Kayıtlar

Nisan 15, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

NAKŞATRA TABLOSU

Resim
Ay Menzilleri , Nakşatralar
Vedik astrolojinin 27 burçluk özel sistematiği nakşatralarla anlatılır. Nakşatralar yıldız kümelerindeki oluşumlarla ilgilidir diyebiliriz. Güneş Sistemin üst bölgesine aittirler. Ruh doğarken nakşatra bölgesinden geçerek Güneş sistemine giriş yapar. Öncelikle Ay burcunuzun hangi nakşatrada olduğunu bilmeniz kişilik özellikleriniz hakkında detaylı bilgi verir. Yükselen burç derecesi ve diğer gezegenlerin bulunduğu nakşatralar da gerçek oluşumları gösterecektir.
Şöyle özetlemek gerekirse 12 burç, dereceler esasında daha küçük parçalara ayrılır. Örneğin bir burç 30 derecedir, bir nakşatra ise 13:20 derecedir. Bir nakşatra da 3:20 dereceye kadar daraltılabilir. Her 3:20 derecelik parçaya ise pada denir. Her padanın ayrı bir açıklaması vardır. Buna nakşatra astrolojisi denir. Böylece doğum haritanızı bir nevi ince ayar mikroskop altında inceliyor gibi düşünebilirsiniz.
Toplamda 27 ana nakşatra vardır, bazı analizler için ise 28. nakşatra ilave edilir; bu Oğlak bu…

KOÇ BURCU VE BAŞLANGIÇLAR

Resim
BURÇLAR KUŞAĞI  BAŞLANGIÇ  -  KOÇ  ( 14 NİSAN-14 MAYIS)
TİCARİ GELİŞMELER GÜZEL BAŞLANGIÇLAR Sideral zodyakla incelediğimiz vedik astrolojide  Güneş  Koç burcuna bu yıl artık yıldan dolayı bir gün önce 13 Nisan’da giriş yaptı. Burada 30 gün kalacak. 13-14-15 Nisana denk gelen ilk 3 gün Güneş’in İlk 3 derecesi iyi etkide değil çünkü ateş gandantası denilen çok sorunlu bir yerden geçiyor, bunun ötesinde Güneş, Koç burcunda yücelmeye başlıyor, bunun bize faydası nedir ki? derseniz; vediğin ilkbaharı sayılan Koç girişi haritanın klasik başlangıcıdır, Koç burcu öncü bir burçtur, atik, hızlı enerjilerle doludur. Koç burcunda bulunan bazı gezegenler faydalı etki verir, kişiyi oldukça atak, hızlı, iş bilir, zeki ve pratik yapar. Doğum haritasında Koç’ta Güneş, Mars, Ay, Jüpiter olması olumludur. Venüs ve Merkür olumlu sayılmaz ama kuralı bozan diğer harita göstergeleri ile orta derecede olumludur. Rahu Güneş’in yüceldiği burçta eli kolu bağlıdır, en güzel yerlerden birinde diyebilirim, en a…