HARİTA ANALİZLERİ BADHAKABadhaka, zihnimizde bir fikir var ama bunun anlamını anlamıyor ve ifade edemiyoruz bir tıkanıklık var ama nedeni ne bilemiyoruz ?  


bu yüzden de kapılar kapalıdır başlangıçta


Bu alanı teşhis edemeyiz bu yüzden nereden ne geleceğini tahmin edemeyiz. Arkadan gelmiş bir araç çarpmış ama ben bunu görmedim, bir anda bir caddeye giriyorsun ve gaz bombalarının etkisiyle gazı soluyorsun. Bunlar badhaka problemleridir. O şey sana geliyor ama senin haberin yok. Veya bir şey yazıyorsun ve o yazdıkların öyle bir yere sürüklenmiş ki ortalık karışmış! Kim ne yaptığının farkında değil ve herkes kendini haklı buluyor ama sonucundan tahmin etmediğin kadar karşı tarafı zedeliyorsun hatta öldürebilirsin bile. Çocuk balkona çıktı kim vurdu kurşunuyla vuruldu! Kurşunu atan eğleniyordu belki yaptığının bile farkında değil. Bu kurşun nereden geldi kim attı belli değil bu bir badhaka etkidir.

 Badhaka burcun yöneticisinin gittiği alan en önemli tıkanıklık sorununu gösterecektir. Sabit burçların badhak evi 9. Ev, Hareketli burçlarınki 11. Evi, değişken burçlarınki 7. Evleridir. 

Hari Hara Üstad diyor ki badhakstana  evlerin sorunları oldukça büyüktür. Ve anlaşılması zordur. Zor olduğu için de teşhis veya olayı anlamak gecikir. Veya hiçbir zaman çözümlenmeyebilir de.


ÖRNEK HARİTA


Body                    Longitude        Nakshatra Pada Rasi Navamsa

Lagna                   19 Vi 59' 54.87" Hast      3    Vi   Ge
Sun - DK                 4 Pi 16' 56.62" UBha      1    Pi   Le
Moon - BK               16 Cn 18' 54.60" Push      4    Cn   Sc
Mars - MK               14 Ar 53' 45.21" Bhar      1    Ar   Le
Mercury - AK            29 Aq 34' 57.77" PBha      3    Aq   Ge
Jupiter (R) - GK        11 Li 26' 12.02" Swat      2    Li   Cp
Venus - AmK             17 Pi 09' 28.69" Reva      1    Pi   Sg
Saturn - PiK            13 Ar 10' 35.56" Aswi      4    Ar   Cn
Rahu - PK               17 Aq 47' 49.11" Sata      4    Aq   Pi
Ketu                    17 Le 47' 49.11" PPha      2    Le   Vi

Bu kişin sorunu hastalıklarda konunun tam anlaşılamaması. Başak yükselen olarak badhaka evi 7. ev ve Balık oluyor. Yöneticisi olan badakeş Jüpiter haritada retro olması sıkıntılı 2. evde maraka evde yerleşmiş. 
Badakeş derki bir şey var ama ne yapılacağı anlayamazsın kolay kolay. Bir terslik var ama tam ne olduğunu doktor anlamamış önce. Niye doktor anlamıyor. Bakınız doktorların temsilcisi 12. evin lordu Güneş badakstahanada oturmuş Balık'ta. Ve 12. evde boşluk şunya alanda  bir Ketu var.  Ketu'nun olduğu yer de tam anlaşılamaz. 12. evde bir doktorun yanlış teşhis koyma ihtimali olabilir. Aylarca beklenmiş. Kişi kanser. Yanlış teşhis konmuş önce. Olay zamanında bu aylarda vimsottari daşa Venüs-Ketu. Jüpiter ile Venüs arasında Parivartana yoga durumu kısmen olumluya dönüştürüyor ama para harcaması servetin gitmesi şeklinde olay gerçekleşiyor. Kişi kalkıyor cebinden para ödeyerek (2-7. evlerdeki parivartana servetin yaşam uzunluğu için harcanması) Amerika'ya gidiyor , badakeş kişiyi yurt dışına gönderir ve bu olumludur. Ve önemli bir ameliyat geçiriyor. Şu an sağlığı yerinde. Ama huyu değişmiş daha aksi olmuş diyen eşine, Ameliyat sonrasındaki günde Eylül'de daşasının Güneş'e geçtiğini belirttim. Bir önceki Venüs daşa 20 yıl şimdiki Güneş daşa 6 yıl ve badakeş olduğu için yurt dışı olayları artacak, kişi daha sinirli hükmedici ve aksi olabilir. 12. evin lordu olduğu içinde bazı kayıplar getirebilir örneğin 7. evde ortak sorunları artacak ki ortak probleme başlamış zaten.  11. evindeki Ay ise bağışıklık sistemine çok önem verilmesi gerektiğini gösteriyor. Niye hasta? Her 6. evdeki Merkür-Rahu birleşimi hastalık vermez. Kişinin yükselen burcu Başak, 6. evin Şaninin burcu olması Başaklara kronik hastalıklar getirebilir ama illa kötü hastalık şart değildir, bu kişin tatva sorunu var bedeninde; yani elementer seviyede agresyon diyoruz. Kişi Çarşamba Merkür gününde doğmuş ve Güneş-Ay derecesine bakarsak yine Merkür yönetiminde olan 4. Ay gününe denk geldiği için bu toprak elementerinde yani vücuttaki karşılığı hücrelerin bağlanma dokusunda katılaşma ve Rahu ile birlikte olduğu için toksinleşme ve hücreden toksin çıkamadığı için de bozulma getirecek. Merkür AK olması kişinin yargı sistemine dikkat etmesini öğütlüyor, ticari yaşamında başarılıdır ama verdiği sözlerde yaptığı anlaşmalarda doğru mudur? AK Merkür ticari konularda iş ortaklarının hakkını yememeli ve çok dikkat olmalıdır. Bu sorun ruhsal seviyede çok derinde mevcuttur. 6. evde benefik olan Merkür bu kişiye büyük servet getirecek ki getirmiş . Ama sağlığı bozulacaktır. Toksik reaksiyonları hücre bazında başlatan gezegen olarak benefik Merkür'ün olması ne kadar enteresan değil mi? Yükseleni de Merkür olduğu için 6. evdeki yerleşiminden dolayı kişinin beden sağlığına herkesten çok fazla önem vermesi gerekiyor.  8. evdeki Şani bu kişinin yaşam uzunluğunu artıracak ve navamsada Merkür çok iyi yerleştiği için bu hastalı atlatacak ama boşanmadıkları sürece asıl eşin yaşam uzunluğuna ondan daha fazla önem vermesi gerekiyor. Niye? 8. evdeki Şani-Mangal birleşiminden 12. evde kalan eş göstergesi Venüs'ün 2 yüzü var! Biri tatlı biri acı.

NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR