2017

2017'YE YAY BURCUNDA OLUŞAN YENİAY SONRASI GİRİYORUZ  ÖNCE 29 ARALIK 2016'DA  YENİAY YAY BURCUNDA OLUŞUYOR
Bu yeniayın en önemli mesajı “OKU-ÖĞREN-BİLGİLEN”
AYNI ZAMANDA VENÜS KOVA BURCUNA GEÇİYOR
“AŞKIM DAĞLARI DELER” ona göre!!! 

Yılın son yeniayı 29 Aralık günü Yay burcunda oluşuyor.  Gökyüzündeki yeni başlangıçlar her zaman umut içerir çünkü artık geçen ayki enerji bitmiştir. Güneş bu ay başka bir burçtadır. Geçen ay Akrep ayında kasvetli bir yeniay oluşmuştu ve tüm dünyada genel olarak kasvetli olaylara sebep verdi. Bu ayki enerji Vedik Astolojiye göre Yay Burcunun 14 derecesinde oluşacak.

YENİAY OLUNCA NE YAPILMALIDIR?

HEMEN BİR PİYANGO BİLETİ Mİ ALINMALIDIR?
HEMEN YENİ BİR İŞE Mİ BAŞLANMALIDIR?
BEKLENMELİ HATALARIMIZ GÖZDEN Mİ GEÇİRİLMELİYİZ?
BEKLENMELİ KISMET BENİ BULUR MU DEMELİYİZ?

En güzeli yeniay’da hatalarımızı gözden geçirmektir. Bu yeniay Yay burcunun  tam ortasında oluştuğu için zihnimizde bir dengeleme yapmamız gerekiyor. Yay deyince hemen akla kalıplaşmış olan şu cümle geliyor: "Yaylar çok adaletlidir"! ama bunu  demeyelim. Çünkü olmayanları da var. Her burcun bir uç noktası var çünkü. Yay burcunun uç noktası da savaş  getirmesi, bunu da aslında kendi dünyasında barışı sağlamak için yaratıyor. Ama onun dünyası ya benim dünyam ile örtüşmüyorsa? Sonuçta istediği kendine göre bir dünya ve savaşla bunu sağlayacak.

Genel kanunların koruyucusu- evet- yine Yay burcu bu etkisi pozitif  doğruluk bilen bir Yay ile oluşuyor ama ya bilmiyorsa bunu? o zaman kendi kafasına göre bir adalet  oluşturuyor ve bu bazımız için belki de bir gaddarlık seviyesinde olabilir.

Yeniay bize bir fırsat getirecek. Nedir bu?
Biz kendi dünyamızda bir denge oluşturursak bu etrafımıza yayılacak.
Sorularım şöyle olmalı:
-Ben başkasının üstüne basarak yüksel miyorum değil mi? Böyle oluyorsa bu bir dengesizlik aslen: ben yükseliyorum ama diğerini alçaltıyorum.
-Ben birinden bir bilgi öğreniyorsam ve bunu hayra kullanmıyorsam, o bilgiyi  başkasının faydalanmasına müsaade etmiyorum demektir.

-Ben bir şey yaparken ne yapıyorum? “Hurraa…. “ kaptırmışım rüzgara gibi bir hareket içindeyim? yoksa etrafımdaki kişilere saygı duyarak mı ilerlemekteyim?
 Herkes yaşamında bu tarz dengeleri oturtabilirse bütün dünya bundan faydalanır. Bu dengesizlik sonucu adalet tökezleniyor. Çünkü birileri daha fazla zengin olmaya başlar, o zaman ezilmişlikler artar. Barışa ve huzura ancak Pozitif bir Jüpiter – Yay burcu karar verebilir. Yeniay Jüpiter’in burcu Yay’da oluşuyorsa  sonucu  barış yanlısı mıdır?  dur… bak şimdi ne yazacağım:
 Ateş burcu keskinse ve Vayu gezegenleri güçlü ise (Satürn ve Rahu)  Yay’ın keskin fikirleri var, o her şeyin en iyisini bilir mubarek! Asla eleştiriyi sevmez, çünkü herşeyi o biliyor. Tabi ki bu doğru değil , kendisinin zannettiği gerçek aslında kendi gerçeği ve öyle bir ikna gücü var ki onun herkesi ipnotize edebilir. Yay burcu özellikleri yoğun kişilere bir bakın. Vayu güçlü ve Yükselen Yay- Ay burcu Yay- Yay burcunda 2-3 gezegeni olan veya en mühimi Atma Karakası Jüpiter olanlara bir bakın. Öyle bir hitap gücü, öyle bir söz ikramı var ki, yarattığı aura sebebiyle çok kişiyi etrafında toplayabilir. Bu yeniayda bu tarz kişilerin öne geçmesini bekleyelim. Vurmak, asmak-kesmekten ziyade bu dünyada bizi tutsak edenler hitap gücü güçlü olan kişilerdir. Jüpiter, yükselen burcun karakatvası, yani anlayacağın çok akıllı, öyle taktikleri var ki ancak olay olur biter ondan sonra jetonun düşer misali fark edersin bunu. Her burcun olumlu ve olumsuz yönleri var çünkü evrende her şey dualiteyle yaratıldı. Kadın varsa Erkek de var, savaş varsa barış da var, açlık varsa tokluk da var. Vayu tatwası güçlü olan Yay tipleri (yani Satürn ve Rahu doğum haritasında güçlü ise) Yay burcu savaş getirir, etrafını tutsak etmeyi sever. Bazen görürsün biri oturmuş bir şeyler anlatıyor, konuşuyor da konuşuyor, lagnası (yükselen burcu) zayıf olanları etkilemesi tabi çok kolay olan bu insanlardan çok var etrafımızda. Yay, en çok inanç gücüyle ortama girer ve esir eder.
Sorunun kökünde  dinleyenlerin etki altına girenlerin yükselen burçları zayıf, ayırd etme güçleri yok,  ne derse kanacak tipler bunlar çünkü inancıyla girdi sana. İki güzel gülücüğe inanan insanlar, bilgisi az, ona ne desen inanacak çünkü o kişi senin bilmediğin bir alandan sana yaklaşarak, vaadler getiriyor.   Çok bilen, baskın ve zararlı bir Jüpiter tipiyle aşık atman için senin de çok bilmen, okuman şart. O zaman bu yeniayda   tavsiyem bir kitap okumaya başla hatta vaktin varsa bu ay çok kitap oku. Entellektüel zekanı geliştirmeye başlamalısın. Bu 28 günlük Yay yeniayının etkisi bu anlamda güzeldir;   seveceğin bir kitabı seçerek başla sonra hevesinde artar zaten.  Kitap seçimini cumadan itibaren yapabilirsin. Hemen başlamalısın ki zararlı Jüpiter’in akıl durduran fikirlerini sen doğrusuyla değerlendirebilirsin. Cahil ulusların kandırılması çok kolay olur.  Bu tipler toplumda heryerde olabilirler. Bu yeniayın olumsuz bir yönü de  senin bu insanlar tarafından kandırılmamanı sağlayabilecek özel bir güç taşımasıdır. Niye böyle bir güç taşıyor? Çünkü Rahu bu ay  Aslan burcundan Yay burcundaki Güneş’i gölgeleyecektir. Rahu 5 burç sonrasına gölgeleme etkisi gönderir. Güneş içimizdeki güç demektir,   gücünü başkasına vermeden önce çok düşünmeli ve iyice araştırmalı, bilgilenmelisin, okumalısın. O zaman bu yeniay senin lehine döner.
  Yay burcunda neden zararlı bir Jüpiter olur diye sorabilirsin:   Rahu bu burça debil oluyor yani düşüyor ve Jüpiter’in bütün güzel etkileri çöpe gidiyor.
Bu yeniayın en önemli mesajı “OKU-ÖĞREN-BİLGİLEN”
 Jüpiter’in zarar verdiği kolay kolay anlaşılmaz çünkü kavgayla iş görmez, başka taktikleri var; Yüzüne güler , vaatleri çok büyük, kendisinin de kocaman hayalleri var! Onlara inanıyor, aslında kendine yalancı, inandığını savunuyor!  Öyle inançlıdır ki inançla konuşmasıyla etkiliyor, bu da zaten asıl püf noktası işte! sonucu kendine döndürür ve zenginlik sadece ona gidebilir. Pozitif Jüpiter’de ise sonuç topluma dönük yönde olumludur.
Yay burcunun 2. yönü , pozitif olanı: saflığı ve korumacı yapısında saklı o zaman  Jüpiteri en büyük öğretmen olur ve bize hakikatı analtır, refaha ulaştırır. Buyeniay eğer bu saf yönde gelişirse  çok  güzel gelişmeler ortaya çıkartabiliriz. Doğruluk, hakikat bilinci, bolluk, bereket artması, huzurun ve adaletin gelmesi, savaşın sona ermesi yönünde adımların atılması gibi sonuçlar verir.
Şu anda bu yeniayla birlikte meşhur retro Merkür birleşimde oluyor. Merkür zararlı olduğu Yay burcunda retro olduğunda kurnazlığı arttırcı etkisini unutmayalım. Özellikle para işlerinizde ve arkadaş ilişkilerinde bu yeniayda bazı tatsız konularda artış oluşabilir. 
Bu Yay yeniayında kendini baskı altında hissedebilecek burçlar KOÇ- YAY ve ASLAN- KOVA. Koruma altında olan burçlar BAŞAK-OĞLAK-BALIK-BOĞA’dır. Hayatlarında yavaşlamayı halihazırda hisseden burçlar ise  : AKREP- OĞLAK-BOĞA-ASLAN. 

AŞK’A BAKALIM …
Yaşantımızda aşk için Venüs gücü gerekir. Venüs, zavallım soğuk burçlarda olunca (Oğlak ve Kova) sevginin gücünü az hissediyoruz . Venüs bu gece (29 Aralık 2016) geceyarısında 00:01’de burç değiştirerek Kova burcuna girecek. Bu durumda aşk konularında hareketlenme ilk olarak KOVA, OĞLAK, YAY, AKREP, TERAZİ, İKİZLER, KOÇ burcunda hissedilir. Diğer burçlar bu ay Aşkta kazançlı değiller üzgünüm. Yükselen ve Ay burcunuza göre diyorum tabi. Aman iyi ki kazançlı değilim diyeceksiniz hatta çünkü Venüs hem Mars ile birleşiyor hem Ketu ile birleşiyor. Bu ay aşk konuları karmançorman biraz. AŞKIM DAĞLARI DELER MİSALİ duyguları derinleştiriyor.  
Aslan burcunda bulunan Rahu, tutkulu aşkları , çok büyük platonik duyguları da canlandıracak.  Venüs, Kova burcundan geçerken  sevgiyi çok anlamlandıramayabiliriz, bu yüzden, bazılarımızda soğukluk sevgim bitti galibagibi düşünceler oluşur, sevgiyi anlamakta zorluk çekebiliriz.  Merkür retro iken başlayan ne dostluk ne arkadaşlık ne de aşklarda bir ilerleme görememiş biri olarak 9 Ocak sonrasında- Merkür’ün retrosu bitince başlayan ilişkilerde daha düzgün iletişim kurabileceğimizi söylemeden geçemeyeceğim.
TEKNİK DETAYLAR:
RAHU-VENÜS  birbirlerini görmeye başlıyorlar: Bu ayki aşk mevzusunda  beklenmeyeni beklemek lazım.  Bu olumlu da olabilir, bir şok dalgası anlamında hüzün de barındırıyor. Rahu istiyorum sen benim olacaksın derken diğer taraftan MARS ve KETU ile de birleşiyor bu Venüs. Kim kazanacak? Aşk’ta üstünlük beklenmez oysa ki! Aşk bir savaş değil ki! Aşk, beni canlandıran, yaşama bağlayan özel bir güç. Hiç aşık oldun mu bilmiyorum ama ben gerçekten iki kez aşık oldum. O çok farklı bir duygu, tarifi pek yok. Rahu-Venüs bağı olunca insanı hırçın yapabiliyor çok derinden yaşanıyor her şey.
Mars ve Venüs birleşmesi de büyük tutkuları tetikleyen bir birleşim ama  Venüs-Ketu birleşimi ortada hiçbir tutku yok, aşk bitti diyen bir birleşim.

Yeniyılın ilk günlerinden itibaren aşk konusunda çok kararsız kalacağımız bir aya giriyoruz. Aşk yılınız hadi kutlu olsun.  Çekişmeler bol ama! Bu etkileri bilirseniz hiç olmazsa karşınızdaki  yaklaşımınız hırlayarak – zedeleyerek olmaz, aşkına güzel sözler söyleyerek sahip çıkabilirsin.  Bu aydaki bazı etkiler şöyle gelişebilir: Bir taraf devam etmek isterken bir taraf terk edebilir, bir taraf evlenelim derken bir taraf kestirip atabilir. Niye sevdiğine zaman tanımıyorsun? bu ay doğru karalar vermiyor olabilirsin,  duygularınızın inançtı etkisi altında kalmak çok mümkün. Bu ay duygusal dengelerimizi kurmak için çok müsaamalı olmalıyız. En doğrusu budur; anlayış çok olmalı, çünkü bu yukarıda bahsettiğim  birleşimlerden sen zarar görmesen bile ya sevdiğin  görüyorsa?

VENÜS-MARS-KETU BİRLEŞİMİ
8 Ocak 2017 -artı eksi 3 gün (5-6-7-8-9-10-11 Ocak) Venüs, Ketu ile birleşecek: bu birleşim aşk ve tutkuda isteksizlik enerjisi çoğaltıcıdır. İş dünyası için  yine olumsuz birleşimdir. Bu günlerde maddi konularda önemli kararlar, alım-satım yapmamaya çalışın, değerinin üstünden ürün almak, değerinin altında ürün satmak etkisi verebilir.  Venüs güzellik dünyasıyla da ilgili; estetik ve güzellik  için de bu günlerden kaçının,   beklentinizin altında ve hatta hatalı sonuçlar doğurabilir.    Bu birleşimin olumlu de var ; iç dünyamızda hatalarımızı keşfetmekte yararlıdır. Sakinsel eğer kendimize objektif bir bakış açısı getirebilir. Sakin değilsek bir başka kişiden yardım alabiliriz. Özellikle bu birleşim spritüel konularda, kişisel gelişim alanında ve  ruhsal konularda büyük açılım sağlar.

Ocak boyunca Venüs-Mars birbiriyle tam aynı derecelerde birleşmiyorlar; bu da bence gayet iyi bir durum . Çünkü vedalara göre bu birleşim karşı cins ile tatsız olaylar oluşturabiliyor. Her ne kadar Venüs de Mars da Kova burcunda aynı burçta bulunmanın etkisini bize yansıtsa da olumsuz etkisini az hissedeceğiz.

Herkesin doğum haritası gücü farklı olacağı için birileri etkiyi daha derinden yaşayacaktır. İlişkiniz düzgün gidiyorsa bile bu ay uyarı veriyorum, illa ilişkiyi 3. Kişi bozmuyor, ekonomik sebepler, gereksiz kıskançlıklar ve başka faktörler de bu ay ilişkilerimize tuz-biber ekleyebilir. Venüs 28 Ocak 2017’de Balık burcuna girince daha rahat edeceğiz. Hatta aynı gün devasa yavaş gezegen Satürn de burç değiştiriyor ve Yay burcuna giriyor. İkibuçuk yıldır beklenen o an geliyor. Çok büyük değişimler asıl bu tarihten sonra…
YENİYILIN BAŞLAMASIYLA AŞKINA GÜZEL SÖZLER SÖYLEYEREK SAHİP ÇIKABİLİRSİN.


Dünkü sorularınıza toplu cevap:
Astrolojinin iç rahatlatan yönlerinden biri de olan konuları göstermesidir, konular belki zordur ama sebebini görünce gerçekten olsun bu da biter diyoruz, herşey sonuçta bitecektir, biten tarihi tablodan görmemiz ve bilmemiz zorlukları aşmayı kolaylaştırır.
İyi zaman gelirse tabi ödüller olur ama sıkınıtıyı veren gezegen sadece Satürn müdür onu da bilmek lazım bazen 5 gezegen sıkıntı verir bazen 1 gezegen . Satürn dönemi bitince de böylece sıkıntı kalkar ama diğer sert gezegenlerin etkisine de bakmak lazım
Yükselen burç hesaplamak için astroloji programı yüklemelisiniz https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs&t=372s
Ay burcunuzu hesaplayın o zaman yazdıklarım anlam taşır yaşamınızda .. http://ayburcunubul.co.nf/ Güneş burçlarına göre yorum yazmıyorum vedik astrolojide Ay burcunuza göre yorum yazılır bu 5000 yıldır böyle gelmiş böyle devam edecek .
 Güneş burcunuza göre yorumları ise ancak detaylı bir analiz yaparsak size söylüyoruz , bu kısım biraz kapsamlı çünkü 12 Burç var ama 12 tane insan tipi olmadığı için bu böyledir.


2017 İÇİN ACİL BURÇLAR EKİ:
2017’DE BÜYÜK DEĞİŞİMİ ASLAN-KOÇ- TERAZİ VE KOVA BURÇLARI YAŞIYOR…

2017’de büyük gezegenlerin yer değişimde çok hareket var. Bu yüzden çok dinamik olmamız gereken özel bir yıla giriyoruz. Bu hareketlilik 26 Ocak 2017’de başlıyor.

Transit Satürn-Rahu ve Jüpiter 2017’de peşi sıra yer değiştiriyorlar. Jüpiter ve Rahu özellikle harketli burçlara geçtikleri için  2017’nin ikinci yarısından itibaren  olaylara müdahale etmek için çok güçlü olmamız şart. Güç derken sadece para pulu kastetmiyorum olumlu değişimler ve fırsatları yakalamak için öncelikle morallerin gücünden bahsediyorum. 2017’de dünya için herşey mükemmel olacak diyemem ama sıradan bir yıl da değil. Değişimlere açık olabilenlerin başaracağı ve seviye atlayacakları önemli bir yıl diyorum şu an. 2017 köşe kapmaca yılı olacak. 2017’nin yaz ortasından itibaren Dünya çok  büyük bir değişime giriyor. Bu değişim çok hızlı   bu yüzden 2017’nin birinci yarısında kaynaklarınızı heba etmeyin, biriktirin derim. Daha detaylı ileride de yazarım.

Haritamızda pek çok etki iç içedir, büyük değişimler için Satürn’ün hareketleri önemlidir. Bunlardan en meşhur olanı Ay burcuna göre bakılan SADE ŞATİ dönemleridir.  Sade şati dönemi bir nevi değişim dönüşüm dönemidir ve aslen de biraz sıkıcıdır; Bu hayatımızda zorlu 7,5 yılı gösteriyor ama  yükselen burca göre de başka etkilere de bakmalıyız. Sade şati transit Satürn'ün Ay burcuna göre arkasından, üstünden ve önündeki burçtan geçişine denir. 30 yılda bir gelir. Bir de Ay ve Yükselen burca göre 4. ve 8. ve 10. evlerden geçişler var. Bu alanlardan transit Satürn geçerken yine blokaj olur. Yani bazı kişiler için sade şati hafif geçebilir ama  4-8-10. ev geçişleri herkes için çok blokaj verir.

Bu durumda 26 Ocak 2017’da 6 ay için  olumlu bir değişim ve iyi haberler alabilecek  burçlar şöyle

AY-YÜKSELEN KOVA BURÇLARI: Transit Satürn, 6 ay süreyle 10. eviniz Akrepten çıkıyor. Yapmak istediklerini yapabilecek etki ve istek geliyor. Bu istek ve hedefler önemli olacak ve seni güzel bir kadere, iyi bir iş kapısının açılmasına vesile olur.  

AY-YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI: Transit Satürn, 6 ay süreyle  8. eviniz Akrepten çıkıyor. En önemli sonucu şu olacak: çabalama ve gayretinle tökezleyen olaylar bitiyor. Bazen insan gayreti yüksek olsa da başaramaz ve bu kendine olan güveni sarsar , moral çöke, çöken moral yaşamın bir sürü alanını da kaosa sürükler. Bu durum bitiyor.  Yaşamını ellerine alabilirsin.

AY-YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI: Transit Satürn, 6 ay süreyle 4. eviniz Akrep’ten çıkıyor. 4. Evde Satürn insanın bir mutsuz yapar ki olumsuz düşünceler artar, evde huzur gider, çocukların mutsuz olmaya başlar. Bu değişimle nedensiz korkular bitiyor, yataktan mutlu kalkmalar artar, etrafına neşe saçabilirsin. En önemlisi üstünde hissettiğin baskı yavaş yavaş azalıyor

AY-YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI: Transit Satürn’ün yarattığı 7,5 yıllık dönem olan devasa SADE ŞATİ kısmen bitiyor. Satürn Akrep burcundan çıkınca, aile mutluluğu artar, amddi kaynakların genişlemeye başlar ve yeni bir vizyon ile hayata bakmaya başlarsın.

6 AY sonra ne olacak? Transit Satürn geri harekete geçiyor ve 20 Haziran 2017’de Akrep burcuna geri gelecek bu durumda

Yukarıda yazdığım burçlarda yine bir oynak dönem olacak yani

AY-YÜKSELEN KOVA BURÇLARI: Transit Satürn 10. eviniz  Akrebe geri gelecek 

AY-YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI: Transit Satürn 8. eviniz Akrebe geri gelecek 

AY-YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI: Transit Satürn 4. eviniz Akrebe geri gelecek 

AY-YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI Transit Satürn 2. eviniz Akrebe geri gelecek, sade şati yine hissedilecek.
 
Bu etkinin tam bitmesi ise yine Transit Satürn’ün 26 Ekim 2017’den sonra Akrep burcundan çıkmasıyla oluşuyor.

AY-YÜKSELEN KOVA BURÇLARI: Transit Satürn 10. eviniz Akrepten tamamen çıkıyor ve 30 yıl  bu etki   uğramayacak.

AY-YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI: Transit Satürn 8. eviniz Akrepten tamamen çıkıyor ve 30 yıl   bu etki  uğramayacak.

AY-YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI: Transit Satürn 4. eviniz Akrepten tamamen çıkıyor ve 30 yıl  bu etki  uğramayacak.

AY-YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI: Transit Satürn’ün yarattığı 7,5 yıllık dönem olan devasa SADE ŞATİ tamamen bitiyor.  Allah ömür versin , 30 yıl   bu etki uğramayacak.

Bugün uzun süredir çok sıkıntıda olan burçlara değinmek istedim DİĞER BURÇLARA da kısa zamanda bakarız.  2017’de insanların kalplerine dokunmayı ihmal etmeyin.


2017 İÇİN EKSTRA ÖZEL NOTLARIM İSE ŞÖYLE

BU YIL ORJİNAL AYARLARIMIZA GERİ DÖNMELİYİZ ! BU NE DEMEKTİR?

Şimdi başka bir konudan bahsetmek istiyorum.  Orjinal ayarlarlarımız  dönmek çok önemli.  Bir insanın umutları varsa içi pır pır eder, sanki iyi bir şey olacakmış gibi bir hisler vuku olur. Bu enerji şu anda dünyanın genelinde eksilmiş durumda. Özellikle ülkemizde yaşadığımız devamlı bitmez bilmeyen umutsuzluk enerjisine bakarsak birkaç Yaşam döngüsünü değiştiren egzersiz vermek istiyorum.
Kendi gücümüzü yavaş yavaş cep telefonlarına, binlerce kanallı televizyonlara, bankaların kredilerine, daha sayamayacağım kadar çok vesair vesair güçlere teslim edeli çok vakit geçti aslında. Bunlar yavaş yavaş yıllar içinde oldu. Dün veya geçen yıl olmadı bu. Yaşamımız aslında teknolojik gelişmeler adı altında hem ileriye götürüldü ama hem de çaktırmadan değiştirildi ve ortada bir boş alan oluştu. 
Sonucunda geldiğimiz noktada ortayı boş bulan düdüğünü çalmaya başlar, biz başımız öne eğik kendi sanal dünyamızda vakit geçirirken, neler olup bittiğini anlamazken  başta terör ve olumsuz aklınıza ne geliyorsa ortama hakim oldu. Herkesin kendi dünyasına göre bir olumsuz alanı vardır, kimi eşiyle anlaşamaz, kimi partileri sevmez, kimi ateist,  kimi dindardır bu konularla uğraşır, herkesin fıtratına göre ilgisi bir alana kayar, kimi barışçıldır, kimi kavga ederek mutlu olur. Bu özellikler insanlık varolduğundan beri vardır. Dünya deneyim gezegenidir ve her tip burada deneyimini yapar. Dünya vedalarda geçen adı “Bu- loka”dır; ölüm gezegenidir, Yani burada doğacağız ve çıkış kapısı ışınlanma gibi bir olay değil, bedenen öldüğümüzde buradaki bedenimizin deneyimini bitiririz. O zaman burada her canlı doğacak ve ölecek! bunun başka bir yöntemi yok.  Dünya gezegeni orta derece acıların yaşandığı bir gezegen olarak kadim veda yazıtlarında anlatılır. Yaşarken ne yaptıklarımız  çok önemli. Gökyüzünde her zaman negatif gezegen hareketleri de olur bunun yanında da pozitif gezegen hareketleri de olur ama insan bilinci ve irade yüksek olursa bunların üstesinden gelinir. Bilinci ve iradeyi düşüren, sağlıksız beslenme, hareketsizlik, obezite sorunları yanı sıra, psikolojik sorunlar, mutsuzluk, sosyal kaoslar. Bunlar içinde kısır döngüye düştüğümüzde ise kaosa daha da sürükleniyoruz. Dünyada bir grup zihnen özgür insan buna karşı yapılması  gerekenleri belirtir, dünyanın genel enerjisinin Marsiyen dengesizliğinden dolayı  bunları duyan insanlar yine şanslı gruba girerler.
Zihnen bedenen tembelleştirilen toplumlar birbirlerini görmemeye başlarlar, bu dönemde boşanmaların artmasının sebebi de aslen temelde bu.  Birbirinden uzaklaştırarak zihinleri kutulara (televizyon ve telefon öncelikle…) hapsedilen kişiler  bir süre sonra labirentte kaybolurlar.  Teknolojiyi gerektiği gibi kullanan ve labirente girmeyen kişiler elbette varlar. Bu labirente girmeye müsait olmayan kişiler önce çevre değiştirmek zorunda kalırlar, arkadaşları tamamen değişir,   onlar önce fakirleştirilebilirler veya işsiz bırakılabilirler de. Bunu başta yine olumsuz olarak görebiliriz ama labirentten çıkmak için çevre değişimi için böyle bir devinim de şarttır. Bu kişiler cesur kişilerdir. Marsları olumlu yerleşmiştir. Mesela cesareti temsil eden olumlu Mars nasıl olur? Mars Güneş’le çok yakın değildir. Mars başka bir gezegenle birlikte değildir.   Özellikle 4 ve 7. -12. Evlerde olmamalıdır.
Pozitif Çakanlar, kendi alanlarını korumak için yaptıkları işler yanı sıra kendi enerjilerini koruyucu kişisel ve zihinsel gelişim konularına adarlar. Diğer kişiler ise çevresel tesirlerden fazla etki alırlar ve daha mutsuz hale gelirler. Mutsuzluklarını örtmek için yemek yerler veya sürekli ihtiyacı olmasa bile bir şeyler satın alırlar, bunun yanı çevrelerini mutsuz ederler ve daha ileri dozda da şiddet uygulamaya başlarlar.
Pozitif Çakanlar şu anda dünyanın enerjisini gerçekten düzelten ve dengede tutan kişilerdir.  Bu durumu anlayanlara ve parlak Ay burçları olanlara Pozitif Çakanlar diyeyim, ne tip özelliklere sahiptirler?

*Onların zihinleri dalgalı değildir. Vedik astrolojiye göre doğum haritasında Dolunay’dan +- 5 gün önce doğmuşlardır , Ay haritada zedeli değildir, Ay malefik gezegenlerle irtibatta değildir.  Ay aslen herkesle geçinen bir tabiaata sahiptir, ama diğer gezegenlerden bazıları Ay ile geçinemez. Çocukluğu temsil eden Ay dönemimizde çok daha fazla humanist ve daha çok arkadaşımız vardır, büyüdükçe saflığımız kaybederiz çünkü diğer gezegenler aktifleşmeye başlar. Diğer sert gezegenler 20 -30 kere moral bozduğunda o insan artık eskisi gibi de olmaz, katılaşmaya başlar.  Ay özellikle asaletli burçlarda yerleşmişse bu durum zaman zaman yaşansa da üstesinden gelinebilir. Örneğin yukarıdaki şartla birlikte yani dolunaydan +- 5 gün içinde doğmuş olacaksın ve Ay, Başak- Boğa-Yengeç- Balık  olması humanizmi arttırır. Bu şartların oluştuğu günler diğer günlere az olduğu için humanist insanların doğma oranı diğerlerine göre az olacağı da bir gerçek.

Pozitif Çakanlar,  kaostan beslenmezler, korku salan zihinlerden etkilenmezler, kendilerine yeni bir dünya yaratabilirler, toplumu bilinçlendirmeye çalışırlar, adaptasyon güçleri yüksektir. Ne çok mutsuzdurlar ne çok mutludurlar. Çok paraları olmayabilir çünkü insanları etki altında bırakarak onların bu durumundan haksız fazla kazanç elde etmek istemezler.

BASİT VE GÜÇLENDİRİCİ  BİR EGZERSİZ: Günde 8 kere şu egzersizi yapın;  baş öne doğru durmalı eğik olmasın. Gözler ileriye bakmalı, hedefine odaklan ve  11 kere yavaş nefes al ver sonra ileriye bakarak hedefini sesli söyle, sonra başlar yukarı kaldırılmalı ve gözler tepeye doğru bakmalı, hedefini sesli olarak söyle .  Ve gün içinde de 8 kere tekrarlayın. Bu çalışma en az 28 gün yapılmalı.   

HARİKA BİR 2017 DİLİYORUM, HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUNEk notlar: 


 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla

Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
Namaste

Jyotişa Pandita 

NANDİ Himalaya


Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR