2016 ARALIK AYI

ARALIK AYINA BAKIŞ

Bu ay sonunda oluşan Yay yeniayı etkileri sayesinde alanında lider olabilecek yeni kişilerle tanışabileceğiz. 


Bugün (12 Aralık) sabah Ay Boğa burcunda yüceldi, ne oluyoruz dedim kendime, hafta sonundaki müteessir derecedeki üzüntümüzün  üstüne gücümü yeniden toparladım önümüzü görme gücü diledim ve oturdum yazmaya başladım. Ay Boğa burcunda iken iyi etkiler taşırız. Ama tabi ki aralık ayında üzgünüz. Güvenlik için savunma güçlerine çok çok teşekkür etmeliyiz, polislerimize çok üzüldüm ve oradan tesadüfen geçen masum kişilere, ölümün ne zaman nerede bizi yakalayacağı belli değil. Ölen masum bütün vatandaşlarımız için Allahtan rahmet diliyorum, geride kalan bir sürü acılı aileye sabırlar diliyorum.  Acımız büyük yine.  Terörün artık bitmesini diliyoruz.
Bu ayın en kritik görünümü Mars (Mangala) ve Ketu birleşmesi. Birleşmenin olacağı gece bomba patladı. Ve bizi derinden acıya boğdu. Mangala ve Ketu da ateşli, sıcak, hiddetli yapıdalar. Ketu, Mars’ın üst oktavı. Bu yaz ayına kadar transit Ketu Kova burcunda oluyor ve yaşamı yok edici özelliğe ve hastalık artıcı özelliğe de ayrıca sahip. Bu Ketu Türkiye’min doğum haritasındaki natal Ketu üstünden de geçiyor bu yüzden bu yıl terörde ciddi bir artış deneyimliyoruz. Türkiye’min Ketu’su çok zayıf ve  15 derece Kova burcunda, bu demektir ki dış güçlerin Türkiyem üstündeki oyunları olacak. Şu anki transit Ketu ise 13 derece Kova’da. 18 yılda bir olan bu geçişin en şiddetli kısmını bitirdik, ama Ketu’nun Kova burcundan geçişi ancak 2017 yılında yazın bitiyor, en zor kısmını bitirdik.  Kova burcunda Ketu zararlı çalışıyor. Ketu tabiaatı gereği önüne geleni yok etmeyi seviyor, bu yüzden ya insanı aşırı uç noktada dindar veya spritüel yapar ya da üst boyutta saldırgan yapar. Ortası yoktur. Aşırısı  olumsuz olan kişiler etrafa zarar verebilen tiplerdir. Bu ayki Mars ve Ketu birleşimi bu yüzden Vedik astroloiye göre hiç de makbul değildir. Bu birleşim her iki yılda bir aslında oluşuyor ama oluştuğu burçlar yanı sıra diğer gezegenlerin de bu birleşime verdiği görünümler sonucu değiştirir. Şu an Ketu-Mars-Rahu ve Satürnün birbiriyle yarattığı sarpa yoga etkisi- Satürn’ün Akrep’te olması, Jüpiter’in bu birleşime müdahale edememesi yüzünden çabuk parlamalar, öfkelenmeler, saldırganlık özellikleri arttırıcıdır, sinirleri bozucudur. Doğum haritasında iyi yerleşmiş bir Jüpiter varsa  bu birleşime dur diyebilir, stresi azaltır.
 Jüpiter’in doğum haritanızda bir bakın, 1-4-5-7-9-10. Evlerdeyse koruyucu olacaktır.  Şu an Aralık ayında Mars Kova burcunda Ketu ile birlikte oldukları sürece transit Jüpiter’den durdurma açısı oluşmuyor.  Yardımcı gezegenlerin güçlerine ihtiyaç duyarız, bu da mesela Venüs; Venüs Kova burcuna 28 Aralık’ta geçiyor, bu iyicil bir gösterge hiç olmazsa !  Venüs Kova burcuna girinceye kadar kadar stresli ortamlarda bulunmayın. Tanımadıklarınıza kibar ve mesafeli durun. 
Başka neler yapabiliriz? Vatandaş olarak bir sorumluluk daha yüklenmeli, etrafta olan bitene , bomba ihtimali olan araçlara veya çanta vs gibi göze batan nesnelere, kişilere karşı daha da duyarlı olmalıyız, artık nüfus artı büyük bir şehirde herkes kendi işinde gücünde başlar eğik ve telefonlara da gömük oluyor, zamanla yarışıyoruz. Etrafa karşı daha dikkatli olmalıyız. Bu ay hırsızlıklarda artış oluşur. Tehlikeye karşı uyanık olmak ve olabildiğince sağduyulu olmalıyız.  Öfkeyle kalkan zararla oturur. Keskin sirke küpüne zarardır ve bir sürü atasözünü hatırlayalım. 
Astrolojik yıl yazısı hazırlarken  gezegenler yer değiştirince yaşamda enerji değişimine bakmaktayız. Herkesin otomatik enerjisi ise 1 yıl için sadece doğum günlerinde değişir. Bu yüzden 2017’de ne olacak yerine , 2017’de gezegenler yer değiştirince ne olacak diye düşünüyoruz. Önümüzde çok hareketli bir yıl var; 2017 fazlasıyla hareketli bir yıl, öncelikle Mars Ocak’ta Balık burcuna girecek ve 2017 , 26 Ocak'ta da Satürn burç değiştiriyor. Vedik hesaplamalara göre Yay burcuna gönderiyoruz Satürn’nü. Bazımız için şahane haber diyebilirim.  Günlük Ay’ın hareketleri bizim günümüzü fazlasıyla etkilerler. Sebepsiz yere mutlu veya mutsuz kimbilir kaçkere uyandık?  Bu da doğru bu yüzden karanlık ay ve parlak ay yani DOLUNAY yazılarına daha çok ehemmiyet vermekteyim. 

yarın DOLUNAY
VEDİK ASTROLOJİYE GÖRE 13 ARALIK 2016 DOLUNAYI BOĞA BURCUNDADIR;
NAKŞATRASI SAVAŞÇI MRİGASİRADIR! 

MRİGASİRA adlı yıldız bölgesinde geçen Ay, Mars yönetiminde, zihinlerimizi dünyasal işlere odaklar, kim ne yapmış, karıştırmış, güvenlik açıklarımız nedir, güvence problemlerimi nasıl halledebilirim gibi bir panikleme haline bile getirebilir.  

5/27
27 nakşatradan 5. nakşatra 
 23° 20' BOĞA -  06° 40 ' İKİZLER MRİGASİRA   nakşatrasıdır
Vedik astrolojinin zor gibi görünmesi ve öğrenilmesi uzun yıllar almasının baş sebeplerinden biri çok ince ayar bilgiler olan astroloji sutralarının ve slokaların binlerce adet olmasından dolayıdır ki bunların gerçek anlamları kötüye kullanımı engellemek adına şifrelenmiştir ve anlayanlara ayrı bir imtiyazdır. Bu bilgiler haritayı tamamen değiştirebilir niteliktedirler.  Son yıllarda gerçekten çok daha fazla bilgi paylaşımı olmaktadır, Vedik bilimlerin tamamı  (jyotish astroloji-ayurveda sağlık ve yaşam bilgelikleri vastu şastra, vb... )  eğer yaşam boyu uygulanabilecek bir biçimine dönüştüğünde kişiler, aileler ve dolayısıyla ülkelerin refahı için faydaları yüksek olur.


 Bazı zararlı nakşatralar vardır ki ilk başta bakıldığında güçlü ve zararsız gibi görünen bir gezegen oraya geldiğinde sorunlar kaçınılmaz oluyor. Örneğin sevimli, yumuşak  ve zararsız hatta çok faydalı bir nakşatra gibi tarif edilen  Boğa'daki Rohini'ye yerleşen Venüs, bazı ek belirteçler de müsade ederse eşin erken ölümü, eş tarafından öldürülme, arkadaş kurbanı olma etkileri taşır. Mrigasira da tanımında sert etkilidir. 

Mrigasira nakşatrayı Mars yönetir. Mars doğası gereği sakin değildir, Mars’ın agresif yönü olduğu kadar onun enerjisi yaşam gücünü temsil eder. Eğer bedenimizde Mars zayıfsa pek çok hastalığa karşı yaşam mücadelesi zayıflaşır.   

Mrigasira nakşatrası aslen Orion takım yıldızlarında kalır. Mars tabiatından dolayı, yıldız  Orion elinde bir sopa ve kalkanıyla savaşan bir adam şeklinde simgelenmiştir. 


  

Mrigasira yaşam enerjisini ve arayışı temsil eder. Bu yıldızdaki geçişlerde  hareket enerjisi güçlüdür.  Mrigasira’nın  getirisi zaman zaman olumlu olmayabilir, zira Orion negatif boyutla  alakalı bir yıldız bölgesidir. Olumsuz yönüyle Ay kadar diğer gezegenler de  Mrigasira'dan geçiyorsa bizi daha fazla temkine davet eder çünkü Mrigasira’nın temsil ettiği provakatif güçler  cehaletin içinde dar görüşlülüğü de barındırabilir. Örneğin Güneş’in Mrigasira nakşatrasında olması, egomuzun hızlı zedelenebileceği anlamını da taşır. Mrigasira’nın genel tavrı KORUNMA İÇGÜDÜSÜDÜR. Bu Mars’tan başkası değil. Bu yüzden enerjiler beklemez, atiktir. Günün genel enerjisi Mars ile konulara EVET derken, örneğin, gayrimenkul, teknik işler ve mekanik, evlilik, antlaşmalar için sert kaçar. 

Ay Mrigasira'da güçlü etkiler alıyorsa kişinin uğraştığı işler savunma sektörü, hukuk ve IT sektörüne daha yakın konulardır. Boğa'da kalan Mrigasira daha kendine dönük, üretim ve fabrikalar ve ailevi konuları ilgilendirirken, İkizlerdeki kısımda kalıyorsa iletişim, telekomikasyon konuları, havaalanları, plazalar ve iş merkezleriyle yakın temas oluşur.DOLUNAY ETKİLEŞİMİNİN  YOĞUN OLDUĞU DÖNEM: 3 ARALIK- 23 ARALIK

Dolunay 28 derece Boğa burcunda oluşuyor. Mrigasira Nakşatrasına denk gelen bu dolunayın öz yöneticisi Mars. Yukarıda bu yıldızın özelliklerini belirtiğim 2013 nakşatra yazılarımdan bir bölüm ekledim. Mars etkili olduğuna göre Mars’ın Ketu ile birleşimi bu dolunayın enerjisinin  içimizdeki ve dışımızdaki yansıması  şöyle olması daha muhtemel: savaşmak,  aşırı mücadele, kızmak, kavga etmek, güvenlik ile ilgili baskı hissetmek, ani patlamalar ve buna bağlı ölümlerle ilgili konuların gündemi koruması, her türlü güvenlik alanındaki temalar, koruma güçlerinin daha güçlendirilmesi (bekçi-polis-asker), terör konusunun daha fazla önem kazanması ve tedbirlerin artırılması, mühendislik hatalarının ortaya çıkması, cinnet geçirenlere dikkatli olunması, dikkatsizlik yüzünden beliren kazalarda artış oluşabilir. 
Transit Jüpiter’den olumlu destek alan burçlar; Başak-Balık- Oğlak- Boğa bu ay size yine de  güzel etkiler veriyor. Transit Venüs’ten destek alan burçları da katarsak; Koç-Oğlak-Yengeç-Terazi de fena sayılmaz, içinizdeki sevgiyi koruyor etrafınıza fayda yansıtıyorsunuz. Diğer burçlar orta karar etkilerde bu ayı bitiriyorlar. Bu ay stresi en fazla Akrep ve Kovalar hissediyor. Ay burcunuz veya yükselen burcunuz olumlu etki alan burçlardan birine denk gelirse etkiler hafiflemektedir unutmayın bunu da. 
14-15 ARALIK GÜNEŞ BURÇ DEĞİŞTİRİYOR;  Yay burcuna girecek Güneş adalet ve hukuk konusunda şifa ve umut vericidir. Ayın 14-15’inde ise özellikle Giriş anında mekanik konularda araçlarda bakımı arttırılmalı, kazalarda artış oluşabilir, tren, helikopter ve uçaklarda ekstra önemle güvenlik üzerinde durulmalı. 
MERKÜR RETROSU:  19 Aralık’ta Merkür Yay burcunda retro olacak, 9 Ocak tarihine kadar olan bu geri harekette, davaların artması, beklemediğimiz konularda değişik hukuk mücadelesi olanlarda artış gözlemleyebiliriz. 
Ay sonu 28 Aralık’ta Venüs Kova burcuna giriyor ve YAY burcunda YENİAY  oluşacak, Yay burcunda yeniay yeni umutlar demektir, karanlığın bitirilmesi, yeni güçlü liderlerin kendini göstermesidir. Alanında lider olabilecek yeni kişilerle tanışacağız. İnşallah da tanışalım. Bu yeniayı (28 Aralık 2016 ) çok çok çok önemsiyorum (ayrıca yazacağım).  Yeniay Yay Dhanu Burcunda , 29 Aralık 2016

Sevgi gezegeni Venüs Kova burcunda tutkulu bir aşk getirmez ama Kova’daki sert gezegenlerin genel enerjisini yumuşatacağı için gayet güzel bir yerleşim olacak bu bize.

Yeniyıla Yay burcundaki yeniayın pozitif etkileriyle giriyoruz. 2017'in hepinize güzellikler getirmesini diliyorum. Sevmeyi önemseyin çünkü o zaman sen de sevileceksin.  İyi bakın kendinize. Sevgilerimizle.

Ek notlar: 


 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.
2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
Namaste

Jyotişa Pandita 

NANDİ HimalayaVedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Bu bilgilerim eşliğimde temel ve ileri astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca  saklıdır, kopyalanamaz, izinsiz dağıtılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR