JAIMINI ASTROLOGLARIVedik astrolojiyle en olumlu zamanda hareket etme özgürlüğü içinde adım adım ilerliyoruz. 

“Ben kimim? Ruh- Kozmoz nedir? Uçsuz bucaksız galaksiler arasında bilindik gezegenlerin üzerimizdeki etkisi nasıl tezahür etmekte?...

Çok uzun yıllardır sorduğum sorularıma Hindistan gezilerimle birlikte mükemmel cevaplarını veda biliminin ışığında buldum. Vedik astroloji açısından en son harika gelişme şöyle: "Courte Case Astrologlar" olarak da bilinen Hintli özel astrolog ailelerce sır olarak saklanan son derece gizli tutulan Jaimini öğretisi de batıdan gelen ilk uzmanlarını 2011 Aralık ayında ilk defa Himalayalar'dan deklare edilerek batı dünyasına duyurdu, 40 seçilmiş uzman Orissa okulu tarafından gurumun gurusu Sanjay Rath tarafından mezun edildi. Bu 40 kişiden kendi gurum Visti Larsen de dahil olmak üzere yine seçilmiş 10 kişi kadar "Jaimini Scolar" olarak kendi ülkelerinde Jaimini eğitimi açmaya başladılar.

Hindistan ve Amerikada'ki bir çok jyotish ekolün çalışmalarını 1996'dan beri Hindistan'da özellikle çok kere bulunmuş biri olarak yakından takip edebildim, nerede neler oluyor çok iyi gözlemleyebildiğimi söyleyebilirim, bu çalışma orijinalliğini korumuş jyotiş bilgisi içeriği açısından batı dünyasına armağan edilmiş son derece önemli bir gelişmedir.

Jaimini Sutraları gerçekten müthiş . Ben de jyotish gurumla her yıl Jaimini sutraların pratiğini yapmaktayım, gurumun direktifleri doğrultusunda bazı bilgileri sizlerle de paylaşmayı arzu ediyorum.

Bunun haricinde zamanım oldukça sevdiğim başka klasiklerden Brigu Sutraları ve Uttara Kalamrita'dan seçmeler vermeye çalışacağım. 


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR