EVLİLİK ORUCU

 Oruç ve Faydaları

Vedik Astrolojide haritanın olumsuz etkilerini düzeltmek açısından tavsiye edilen en önemli tedavi; oruç tutulmasıdır.
Haritadaki olumsuz yerleşimlere göre tutulan ekadasi ve upapada orucu en önemlilerindendir.

Genel olarak ekadasi orucu herkese önerilmekle birlikte, haritalarında Şiva’nın Curse’u olarak tarif edilen 11. ev problematik görünüşleri veya Ekadasi titisinde doğumlu olanların buna daha özen göstermeleri tavsiye edilmektedir.

1. ORUÇ AMACIMIZ SİNİR -KAVGA DÖĞÜŞ - DÜŞMANLIĞI YOK ETMEK için Ekadasi Orucu tutulmalı

Oruç düzenli yapılmalıdır. Hint tradisyonel kültüründe ekadasi olarak adlandırılan günlerde; yeniaydan ve dolunaydan 11 gün sonrasında (28 günlük ay takviminde ayda 2 kere) oruç tutulmaktadır. Ay’ın Dünya’ya en yakın gök cismi olmasından dolayı yörüngesel hareketleri, özellikle vücudumuzdaki su dengesi üzerinde önemli bir etki yaratmaktadır; ayrıca Ay, zihnimiz üzerinde de önemli bir güce sahiptir; bu özel zaman dilimlerinde tutulan oruç, zihni ve bedeni temizlemektedir. Bu günler meditasyon için en ideal günlerdir.

Oruç Tutmanın Faydaları


- Toksinlerin ve artıkların temizlenmesi
- Bağışıklık sisteminin güçlenmesi
- Hastalıkların iyileşmesi
- Bedenin gençleşmesi
- İradenin güçlenmesi
- Zihnin ve duyuların saflaşması
- Zaman ve paradan tasarruf

Astrolojik haritaya etkisi 11. evi düzeltmek, yaşamında sen cezalandıran etkideki konuların şifalanması; gelirlerin akışının sağlanması , borçların toparlanması, Mars'ın etkisinin olumlu yönde devreye girerek kişinin enerjsinin artması, öfke ve içki, bağımlılık sorunu olanlara da öneriyorum.
Ekadasi’de Yapılması gerekenler

Ekadasi günlerinde spritüel aktivite yapmak kişi için çok faydalıdır.

Bu günlerde kişi mümkün olduğunca uzun süre oruçlu kalmaya gayret etmelidir. En azından öğlene kadar tam oruç tutmaya gayret ediniz. Başaramıyorsanız sadece su içerek,  veya çok hafif yiyecekleri tercih etmelisiniz. Tam orucu tutamıyorsanız su ve taze meyvalarla güne devam edebilirsiniz.
Ekadasi orucunda tahıllardan yapılmış yiyecekler, et ürünleri, tavuk, yumurta, balık yenmez:, ayrıca buğday ürünleri, ekmek, mercimek, nohut, börek, çörek, kek, müsli, soya, makarna, pirinç, irmik, tofu, soğan, sarımsak, taneli sebzeler: bezelye, kuru veya taze fasulye tüketilmez.
Neler yenebilir? Yenebilen Ürünler: Su, taze meyvalar, süt ve süt ürünleri, peynir, yoğurt, ayran, patates, salatalık ve benzer kök sebzeleri. Bir öneri: Patatesi ince dilimlenerek üzerine yoğurt sürülerek tuz, biber ve zencefille tatlandırılıp fırında pişirilebilir. Başka baharat kullanmayınız.
Oruca Güneş doğarken başlıyoruz ve 24 saat sonra ertesi gün Güneş doğduktan sonra buğday ürünleri + vejeteryan bir menü yiyerek orucu bozuyoruz.  

hangi günler ? İstanbul ve Ankara illeri ve yaklaşık boylamlarda kalan şehirler için aynısı;

2016 BİTERKEN: 26 EKİM, 24 KASIM, 24 ARALIK 2016.

2017 İÇİN : 23 OCAK 2017,  22 ŞUBAT,  24 MART,  22 NİSAN , 22 MAYIS , 20 HAZİRAN,  19 TEMMUZ, 18 AĞUSTOS, 16 EYLÜL, 15 EKİM, 14 KASIM,  13 ARALIK 2017dir2. ORUÇ AMACIMIZ DÜZGÜN EŞ ADAYI İLE KARŞILAŞMAK 
Evlilik İçin Upapada/UL  Orucu tutulmalı

Bu oruç özellikle eşleriyle sorunlu olan veya ilişkisi olmayan istekli kişilere tavsiye edilmektedir. Haftanın 1 günü tam oruç veya sadece su-taze meyve tüketerek yapılır. Bu orucu tutan kişi bir çeşit kefaret ödediği için otomatik olarak toplumdan  da daha fazla fayda görmeye başlar. İşlerinde başarısı artar takdir görür.

Her haritanın oruç günü doğum verilerine göre farklı günlerde olacaktır. UL , upapadanın kısaltılmış halidir. 12ci evin arudhasıdır, 12ci ev şüphesiz evlilik konusuyla ilgili bir ev. Yatak ilişkileri 12ci evdir, maceralar ve paramınızın harcamaları da 12ci evdir. UL eğer iyi yerleştiyse bu alanlarda şanslıyız. Olumsuz yerleştiyse bu alanlarda sorunlar yaşanır. Aslen evlilik bir fedakarlık ilişkisidir, sadece yatak , sex ile bağdaştırmayalım. 12ci ev verdiğimiz herşeydir. Bu yüzden UL orucu tutarak bir nevi kendimizden birşeyi feda ediyoruz yemek yemiyoruz. Bu şekilde 12ci evimiz otomatik olarak düzelecek. Kötü deneyim yaşamadan toparlanacak. UL hangi burca düşüyorsa burcun yönettiği gün oruç tutmalıyız. Örneğin UL İkizler burcuna düştüyse kişi çarşamba günleri oruç tutabilir. UL (Upapada) 2. eve düşerse kişinin oruç tutması ona zarar verebilir. 2. ev vedik astrolojide beslenme ve yediğimiz yiyecekleri göstermektedir. UL burada zaten yaşam boyu beslenmeyle yiyeceklerle ilgili bir nevi kefaret ödemektedir. UL buraya düştüğünde kişinin oruç tutması tam tersine çok zararlıdır. Bunun için doğum titisi kontrol edilir ve diğer harita yerleşimleriyle de uygunsa ayda bir gün uygun bir titide oruç tutabilir veya uymuyorsa tutamaz, sorunları için bu kişiye başka öneriler sunulabilir.

Bu aşağıdaki örnekte UL 2ci eve düşmüş, Yay burcu, Jüpiter günü oruç günü perşembe aslen ama tutamaz.Bu örnekte ise UL 4cü eve Oğlak burcuna düşmüş, Oğlak Satürn tarafından yönetildiği için oruç günü cumartesini gösteriyor. Oruç tutabilir.örnek bir oruç tabağı: Upapada orucu Güneş batımıyla vejeteryan / vegan bir menüyle açılmalıdır. 


Ek notlar: 

 1- Vedik astrolojide öncelikle Ay burcunuzu muhakkak öğrenin , yazılan yorumları Ay burcuna göre okursanız daha etkili olduğunu göreceksiniz. Ay burcunuzu hesaplatmak için “AY BURCU HESAPLATAN” siteme giriniz. Daha önce yazmıştım, işsiz olanlar, evde oturanlar, masa başı çalışanlar, yaratıcı bir işte çalışmayanlar AY burcuna göre yorum okumalılar.

2- Doğum haritanda yükselen burcun güçlü ise yükselen burcunuzu göre yorumları okuyabilirsiniz, güçlü değilse sadece AY burcuna göre okuyun.Yükselen burcun güçlü müdür nasıl bileceksin? Aklına koyduğunu yapabilen bir kişiysen genel olarak yükselen burcun güçlüdür. Yükselen burcu bulmak için aşağıdaki linkten astroloji programı indirin ücretsizdir, bu program nasıl kullanılır? sizler için tanıtıcı bir video hazırladım onu da inceleyin lütfen.
3- Pek çok yeni okuyucu hergün siteme geliyor. Vedik astrolojide burçların hesaplanması farklıdır çünkü biz Nakşatra ve Tatwa seviyesine göre bakım yapıyoruz. Nakşatralar ışık hızıyla ölçülürler, gezegenler ise kilometre ile. JYOTİŞA Vedik sistemi ile gezegenlerin ötesinden daha derin bir uzaydan haritanıza ışık sistemiyle bakıyoruz, batı astrolojisine göre burçlarınızı okumamalısınız, böyle yapıyorsanız astroloji programı indirip kendi yükselen burcunuzu ve gezegenleri sideral uzaydaki lokasyonlarını bulabilirsiniz.
Astroloji Programını ücretsiz indirmek için tıkla
Bu programı öğrenmek , menülerin Türkçe anlamlarını görmek için tıklayın
https://www.youtube.com/watch?v=fXuw4WqIXGs


Namaste

Jyotişa Pandita 

NANDİ Himalaya

Vedik-Hint Astrolojisiyle tanışma serüvenim 1996'da Hindistan'da küçük bir köyde başlamıştı. Akıl-Ruh-Beden üçlemesini mükemmelen birleştiren bu kadim astrolojiye olan ilgim yıllar içinde derinleşti. Son beş yıldır Danimarka'da Üstad Jaimini İleri düzey eğitimlerime devam ediyorum. Ayrıca 2016 yazında Üstad Paraşara ekolünde İngilizce olarak yazdığım 120 sayfalık  bitirme tezimi tamamlayarak, Yeni Delhi Devaguru Akademisi tarafından "Jyotişa Pandita" seviyesi ile onurlandırıldım. Jyotişa Işık astrolojisi demektir. Menşei Hindistan'dır. Vedik Astroloji olarak da adlandırılır. "Pandita" seviyesi Hindistan’da belirli bir düzeye gelmiş yetkin astrologlara Gurusu tarafından verilen ünvandır. Siz de astroloji eğitimlerime katılabilir, kendinizi keşfetmek için danışmanlık isteyebilirsiniz. KÜNYE özgeçmiş..."


Jyotişa Pandita NANDİ Himalaya. Paraşara / Jaimini / Vastu İç Mimari uygulamaları.  Brihaspati Devaguru Center- Hindistan / Rama Mantra Şastra Akademi  Danimarka. İletişim: "vedikastroloji@yahoo.com" Facebook Vedik Astroloji Bülteni, VedikAstroloji Blog yazılarımın her hakkı  584

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR