HARİTA ANALİZLERİ SAAT DÜZELTME REKTİFİKASYON

DOĞUM SAATİNİN TAM BİLİNMESİ KENDİ DOĞUM HARİTANIZI KEŞİFTE ATTIĞINIZ İLK ADIMDIR. 


KLASİK VEDİK ASTROLOJİDE HER EV 30 DERECEDİR, BİR BURCA BİR EV DAHİL OLUR BU YÜZDEN DOĞUM DAKİKASINI BULSAN BİLE YÜKSELEN BURÇ 1 EVİN İÇİNDE KALIR. 

DOĞUM SAATİ BULMA İŞLEMİ VERİLERE GÖRE  2-3 GÜN / 2-3 SEANS SÜREBİLİR. 

BİLİNMEYEN DOĞUM GÜNÜ BULMA İŞLEMİ 1 AY SÜRER (GENELDE UĞRAŞMIYORUM)

BİLİNMEYEN DOĞUM YILI BULMA İŞLEMİ 1 YIL SÜRER (HİÇ UĞRAŞMIYORUM)


DOĞUM SAATİ TAM BİLİNİNCE (DAKİK OLUNCA ) YAŞAM ALANLARINIZIN ŞANSI GÖZLER ÖNÜNE SERİLİR

DOĞUM SAATİ DAKİK OLMAYINCA YAŞAM ALANLARINI GÖREMEYİZ

DOĞUM SAATİ DAKİK OLUNCA VE ASTROLOJİ BİLMİYORSANIZ DAKİKAYI BİLMENİZ İŞİNİZE PEK YARAMAZ, ASTROLOG KİŞİNİN İŞİNE YARAR BU, ÇÜNKÜ HARİTANIZI ANLAYAN O, TABİ EĞİTİMİN VARSA SEN DE ANLARSIN BU DA İYİ BİRŞEY.


 DOĞUM HARİTAYI OKUMAYI BİLMİYORSANIZ SAATİNİZİ DAKİKANIZA KADAR TAM BİLMENİZ PRATİKTE BİR İŞİNİZE YARAMAZ DİYEBİLİRİM. AMA DANIŞMANLIK ALMANI KOLAYLAŞTIRIR.

BAZEN SANİYE İLE DOĞUM HARİTASI DEĞİŞİYOR, ALLAH ALLAH NASIL OLUR DEMEYİN OLUYOR. MESELA ÖRNEK VEREYİM 
Aşağıdaki haritada hastane kaydı olan birini görüyorsunuz, doktor hastane belgesine 9:41 yazmış, çünkü anne doktora demiş ki: çocuğumun astrolojisine baktıracağım lütfen nefes aldığı ilk dakikayı ve kordon kesilirken not edin. Doktor da tamam demiş hemşireler de tembihli tabi yazmışlar ve büyük gururla danışan bana kesin doğum dakikasını verdi. Bir baktım ki 51 saniye sonra yükselen burç diğer burca geçiyor ve başka bir kader oluşuyor. Eskiden hiç kayıt tutmayanlara göre şanslı olan bu kişi aslen bu durumda şanslı değil çünkü aynı doğum saati bilinmiyor gibi işleme tabi olacak yine aynı zaman harcanacak, incelenecek, her iki yükselene göre bu kişinin yaşam amaçları incelenmeli, kişi daha genç biri olduğu için de başına gelmiş önemli olay tarihleri pek kullanılamaz (evlenme-işe girme, vb) , ancak karakter özellikleri, sağlığı ve okul yaşamıyla ve ismin Sanskrit değeri ile kontrol edilebilir. Lagna değişmese bile 9:14 olmadığı da %100 kesin bilgi niye mi?Navamsada bazı şeyler yerli yerinde değil, orası da bana kalsın :)


DOĞUM DAKİKASI VE SANİYESİNİN BİLİNMESİ SAYESİNDE YÜKSELEN BURCUNDAN EMİN OLURSUN

 DOĞUM DAKİKASI BİLİNİNCE BİZE CEVAP VEREN ALANLAR NELER? 
BU ALANLARDAN BAZILARI ŞUNLAR

AŞK VE EVLİLİK ALANI = NAVAMSA HARİTANIZ 
 İŞ YÜKSELME KARİYER ALANI= DASAMSA HARİTANIZ
 EV MAL MÜLK  GAYRİMENKUL ŞANSI ALANI = ÇATURAMSA HARİTANIZ
OTOMOBİL ALIRKEN ARAÇLAR ŞANSI  ALANI= ŞODAMSA HARİTANIZ

DOĞUM SAATİ BİLİNİRSE BU HARİTALARINIZ NETLEŞİR.  

ÖRNEĞİME BAŞLAMADAN ÇOK ÖNEMLİ BİR HATIRLATMA YAPAYIM ÖNCE: 

DOĞUM SAATİNİZİ BULMAMI İSTİYORSANIZ ÖNCELİKLE RANDEVU ALMALISINIZ.

Projelerim yüzünden size cevap vermem geç oluyor veya cevap yazamayabiliyorum. Doğum saati bulma işlemi çok vaktimi alıyor, 5 yıl "Kopenhag Rama Mantra Şastra ve Astroloji Akademisi Eğitimleri bitti ve hala devam eden 4 yılını bitirdiğim "Hindistan Devaguru Paraşara Eğitimi", 4 yılını bitirdiğim "Hindistan Maharşi Jaimini Upadeşa Sutraları" eğitimlerini de katarsam sonunda geldiğim nokta şudur ki; doğum haritası okumak için doğum dakikası bulunmalı ve bu son derece dikkatle yapılmalı , insanın kafası karışık olmamalı ve dingin olmalı. Dinginsem randevu verebiliyorum. Mailinize cevap alamadıysanız anlayın ki projelerime gömülmüşümdür. Özellikle doğum saatimi bulur musun? bana neler olacak gibi sorularınızı mail yöntemiyle cevaplamam imkansızdır. Doğum saati hesaplamak doğum analizi yapmaktan daha uzun süre almaktadır. Doğum analizi yapmak da son derece meşakatli ve bu da zamanımı alıyor. Bu hususlara özen gösteren beni maileriyle soru yağmuruna tutmayan, mantıklı sorular soran kardeşlerime uygun zamanda bir randevu verebilirim onlara kısmet olacaktır zaten.  DOĞUM SAATİ BULMAK İLE İLGİLİ BİR ÖRNEK ÇALIŞMAM

DOĞUM SAATİ SABİTLENMESİ İŞLEMİ NASIL YAPILIR  DOĞUM SAATİNİ NASIL BULUYORUM ?  DAKİKASINI VE SANİYESİNİ NASIL OTURTUYORUM , VEDİK ASTROLOJİK YÖNTEMLERE GÖRE ALT HARİTALAR VASITASIYLA REKTİFİKASYONDA ÖRNEK ÇÖZÜM AŞAĞIDA SİZLERLE PAYLAŞTIM.


Buyrun vedik astrolojide oturdum üşenmedim her detaya bakarak  doğum saati nasıl bulunur güzel ve detaylı bir örnek...


Genel olarak yaşantısında önemli bir sorunu olmadığını belirten yönetici Bayan doğum saati için kısa bir hata payıyla aralık verdi. 04:30 ile 04:50 arasında doğduğunu bildiren bir haritanın öncelikle saatini düzeltmek istiyorum. Doğum saatini düzelttiğimizde alt harita vargalar yerine oturacak ve özellikle iş konusu üzerinde yaşam daha netleşecek. 

KARDEŞLER

Olur ya  saat yanlış bildirilmiştir yanlış hatırlanıyordur sıklıkla başıma gelen bir durum. Kardeşleri kontrol etmek gerek. Bayan en küçük çocuk ondan bir büyük ablası var. Abla 2,5 yaş büyük. Bu durumda en küçük olabilmesi için kendinden sonra hiç bir kardeşin doğmamış olması gerekir. Bütün küçük kardeşleri harita elimine etmesi gerekir yani kendinden sonra hiçbir kardeş doğmadığında kendisi en küçük olabilir. Kendinden sonra gelen kardeşler sistem tarafından kayıp olmalıdır. Ya anne hiç hamile kalmayacak ya da hamile kalsa bile çocuk doğamayacak ki bu bayan en küçük çocuk vasfını koruyabilsin. Bunun için en pratik yöntem arudhanın kaybettiklerini kontrol etmek o da rasiden çok kolay.
Boğa lagna doğsa, 03:37’den önce: Arudha Yengeç olur , Arudhadan 12. Evde kalan gezegenlerden dolayı küçük kardeş olması imkansız. Venüs –Güneş ve Jüpiter büyük kardeşleri vermesi gerekirdi. Büyük kardeşler kaybedilse kendisinin en büyük abla olması gerekir ki tam tersi kendisi en küçük çocuk. Boğa lagna olamaz geçtik. Verilen bilgiye göre İkizler lagna zaten elimizdeki seçenek. Arudha Aslan burcu görünüyor. 12. Evini Ay yönetiyor orada Merkür ve Ketu var. Arudha günün birinde Kova burcuna şift ederse 12. Evinde Mars Rahu var.  Bu da kendinden sonra gelen bütün küçük çocukları yok eder ve kendisi küçük kardeş olma vasfına sahip olur. İkizler lagnada sorun görmedim. Ama yine de Yengeç lagnaya bakalım.  Yengeç lagna 05:35’ten sonra başlıyor anne 1,5 saat hatalı hatırlıyor olabilir mi?. Yengeç lagnada arudha Balık oluyor ve 12. Evini Satürn-Rahu ile şift etme durumunda Güneş yönetir. Bu yine birinci durumdaki gibi büyük kardeşleri yok eden durum ve kendisinin küçük kardeş olmasını engeller.  Rasi İkizler lagna doğru. Kardeşler haritası 43 dakikada bir değişir. D3 Drekana haritasında ablayı bulmamız lazım şimdi. 04:46 ile 05:35 arasında Kova Drekana yükseliyor. Büyük kız kardeş yay burcuna düşer lordu Jüpiter Akrep’te kız abla verir. 04:45:59 - 04:00 arası Terazi Drekana yükselir. Büyük kardeş Aslan rasi olur yöneticisi Terazi burcunda kız cinsiyet aslen vermez ama Güneş debil olduğu için kız aba verebilir. Bu durumda doğum 2 tane Drekana lagna elimzide bulunuyor. Kova veya Terazi? Ablanın mesleği, yaşam konuları ile şlgili bilgimiz yok bu yüzden Drekana bu kadar bilgi veriyor.
RASİ  DOĞUM HARİTASI  GENEL YAPI İNCELEME


Kardeş haritasına göre 2 lagna olabiliyor yine de rasiyei 04:30dan sonra bir daha bakalım; Bayan yurtdışı bağlantıları olan satış pazarlama işlerinde önemli görevlerde bulunarak lider pozisyonda ilerliyor. Güneş doğuşu saatlerine denk gelen bu haritada Güneş doğuşundan önceyse Pazar doğmuş olsa gün lordu Güneş lagnada yönetici özellikler vermesi beklenir. Güneş doğduktan sonra ise pazartesine geçen gün lordu  Ay Akrep burcunda düşmüş pozisyonda yöneticilik ve liderlikle ilgili bir açılım getirmesi soru işareti?  Tiroid kanseri geçirmiş olan bu bayanın 2. Ev lordu olan pazartesi lordu Ay Ketu ile parivartana yoga yapmakta. 2. Evdeki  Ketu ile birleşmiş lagna lordu  parivartana yogadan sonra 6. Eve  geçerken Ay-Jüpiter birleşimi 2. Eve gelir ve burası Akrep burcu olur. Pazartesi enerjsini taşıması hastalık konusuna daha yatkın görünüyor. Akrep burcu parivartana ile 2. Eve geldiğinde bu hastalığını açıklar. 
Pazar günü doğumlu gün lordu Güneş lagnada çok güçlü sağlık ve Mitra aditya pozisyonunda hastalık taşıması zor görünür. Lagna malefikler arasında sıkışmış, Kartari yoga olan bu keskin kılıç yogası ne yaptı diye sorduğumuzda, çeşitli ameliyatlar geçirdiğini ifade eden yönetici bayan yine de aşırı sağlıklı ve enerjik görünüyor.  Tek başına 3. Evin yöneticisi pozisyonunda bile olsa Güneş birinci evde oldukça diri bir görünüş getirir ki öyle. Son derece sade alçak gönüllü ve yardımsever özellikleri olan bu bayanın tarzı Ay’a daha yakın. Güneş’in birinci evde getireceği ukalaca tavırları ben bilirim tavırları hiç yok.  Güneş burada gün lordu olarak değil sadece 3. Ev lordu olarak yerleştiğini daha fazla düşünmeye başladım. Daha çok ilişkilerle ilgili bir iş yaptığını belirten bu bayanın karana lordu Ay ve buna uygun. İş göstergesi AMk (amatya karaka) Güneş ve yönetici liderliği pekiştirmekte.  Yine de bayanın taşıdığı hareketliliği ve ince bedeni Güneş’e daha yakın.  Kişinin enerjisi yumuşak ve enerjisi daha çok dişil. Hastalıklarla ilgili de düşünürsek pazartesi günü doğma ihtimali yüksek görünüyor bu durumda saat 04:37’den sonra olmalıdır diyebiliriz.
Verilen dakika aralığında raside lagna değişmiyor. Bu en azından kafa karıştırıcı değil. Güneş doğuşu 4:37de Navasa lagna Balık burcu, bir sonraki lagna Koç  04:46’da başlıyor 15 dakika 56 saniye sürüyor. Bu durumda şu an 7 yıldır devam eden Venüs daşası Akrep 8. Eve girer ve boşanma vermesi gerekirken çok mutlu bir evliliği var ve devam etmekte. Koç Navamsa olması zor bir ihtimal. Balık Lagna üstünde durmak gerek. 04:37-04:46 aralığını kontrol edeceğim.


ANNE BABA HARİTASI  D12

Ben ne kolay anne ve baba haritasını buluyorum. Anne hiperaktif bir ev hanımı, baba kendi annesine aşırı düşkün, sakin, soğukkanlı, kendi içine kapanık, kültürlü, medeni, oruç tutan çok dini bir karekter de ama tutucu değil. 1987 haziranda anne baba ayrılmış . 04:58’den itibaren Balık Dwadamsa yükselirken Anne 4. Ev İkizler baba 9. Ev Akrep olur. 9. Evin yöneticisi Ketu ve Mars’ın Jüpiter ile birlikteliği babayı dindar namaza yöneltir bu tamam da içine kapanık yapmaz.  Anne Merkür olur ve Satürn ile birlikteliğinde hiperaktif olması beklenmez bu olmuyor . Anne ve baba Lordlar arasında uyum söz konusu yani Merkür-Mars (Akrep’in güçlü lordu) arasında trikona açı var ve eşler ayrılmazdı. 
Bir önceki lagnada Kovaya göre anne ve baba aynı anda Venüs olurlar ne anne hiperaktif olması söz konusu değil ne de babnın içien kapanık olması!. Bir önceki lagna Oğlak anne koç burcu ve burada Ketu var, yöneticisi Mars Jüpiter ile birlikte trikona, anneyi kendi ayakları üzerine oturtur. Hiperaktif yapar. Baba Başak olur; Merkür Satürn ile birlikte içine kapanık, sakin, soğukkanlı olur. Keru ile trikona olması dindarlık ve oruç getirir, Allah yoluna sokar. Oğlak lagna olması gerekir yani saatimizi 4:46 ile 4:34 arasına indirdik.  Bu saat aralığında Navamsa zaten Balık olmakta. Yani 4:46da her ki haritanın aynı anda lagnaları değişiyor. Bir önceki lagnada Yay’da anne ve baba karakterleri yine örtüşmüyor. Oğlak Dwadamsa yükselmeli.


EŞİN ÖZELLİKLERİ D9  NAVAMSA

Balık navamsa 4:46 ile 4:31 arasında değişiyor ama bizim anne baba haritasında lagnayı Oğlak’ta sabitlememiz gerektiği için 4:34’den aşağıya düşemiyoruz. Evlilik zamanı, vimsottari daşası Ketu-Ay Ekim 2002’de gerçekleşmiş. Ketu, Venüs’ün dispozitörü olarak evet doğru ve antardaşa lordu Ay navamsada 7. Evde oturması Balık navamsayı doğrular. Güneş’in navamsada oturması bu kişinin enstrüman çalma potansiyelini artırır ki piyano dersleri aldığını belirtti. Kişi utangaç gibi aslen, yine Satürn’ün navamsada oturması bunu da doğruluyor. Kişi büyük holdinglerde çalışıyor. Navamsada Rahu’nun trikona Yengeç’te olması bunu da doğrular.  Eş çok yakışıklı ve çok bilgili biri. 7. Ev Başak ise buradaki Mars-Ay hoş yakışıklı bir eş verir ki Merkür’ün burcunda da akılı olması beklenir. Bilge ve alçakgönüllü olması beklenir ki öyleymiş. Fakat  Merkür Aslan burcuna yerleşmiş, kendinden 12. Eve oturmuş bu Merkür eşin yaşamda büyük bir kaybı olmalı ki eşin 10. Ev lordu olarak Merkür iş yaşamında olmalı dedirtiyor; işinde büyük bir kayıp verdi mi diye sorduğumda evet büyük bir iflas ve ondan beri toparlanamama söz konusu.  Bayanın navamsasında Merkür Rahu’dan görünüm alıyor ki eş kendi Rahu daşasında iflasa uğradı!  Vedik bana hep pes dedirtmiştir. Yakınlarımızın yaşamları kendi haritalarımızın içine gizlenmiş detaylarla doludur. Eşinin ilk ismi “Fa” ile göbek adı “Ka” ile başlıyor. “Fa” hecesi Başak burcunda, “Ka” hecesi ise İkizler burcuna düşer. Eşine aşık olan bu bayanın Başak navamsasında Ay-Mars oturmuş ve Fa hecesinin üstünde kalıyor. Balık navamsa ile kendra olan “Fa” aşık olduğu erkeğin ismini teyit ediyor.  Balık navamsa doğru olmalı.
EĞİTİM D24


Kişi Boğaziçi üniversitesinde  işletme eğitimini bitirmiş. 04:34-04:46 arasında iki tane eğitim lagnası yükseliyor birisi Terazi diğeri Akrep. Aslında doktor olmayı istemiş ama olmadı diyen bayan bu yönden bakalım. Tıp eğitimini Güneş Ay veya Merkür getirir. Terazi lagna olsa; Merkür digbala güçlü pozisyonda 9. Ev lordu olarak Terazi’de işletme eğitimi verir. 9. Evi Merkür ama Merkür’ün Ay ile bağlantısı yok.  Birkaç doktor haritası sonradan paylaşacağım.
Bu haritanın bu durumda tıp okuması olanaksız olmalı ki saati bulayım. Daha çok iş idaresi tarzı bir alana yönlenecektir.  Akrep lagnada Güneş ve Jüpiter var. 9. Evinde lordu Ay tıp verir ve Ay Oğlak burcunda ve bir sürü graha ile birleşmiş.  Akrep burcuna dirşti yapıyorlar. Tıp eğitiminin gelmesi beklenirdi.   Terazi lagna olası. Bu durumda saati 04:40’dan önceye aldık. 04:40-04:34 arasına indikKARİYER D10


Dasamsa haritasına bakalım. 04:40’da Yay yükseliyor, ve 7. Evi güçlü bir harita bu durumda kişi kendi işini çoktan kurması beklenirdi  ki üst düzey yönetici olarak maaşlı çalışmakta Yay yükselmesi zor. 6. Evi daha güçlü olmalı. Akrep lagnaya indiğimizde saati 04:37:17ye indirgedik. Hastalıklarından dolayı Ay gün göstergecini kabul etmiştim yukarıda yani gün Pazartesi’ye dönmeli  Güneş doğuşu 04:37:06 olduğu için bu aralıkta bakmalıyız.  Yani saat 04:37:17 – 04:37:06 arasında olmalı.ŞASTİAMSA KARMİK GEÇMİŞ D60


Bu kadar saniye aralığına kadar indirgediğim bu haritada en son karmik haritadan saniye bulabilirim.  Detayları şimdi bu harita için paylaşmayacağım çünkü kişinin hayli özeilne girer gerek yok. Ama isim bağlantısını gösterebilirim.  İsmlerimiz bellidir. Harita ismi çağırır. Kişinin ismi “E” ile başlıyor bu da Boğa lagnadır. D60 lagnası Boğa ile ilgili olmalı. 04:37:17 – 04:37:06 arasında bu doğru Boğa oluyor. Navamsadan Kundayı düzeltirsem  04:37:13 e kadar düşebiliyorum. Elimde sadece 7 saniyelik bir hata payı kaldı. Bunu da kişinin daşalarından bulabilirim ama olayların saatlerini bilmem gerekir mesela evlendiği saati … o kadar kusur kadı kızında da olabilir şu an bu kadarı yeterli diyebilirim. Namaste.NANDİ Himalaya Jyotişi. Jaimini & Parashara śiṣya. İç Mimar. İletişim e-mail     vedikastroloji@yahoo.com. Facebook Vedik Astroloji Bülteni. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır kopyalanamaz

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR