DAKŞİNAYANA VİŞNU UYKUDA

DAKŞİNAAYANA BAŞLIYOR 

16 TEMMUZ 2012 -15 OCAK 2013


Işığın azaldığı dönemi gösteren "Dakşinaayana" özellikle muhurta takip eden astrologlar için çok önemlidir. Sideral Güneş'in yengeç burcuna girişiyle başlar.Remedies, tedaviler konusunu işlediğim zaman daha açıklığa kavuşacak olan Devalar ve Asuraların aktif olduğu zaman muhurta açısından vedik astrolojide takip edilmektedir.
Uğurlu zamanlama olan devaların uyanık olduğu dönem her zaman tercih edilmektedir. Çünkü ışık daha fazladır.

Şankranti günü Güneş'in Oğlak burcuna girmesiyle 15 Ocak (-+ 1 gün)  Devalar’ın (Işık varlıkların) kuzey yarım kürede uyandıkları zamanı gösterir. Gün ışığı kuzey yarım kürede artar,  günler uzar. 
21 Haziran'dan sonra kuzey yarım kürede günler kısalmaya başlar,  Asuralar (az ışıklılar) uyanır.  

15 Ocak-21 Haziran dönemi Hint-Vedik astrolojisinde hayırlı  faaliyetler ve eğitimler artar.

21 Haziran sonrası durum tersine döner, özellikle Deva Şyani Ekadasiden sonra (21 Hazirandan sonra gelen ilk ekadasi Mars ile ilgili tithidir) Vişnu tamamen uykuya dalar. Kuzey yarım kürede ışık azalır ve Devalar uykuya dalar.  Asuralar uyanırlar.  Güneş'in de Yengeç'e girmesiyle DAKŞİNAAYANA başlar.  Vişnu ve devalar uykuya girer.Vişnu Uykudayken her türlü yaradılış, oluşum enerjisi  dinlenmede demektir


Kuzey yarımkürede devaların uyanık olduğu dönemde her türlü aktivite çok hayırlıdır özellikle evlenmek. DAKŞİNAYANA olanın devamıdır, başlattıklarınızın ilerlediği dönemdir fakat başlangıç dönemi değildir. 

Muhurta açısından 21 Haziran sonrasında azalan ışıktan dolayı bereketin kaçmaması için  kuzey yarım kürede evlilik veya iş açmak astrologlarca tavsiye olunmaz.  

NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR