AY YENGEC ASLESA

9  / 27
16° 40' - 29°59 YENGEÇ  DERECELERİ
 AŞLEŞA nakşatrasında kalır.


 Aşleşha nakşatrası  nakşatranın kitaplarda yazıldığı gibi olumsuz karakter özelliği vermediğini bizzat sizinle paylaşmak istiyorum.  Çok derin ve çok düşünen filozof veya spritüel yükselmiş ruhlar Aşleşa'da doğabilir.

Biraz soğuk tabiatlı çabuk kaynaşmayan ciddi ve kendi işine çok odaklı olmayı sağlar.  Derine inmeyi sever, araştırmacıdır.  Yöneticisi Merkür'dür, Merkür ,iyi yerleştiyse özellikle astroloji yeteneğini gösterir. Aileye özellikle anneye zarar verebilir. Anneden uzaklaşma ve başka sert konumlar varsa kayıp oluşabilir.  Aşleşa 40 yaşında beklenmedik bir gelir sahibi yapabilir. 35-36. yaşlarda da para kaybı verebilir. Her nakşatranın ayrı bir özelliği ve vurguladığı bir yaşı vardır.


Sert geçişli Nakşatralardan olan Aşleşa'yı kendi tarafıma nasıl çekerim? bu çok önemli. 
-Bir lotus gibi olmak gerekir, yağmurda bile ıslanmayan Lotus gibi olmak, günün olaylarına karşı düşünüp beklemeyi gerektirir.
-Bugün dostunu ve düşmanını ayırd etmeye yararlıdır mesela; çünkü genel enerji biraz atakvaridir. Hepimizin içinde sıkışmışlıklar olur, bunlar zamanında sakince boşaltılmazsa içimizden çıkışı da sert olur.
-Araştırmak ve öğrenmek için güzel bir gündeyiz, enerjimizi konumuzda odaklanmaya verebilirsek bugün öğrenmemiz kolay olur.
-Kendi kaosundan sıyrıl, yoksa iyice cendereye alınabilirsin. Bulunduğun ortamdan bugün uzaklaşmak iyidir.
-Bunları yapamazsak genel olarak sürtüşmeler, tenkit, eleştiri ve etrafımızda beğenmediğimiz konular artar, sakınan göze çöp batmasın bak... ! 
Buradaki örnek haritada Ay Aşleşa  Nakşatrasında, Çarşamba'ya denk gelmiş bir gündeyiz her ikisini de Merkür yönetmekte bu yüzden bu günün ve bugün doğacak birinin vücut enerjisinin çok yüksek olacağını ve sağlıklı olabileceğini  söyleyebiliriz.  Kişi bunun haricinde değişik saatlerde doğarsa Ay'ın ev yerleşimleri değişik olur. Merkür'ün retro konumda bulunması enerjide dengesizlikler yine de yaratacaktır. Aşleşa enerjisinin negatif yönleriyle tabi karşılaşabilir. Özelikle son 3 derecede sıkıntı daha fazla olur. Doğum saatinin önemini yine burada görüyoruz tabi. 

#nandihimalaya #vedikastroloji #jyotish #jyotiş #jyotisapandita #pandit #retro #birgünmutlaka #herşeyinzamanıvar #şans #gelişim #olumlama #pozitif #kendinegüven #mutluyum #burçlar #gününenerjisi #günlükyorum #vedikastrolojiegitim #namaste

Ek notlar:
1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz.
Ay burcunuzu öğrendiğinizde soğduğunuz NAKŞATRA YI da öğreniyorsunuz.
27 Nakşatra' Ay burcunuzun daha detaylı açıklamasını anlatır. Burada size 27 adet ay günü nakşatralarını hergün paylaşıyorum.
Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
http://ayburcunubul.co.nf/
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
http://www.vedicastrologer.org/jh/
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs
4- nakşatra nedir ? daha detay okumak isteyenleriniz ise aşağıda linke tıklayabilirler.
https://www.facebook.com/127659313921092/photos/a.127664230587267.15838.127659313921092/1396005923753085/?type=3&theater

Jyotişa Pandita

NANDİ Himalaya

vedikastroloji@yahoo.com

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir,kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilir KÜNYE özgeçmişte detaylı özgeçmişimi okuyabilirsiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR