JÜPİTER RAHUSEN ÇOK DEĞERLİSİN


özellikle  bu yıl

1927 Mayıs -1928 Aralık
1946 Ocak- 1947 Temmuz
1964 Ağustos- 1966 Mart
1983 Mart- 1984 Ekim
2001 Ekim- 2003 Mayıs 
tarihlerinde doğmuş olanlara...Sevgili dostlarım vedik severler, bugün özellikle çok nadir bir transit gezegen geçişi yaşıyorum.  Daşalar kadar Sanskritçede gochara ismiyle söylenen transitler de çok değerlidir. Sizlerle paylaşmak istedim. Transit Jüpiter,  Rahu kader noktamın üstüne yapışmış durumda.  Bu harika bir transit.  Rahu yıkanıyor tüm olumsuzluklar bertaraf ediliyor demektir.
Transitlerde batı astrolojisinde olmayan bir sürü ek görünüm daha kontrol edilir, örneğin Aştavagarga denilen bir çeşit gezegen güçlerini puanlayan tabloda Jüpiter kaç puan alıyor? Sonrasında Jüpiter’in bu geçişine çelme takan, etkisini azaltan başka gezegen etkisi var mı, Jüpiter’in bu transiti acaba haritada başka evlerden geçen diğer gezegenler tarafından engelleniyor?. Bunun ismi de “vedha”dır.  
Son bir aydır bu transit yaklaşmaktaydı. Rahu’nun genel karakteri kandırıkçıdır, sağ gösterip sol gösterir, sevgi sözcüklerinin altında binbir türlü alavera dalavera, arkadan konuşmaları çok sever,  kendi fırsatçılığını kullanmak ister.

Jüpiter’in doğum haritamda olumlu yerleşimi ile gochara Rişi Jüpiter'in büyük manyetik enerjisi, Rahu üzerindeki  olumsuzlukların ayıklanmasına vesile olurken, farkındalık ve değer kavramlarımın daha  güçlenmesine de vesile oldu diyebilirim.

Jüpiter ortalama 12 yılda bir aynı yerden geçer ve dokunduğu geçtiği evi onurlandırır, bir gezegen veya kader noktası varsa oraları temizler ve yolculuğuna devam eder. 

Özellikle Rahu üzerindeki transitinin anlamı; sağlık sorunlarının azalması, yeni tedavilerin ortaya çıkması, kalıplaşmış fikirlerin yıkılması, bir çeşit aydınlanma, kendi değerinin açığa çıkması, farkındalığın yükselmesi, olumsuz Rahu karakterindeki kişilerin sisteminden dışarı atılması, kendini tertemiz net bir ayna vasıtasıyla görmeyi sağlaması, objektif bakış açısına seni getirmesidir. 


Rahu’nun ortalama döngüsü 18 yıldır bu transitin sonuçlarını bir yıl süreyle  (2013 Mayıs’a kadar)  

1927 Mayıs -1928 Aralık
1946 Ocak- 1947 Temmuz
1964 Ağustos- 1966 Mart
1983 Mart- 1984 Ekim
2001 Ekim- 2003 Mayıs tarihleri arasında doğmuş olanlar çok net algılayacaklar.

Sen çok değerlisin unutma, Jüpiter bunu her fırsatta hatırlatacak olaylarla bir yıl yanında. Jüpiter'in bir yıl sonraki transitinde başkaları da bu fırsatı fazlasıyla yakalayacak, evrende herkese fırsat tanınıyor ama bazı dönemlerde daha fazlasıyla torpillisinden:))  


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR