamak şarttır. Bu dolunay da şahsi deneyimler çok öne planda olacak, çünkü Terazi öncü bir burçtur ve kimseden akıl almaz, hemen yapar, hızlıdır, kendi istek ve duyguları ön planda hareket eder, karşı tarafın hazır olup olmadığına dikkat edemez. Halbuki eşiniz , iş ortağınız veya müşteriniz sizin kadar hızlı mıdır? sizinle aynı fikirde midir? Sizi sizin kadar seviyor mudur acaba? Onlara vakit tanıdınız mı? Onların ihtiyacı olmadan onlar istemeden fazla verdiniz belki de? Ya çok verici oldunuz ya da hiç vermediniz ve çok şeyler almak istediniz. Sonucunda bir dengesizlik oluşturdunuz. Bu dolunayda uzaktan olaylara bakmalı ve bu kişilerle oluşturduğumuz ilişkilerde neler yaptığımızı durup bir düşünmeliyiz.CHANDRA TULA RASİ VİŞAKKA NAKŞATRA / SURYA MEŞA RASİ BHARANİ NAKŞATRA Natal Chart Date: May 10, 2017 Time: 20:42:10 Time Zone: 3:00:00 (East of GMT) Place: 28 E 57' 00", 41 N 01' 00" Istanbul, Turkey Altitude: 0.00 meters Lunar Yr-Mo: Hemalamba - Vaisakha Tithi: Pournimasya (Sa) (15.35% left) Vedic Weekday: Wednesday (Me) Nakshatra: Visakha (Ju) (67.53% left) Yoga: Variyan (Ju) (71.24% left) Karana: Bava (Su) (30.70% left) Hora Lord: Mercury (5 min sign: Ar) Mahakala Hora: Venus (5 min sign: Sg) Kaala Lord: Rahu (Mahakala: Sun) Sunrise: 5:51:42 Sunset: 20:10:09 Janma Ghatis: 37.1029 Ayanamsa: 24-05-00.98 Sidereal Time: 10:52:49

 

- Dolunaydaki Merkür-Ay karşıtlığı yüzünden önce kendimizi haklı olma halinde görebiliriz. Bu duygu geldiğinde geriye doğru uzaklaşın ki objektif bakış oluşabilsin. Vişakka Nakşatrasında 3. Padada olan bu dolunayda yaşamında çok değerli bir konuda (para veya ziynet de olabilir bu) vurulabilirsin. Bunlar bu ay su yüzüne çıkacaklar. Mesela;
*Çok konuşuyorsun ama yazmıyorsun.
*Çok yazıyorsun ama konuşmuyorsun.
*Hep fedakarlık yapıyorsun ama isteyemiyorsun
*Hep istiyorsun ama hiç fedakarlık yapmıyorsun!
Bunun gibi… Dengeli olmadığınız bir alanla yüzleşme yaratan bir dolunaydır.
İnsan bir yol tutturdu mu o yolun hatalarını kolay göremez. Başarılı olan kişiler kendilerini uzaktan görebilen ve yılmayan kişilerdir. Çoğunda doğum anında Ay-Merkür karşıtlığı olabilir; bu açı yenilmezlik göstergesidir. Yenildiğin zamanlar olur ama içsel bir güçle ayağa kalkan kişilerde güçlü Ay-Merkür açıları bulunur. Vedik astrolojiye göre Ay-Merkür karşıtlığı (180) – Ay- Merkür trikona (120). Ay-Merkür kendra (90) yenilmezlik için iyi konumlar. Ay -Merkür birleşimi (Aynı burçta olması) ise zihin dengesi daha çok zorlayıcı olabilir. Bu dolunayın ana teması dolunay ama asıl Ay-Merkür karşıtlığında oluşmasıdır.MAYIS AYINDA BURÇLAR
DENGELENME KONUSUNDA NELERE DİKKAT ETMELİ
Aylardır nasıl hesaplanacağından bahsettiğim için çoğunuzun artık AY burcunuzu öğrendiğinizi düşünüyorum. Öğrenmeyen aşağıdaki linkten hesaplatabilir. Yükselen burcunuzu 2cil olarak okuyabilirsiniz. Bu yazıda lütfen frenkansınızı vedik astroloji zodyağına ayarlayınız ve Ay burcunuza önem veriniz.

KOÇ: İlişkiler konusunda dengenizi bulmaya davet edileceksiniz. Koç genelde fedakar olduğunu iddia edebilir ama bir de karşısındakinden dinlemek gerekir. Neleri vermiyor? Ne konuda hep ben diyorsunuz ? Neleri yaptığınızı sanıyor sun ? Niye eşinizi dinlemekten kaçınıyorsunuz? Evlilik iyi ise ticari alanda bu dediklerimi kontrol edin lütfen. Bu dolunayın mesajı ; karşılıklı ilişkide olduğunuz herkesle uzlaşmayı ve dengede olmayı öğreniyorsunuz.


BOĞA: Çalışkan bir yapıya sahipseniz bu dolunayda büyük bir bereket kaynağının hanenize girmesi mümkün ama ekip çalışmasına önem verin lütfen, başarılar tek başına kazanılmaz, muhakkak sizi destekleyen birileri vardır etrafınızda. Farketmeden ezdiğiniz kişiler varsa dolunayda onlarından büyük bir tepki alabilirsiniz. Bu dolunayın mesajı ; çalıştığınız kişilerle hiyerarşini tekrar düzenleyin, onlara nazik ve kibar olmayı ve teşekkür etmeyi öğreniyorsunuz.


İKİZLER: Geleceğinizle ilgili önemli bir değişim arifesi olabilir, bir konuda beyninizde bir ışık çakarsa bu doğru! , o konunun peşinden gidin ve kararlı olun bu ay. Hedef koymak son derece mühim. Çünkü bu hedef sizi 12 ay boyunca motive edecek ve ilerletecektir. Bu dolunayın mesajı ; hedeflerinize kitlenin ve artık bir konuda kesin olun, hedef koyamama sorunu sizi meditasyon öğrenmeye teşvik edebilir.

YENGEÇ: Bu dolunay yuvanız üzerinde oluyor. Gerçek yuvanız neresi? Bunu sorgulayabilirsiniz. Yer değiştirme isteği oluşabilir. Terazi dolunayı uzakları işaret eder. Uzaklara gitmeli misiniz? burada mı kalmalısınız? Ana ve anavatan konusunda bu ay mesajlar alabilirsiniz. Önce bulunduğunuz mekanı arındırın, adaçayı yakmak ve sirke kaynatmak temizleyicidir. Mekanda bazı yenilikler de yapılabilir. Bu dolunayın mesajı: Ruhun nerede mutluysa siz aslen oralısınız, bu sesi duyun ve gereken değişimi yaratmak için harekete geçin.

ASLAN: Bazı antlaşmalar gelişebilir, kontratlar gündemdedir. Kısa süreli iş bağlantıları verimli olabilir. Tebdili mekanda da ferahlık olacak bir dönemdir. Hemen planlar yapmalı ve değişim getirmelisiniz yaşamınıza, kısa yolcuklar zamanıdır, bunu yapmazsanız genel olarak yakın çevrenizde tartışmalar artabilir. Kardeşler gerginleşebilir. Bu dolunayın mesajı: Değiştiremediğiniz konularda cesaretli olmayı öğrenmelisiniz, korkularınızla yüzleşmelisiniz, bunları aşmak için sessiz kalmamayı -tam tersine konuşmayı da…

BAŞAK: Sizin için gerçekten değer verdiğiniz hazineniz nedir? Bununla yüzleşeceksiniz. Vedikte Başak utangaç, kendini geride bırakan bir burç; kendi güzel planları var ama toplumun geneliyle aslında çok örtüşmüyor bu yüzden geri planda kalıyor. Bu dolunayın mesajında; topluma dahil olmanız var. 2. Evinizdeki dolunay aile değerlerine odaklanmanızı kolaylaştıracak, dolunayın diğer ucu olan 8. Evinizdeki Güneş ile de değişimin zor, sancılı olacağına işaret ediyor. Değişimden korkmayın, geçmişe teşekkür ederek bırakın ki alan açtığınızda yenilikler sizi dengeye getirecek. Sıkı sıkı bırakmıyorsanız dengede değilsiniz.

TERAZİ: Kendi burcunuzda oluşan bu dolunaydan çok etki alacaksınız. Kendi kimliğinizi oluşturmak için yeni adımlar atılabilir. Güçlü müsün? Güçsüz müsün? Bütün geçen 12 ayın değerlendirmesini yapın. Bu dönemde sizi olumlu veya olumsuz eleştirenler çoğalır. Şu an en ön göze batan siz olabilirsiniz, olayların sonucu dahil olmasanız bile sonucu size patlayabilir de. Bu dolunayın mesajı; kendi gücünüzü keşfedeceksiniz, baskı kuran bir kişiyseniz baskı kurmamayı öğrenecek, pasif bir Terazi iseniz daha güçlü olmanızı sağlayacak konular oluşur, böylece kendinizle ilgili güzel bir denge oluşturabilirsiniz.

AKREP: Sahip olduğumuz konularda yeterince kıymet bilmeyebiliriz. Alma- verme dengesini kurmak çok önemlidir, gelmesi için kendimizden bir şeyler vermek gerekir. Bu dolunay dikkat etmezseniz size bazı kayıplar oluşturabilir. Kaybedildiğinde o konu daha önemli hale gelir. Bu kayıplarla sahip olduğumuz değerler veya kişilerin önemi ortaya çıkar. Bu dolunayın mesajı şu: Kaybetmeden değer vermeyi öğrenebilmelisin, yoksa kişilerin –paranın değerini kaybedildiğinde öğrenmek ve anlamak iyi olmuyor.

YAY: İstemeyi biliyor musunuz? gerçekten de kalpten istemekle dileklerinizi oluşturmayı başarabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda önemli bir blokaj yoksa; umutlarınız, dilekleriniz ve arzularınızla yepyeni başlangıçlar yapabilirsiniz; bu yeni bir çevre olabileceği gibi, gelirlerinizde artış oluşturabilecek bir fırsatı yakalama şeklinde oluşabilir. Olumsuz mesajlar beyni durdurur. Yönetici gezegeniniz Jüpiter olduğu için genel olarak Yay burcu aklına koyduğunu yapan bir şahsiyettir ama bazen sert gezegenler Jüpiter’i bloke edebiliyor. Bu dolunayın mesajı: yapabileceğinize ve kendinize inanmaya odaklanmaktır.

OĞLAK: Uzun süredir uğraştığınız bir konuda emeklerinizin sonucunu görebileceğiniz bir dönemdesiniz. Evrenin şansı da sizden yana. Bu dolunayın mesajı size şu: Kariyer ve yuva konusunda dengenizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Oğlak etkisi alanların ilişkilerinde şikayet ettiğini çok görüyorum ama siz ilişkiyi değil önce yapacaklarınıza ve başarıya önem veriyorsanız zaten şikayet etmeniz çok normal. Terazi dolunayında iş hayatınızdaki dengeyi kurmayı öğreneceksiniz ki; önünüzdeki bir yıl mutlu olmanız için bu çok önemli.

KOVA: Bu dönem yeni felsefeler yaşamınızı meşgul etsin lütfen. Ufkunuzu, normlarınızı geliştirmek ve yaşamınıza şans getirmesi açısından yeni hobiler destekleniyor. Kova burcu sabit bir burç olduğu için değişim zor oluyor, şansınızı kendi kendinize kapatan bir burçsunuz, yeniliklere ancak çok denedikten sonra kendinizi açıyorsunuz, uzun süre geçmiş oluyor, dışarıdan zaten başkalarını pek dinlemiyorsunuz, bu dolunayda size gelen fırsatlara açık olun çünkü şans bölgenizdeki bu dolunayın ilginç ve güzel sonuçları olabilir; dolunayın mesajı: kısaca “şansını değiştirmek için çevreni dinlemeyi öğrenin. Uzaklarla ilgili haberler, fırsatlar, uzak tatil planları için güzel seçenekler de yaşanabilir.

BALIK: Bu dolunayda hem sizin değişmeniz hem de yardım isteyenlerin tıkanıklıklarını açmak için büyük bir gücünüz olacak. Bırakamadığınız inat ettiğiniz konular kendiliğinden çözülmeye gidebilir; Mesela iyi gitmeyen bir ilişki olabilir, anlaşamadığınız bir ortaklığınız olabilir, bırakmayı öğrenin o zaman bu kişilerle bir uzlaşma oluşur. İyi bir dinleyiciyseniz zor durumda olanlara da büyük faydanız dokunur, eşinizin, danışanınızın, ortağınızın zayıf olduğu konularda siz güçlü olacaksınız. Yardım isteyen zayıf kişileri değiştirme gücünüzle öyle fikirler verirsiniz ki; karşınızdakine ışık olursunuz.
Terazi burcunun 26 derecesinde Vişakka Nakşatrasının 3. padasında oluşan bu dolunay aynı zamanda büyük mistik Gautama Budha’nın da 2579. doğum günüdür. Budha’nın doğum bilgileri bilinmiyor, ben de merak ediyorum haritasını; M.Ö 563-483 arasında yaşadığı Nepal’de doğduğu, ve 80 yaşında B.C. Hindistan’da, Uttar Pradesh eyaletinin Kushinagar kentinde ölmüştür. Budha’nın, aydınladığı gün öldüğü söylenmektedir. Merkür’ün Dolunay’a karşıt durduğu bu aydaki dolunay Buda Dolunayı-Budha Purnima onun doğum günü olarak kabul edilmiş. Mayıs ayı boyunca her şey gönlünüzce olsun,


#nandihimalaya #vedikastroloji #jyotish #jyotiş #jyotisapandita #uyum #çözümsende #kendinegüven #mayısayıetkileri #nakşatra #şans #gelişim #olumlama #pozitif #burçlar #gününenerjisi #günlükyorum #aylıkyorum

Ek notlar:
1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz.
Ay burcunuzu öğrendiğinizde soğduğunuz NAKŞATRA YI da öğreniyorsunuz.
27 Nakşatra' Ay burcunuzun daha detaylı açıklamasını anlatır. Burada size 27 adet ay günü nakşatralarını hergün paylaşıyorum.
Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
http://www.vedicastrologer.org/jh/
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
4- nakşatra nedir ? daha detay okumak isteyenleriniz ise aşağıda linke tıklayabilirler.
https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theater

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR